Duo uit Apeldoorn betrokken bij oplichting van KPN en PostNL: straf valt lager uit door vertraging
Vijf mannen zijn veroordeeld voor hun betrokkenheid bij het oplichten van KPN en PostNL. De rechtbank deelde taak- en voorwaardelijke celstraffen uit. Twee van de daders zijn afkomstig uit Apeldoorn. Eén van hen speelde een hoofdrol.
De 30-jarige Apeldoorner was samen met een man woonachtig in Australië de spil in oplichtingszaak, zo oordeelde de rechtbank. Via een gestolen laptop en persoonlijke inloggegevens van KPN-medewerkers plaatsten de twee meerdere bestellingen. Die werden vervolgens afgeleverd bij zogeheten katvangers. De opbrengst hiervan werd door het duo verdeeld. Een verdachte uit Soest verkocht de bestellingen vervolgens weer door via Marktplaats.
De oplichtingspraktijken vonden plaats tussen mei 2017 en maart 2018. Volgens de rechtbank is handelwijze van de mannen zeer kwalijk. Zij wilden snel, makkelijk en op illegale wijze geld verdienen.
De 30-jarige Apeldoorner maakte zich, naast de oplichting, schuldig aan het stelen van een laptop en het medeplegen van computervredebreuk. Hij en zijn kompaan in Australië kregen de hoogste straffen: een voorwaardelijke gevangenisstraf van 9 maanden en een taakstraf van 240 uur.
Medeplichtig
Een 65-jarige man uit Soest en een 38-jarige man uit Apeldoorn maakten zich schuldig aan medeplichtigheid aan het medeplegen van oplichting. Daarbij was de rol van de 65-jarige man groter, omdat de afgenomen goederen door hem werden doorverkocht via Marktplaats. De rechtbank veroordeelt hem tot een voorwaardelijke celstraf van 4 maanden en een werkstraf van 120 uur. De 38-jarige man moet een taakstraf van 80 uur moet uitvoeren.
De straffen die de rechtbank oplegt vallen lager uit dan de eisen van officier van justitie. Dit komt mede omdat het lang heeft geduurd voordat de zaak op zitting is behandeld en er dus sprake is van een zogenaamde ‘overschrijding van de redelijke termijn’.
De rechtbank sprak een 56-jarige man uit Apeldoorn vrij van betrokkenheid bij de oplichtingspraktijken en opzetheling omdat zijn betrokkenheid niet gebleken is.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
indebuurt.nl
Dagje vrij: dit is de weersverwachting voor Pinksteren in Apeldoorn
Pak je zonnebril er maar vast bij, want het wordt waarschijnlijk lekker weer met Pinksteren in Apeldoorn. Dat vermoedt Rico Schröder van WeerOnline. -
Nacompetitie
Dit is het programma van de nacompetitie voor de zondagclubs uit de regio
De competities zitten erop, maar het seizoen nog niet. De zenuwslopende weken van de nacompetitie breken nu aan. Hieronder het programma in de eerste twee rondes van de clubs uit de regio, die op zondag spelen.Apeldoorn -
Man (38) uit Apeldoorn werkt zichzelf in de nesten na negeren van stopteken: politie zet achtervolging in
Een Apeldoornse man (38) heeft zichzelf afgelopen nacht behoorlijk in de nesten gewerkt door een stopteken van de politie te negeren. Een achtervolging werd ingezet, met een botsing tot gevolg.Apeldoorn -
Dit zijn de UIT-tips in Apeldoorn en omstreken!
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
-
-
PREMIUMmet video10
Levenswerk van ouders Esther verwoest door enorme brand: ‘Tranen liepen over mijn wangen’
Johan en Erna Buitenhuis, de door de verwoestende brand getroffen eigenaars van Buitenhuis Groepsuitjes in Apeldoorn, zagen afgelopen weekend hun levenswerk in vlammen opgaan. Hun dochter Esther begon een geldinzamelingsactie. ,,Hun grootste passie is verdwenen. Ik moest iets doen.”Apeldoorn -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.
2 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJulius Bruins
Frank Bruggeman