Ooievaars uit Hall wacht onaangename verrassing bij terugkeer
De Amerikaanse eik aan de Langedijk in Hall wordt gekapt. Dat heeft Waterschap Vallei en Veluwe bekendgemaakt. Met de kap verdwijnt ook het karakteristieke ooievaarsnest in de boom bij de Coldenhovensebrug.
Delen per e-mail
De bewoners van dat nest, een ooievaarspaar dat tijdelijk is gevlogen naar zuidelijke oorden, wacht daarmee bij terugkeer een onaangename verrassing. ,,Tja‘’, verzucht Waterschap-woordvoerder Edwin Spikkert met mededogen in zijn stem, ,,iedereen moet kunnen omgaan met veranderingen, ook een ooievaarspaar‘’.
Takbreuk
Waterschap Vallei en Veluwe is eigenaar van de eik. Tijdens de jaarlijkse inspectie bleek de boom in slechte staat te verkeren. De stam en takken vertonen schimmels en zwammen en er is sprake van stam- en takbreuk. Daardoor kan de boom een gevaar opleveren voor weggebruikers.
Omdat de eik niet zomaar mag worden gekapt vanwege de beschermde status die het ooievaarsnest geniet op basis van de Wet Natuurbescherming, vroeg Waterschap Vallei en Veluwe bij de provincie Gelderland ontheffing aan om de boom begin 2019 te kunnen kappen.
Dorpsraad
Om te voorkomen dat de vogels de komende lente geen broedplaats hebben, plaatst het waterschap een nestpaal naast de eik voordat deze wordt gekapt. Hierover heeft het contact gezocht met Dorpsraad Eerbeek-Hall. Die betreurt de kap van de eik, maar toont begrip voor het besluit.
Klaas Wensink, vice-voorzitter Dorpsraad Eerbeek-Hall: ,,De eik was rot, dus hij moest weg. We zijn echter blij dat we inspraak hadden over een nieuw nest, er is goed naar ons geluisterd. Er komt een vijf meter hoge, metalen paal vlakbij de huidige boom, met daarin een nest. In dezelfde groene kleur als de brug‘’.
De omwonenden hopen volgens Wensink dat de ooievaars terugkeren. ,,Het zou zonde zijn als deze landmark verdwijnt, bovendien betreft het al jaren hetzelfde ooievaarspaar. Althans, dat hoor ik van kenners. Het is in ieder geval een punt waarvan in de loop der jaren duizenden foto's zijn gemaakt‘’.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Luister | Goed nieuws voor vliegveld Teuge en Hoge Veluwe wil de moeflon beschermen
Dagelijks praten we je bij over het nieuws uit onze regio en daarbuiten. Luister hieronder naar het Stentor nieuws van dinsdag 20 april. -
PREMIUM
VVD‘er Koerhuis uit Raalte flikt het: Tweede Kamer steunt woondeal Zwolle, Deventer en Apeldoorn
Ondanks een eerdere afwijzing van Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) op een woondeal voor Zwolle, Deventer en Apeldoorn, is het vandaag alsnog gelukt: de demissionair minister moet met de regio in gesprek om een akkoord te sluiten. En dat grotendeels dankzij VVD-kamerlid Daniel Koerhuis uit Raalte, die met zijn voorstel zowat alle partijen mee kreeg. -
PREMIUM
Lochemse volleyballer Jelte Maan (35) sluit indrukwekkende loopbaan af in België
Enigszins in de schaduw heeft een volleybalgrootheid zijn vertrek aangekondigd. Jelte Maan (35), Lochemer en oud-speler van Dynamo Apeldoorn, houdt het na dertien seizoenen voor gezien bij de Belgische topclub Maaseik. -
CHECK JOUW GEMEENTE
KAART | Aantal nieuwe positieve coronatests iets gedaald in Oost-Nederland
Het gaat vandaag weer beter met de coronacijfers in Oost-Nederland. Waren er gisteren een fors aantal gemeenten die op de coronakaart rood kleurden, vandaag zijn dat er ‘slechts’ vier: Zwartewaterland, Staphorst, Elburg en Voorst. -
Luister | Hoe ziet de toekomst van het Dolfinarium eruit en goed nieuws vanuit Den Haag!
Dagelijks praten we je bij over het nieuws uit onze regio en daarbuiten. Luister hieronder naar het Stentor nieuws van maandag 19 april.
-
CHECK JOUW GEMEENTE
KAART | Oost-Nederland kleurt steeds meer rood met meer dan duizend positieve tests in een etmaal
Oost-Nederland kleurt vandaag weer meer rood, nadat het gisteren beter leek te gaan met de coronacijfers. Vooral in Zutphen, Oldebroek, Steenwijkerland en in Voorst zijn relatief veel mensen bewezen besmet met het coronavirus. In Zutphen ligt het aantal besmettingen op 129,3 per 100.000 inwoners, in Voorst op 114 per 100.000 inwoners. Oldebroek rekent op 97,3. -
VIDEO
Man valt van dakterras in Apeldoorn: slachtoffer met hoogwerker naar beneden gehaald
In Apeldoorn is afgelopen nacht een man gewond geraakt na een val van een dakterras. Het slachtoffer moest met een hoogwerker naar beneden worden gebracht en is daarna met spoed naar het ziekenhuis vervoerd. -
PREMIUM
Nieuws gemist? Ongeluk met vreselijk afloop in Deventer en Urker Jelle Post vrijgesproken van drugstransport
Geen tijd gehad om vandaag het nieuws te volgen? Met deze update ben jij binnen 2 minuten op de hoogte.
In samenwerking met indebuurt Apeldoorn