Twee arrestaties na geruchtmakende politie-inval bij autobedrijf in Apeldoorn
VideoBij de grote politieactie bij autobedrijf Van Harten in Apeldoorn zijn gisteren twee mensen aangehouden. Het gaat om de bewoner van het naastgelegen pand en een 25-jarige vrouw uit Apeldoorn. Dat heeft de politie laten weten.
Een grote politiemacht viel gistermiddag het pand aan de Sleutelbloemstraat binnen. Daarbij zijn sporen veiliggesteld en verschillende spullen in beslag genomen, waaronder een enorme kluis, een kleinere kluis en een kistje. Ook werden er vaten aangetroffen in de loods.
De twee verdachten zijn meegenomen naar het bureau voor verhoor en zitten beiden nog vast. Zij zijn aangehouden voor mogelijke betrokkenheid in het onderzoek. Wat de relatie tussen de bewoner en de 25-jarige vrouw is, kan de politie niet zeggen. Het onderzoek loopt nog. Details over het verleden van de verdachten geeft de politie niet vanwege privacy.
Pand gesloten
Burgemeester Ton Heerts heeft het pand op grond van de Wet Damocles met onmiddellijke ingang voor onbepaalde tijd gesloten.
Bij de inval waren zwaarbewapende agenten betrokken en werd ook de Landelijke Faciliteit Ondersteuning Ontmantelen (LFO) ingeschakeld. Zij kregen later gezelschap van de forensische recherche en de brandweer. De Mobiele Eenheid bewaakte het terrein.
Jarenlange celstraffen
De eigenaar van de zaak en zijn zoon zijn geen onbekenden van justitie. Het tweetal werd begin 2017 nog veroordeeld tot jarenlange gevangenisstraffen. De vader moest in eerste instantie acht jaar de cel in, maar dankzij een hoger beroep bleef daar minder dan de helft van over. Wel werd hij schuldig bevonden aan afpersing, oplichting en het van 2013 tot 2015 leiden van een criminele organisatie.
Zijn zoon, het andere kopstuk van de bende, kreeg eerst zeven jaar cel. Maar ook hij werd in hoger beroep veroordeeld tot een kortere straf: vier jaar en vier maanden. Hij dwong onder meer kwetsbare vrouwen de prostitutie in. Omdat hij in cassatie ging, heeft hij die straf - nog - niet uitgezeten.
Ondertussen werd hij echter opgepakt op verdenking van seksuele uitbuiting van twee Hongaarse vrouwen medio 2020 in Barneveld, Voorthuizen en Arnhem. De inhoudelijke behandeling van die zaak zou afgelopen maandag plaatsvinden, maar die werd uitgesteld. Saillant detail: zijn levenspartner is ook verdachte in die zaak.
Schietincident
Daarnaast worden hij en zijn vader nog altijd verdacht van betrokkenheid bij een schietpartij aan De Sikkel, ruim twee jaar geleden in Apeldoorn. Daaraan lag volgens het OM een ruzie in de relationele sfeer ten grondslag. Senior werd pas enkele dagen na het schietincident aangehouden. Destijds viel de politie ook met het nodige machtsvertoon de woning aan de Sleutelbloemstraat binnen.
Die werd voorheen bewoond door Frank van Etten. Vader en zoon werden beide verdacht van het afpersen van de Apeldoornse volkszanger. Volgens de officier van justitie werd de artiest gedwongen op brute wijze zijn autobedrijf aan hen af te staan. Ook zouden ze hebben gedreigd zijn tong af te snijden. Uiteindelijk werd afpersing niet bewezen, maar kreeg senior wel een celstraf opgelegd voor het bedreigen van Van Etten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
OVERZICHT
Nieuws gemist? Lichaam Urker schipper gevonden • Summercamp Heino gebukt onder ‘recensieterreur’
Goedenavond! Geen tijd gehad om vandaag het nieuws te volgen? Met deze update ben jij binnen 2 minuten op de hoogte. -
PREMIUM8
Apeldoorns glasbedrijf schenkt weer vrijdagmiddagborrel, ondanks ‘boete’: ‘Mijn pand, mijn kantine’
Glasbedrijf La Paloma schenkt ‘gewoon’ weer vrijdagmiddag- of zaterdagmiddagborrels, ondanks een last onder dwangsom van 2500 euro die boven het hoofd hangt. Het Apeldoornse bedrijf vocht dit aan bij de onafhankelijke bezwarencommissie, maar wacht twee maanden later nog steeds op een besluit van de gemeente. -
PREMIUM25
Jongeren terroriseren Apeldoornse wijk, angst zit erin bij bewoners: ‘Wat is er misgegaan in de opvoeding?’
Een groep jongeren terroriseert de Apeldoornse wijk Woudhuis. Volgens een buurtbewoner gooien zij vanaf de fietsbrug bij station Osseveld voorwerpen op voorbijgangers. De politie zegt te weten wie de schuldigen zijn. De omwonende spreekt schande van de raddraaiers. ,,Wat is er misgegaan in de opvoeding?”
-
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
VIDEO + UPDATE
Politie-inval bij autobedrijf Apeldoorn: beruchte eigenaar en zoon al eerder veroordeeld tot jarenlange gevangenisstraffen
Een grote politiemacht heeft woensdagmiddag een inval gedaan bij autobedrijf Van Harten aan de Apeldoornse Sleutelbloemstraat. Het was de opmaat naar een grootschalige operatie, die nog de hele avond in beslag nam. -
Gewonde door botsing op beruchte weg bij Apeldoorn
Wéér ging het mis op de Zutphensestraat (N345) ter hoogte van het A1-viaduct. Vanmiddag kwamen twee chauffeurs met elkaar in botsing en raakte één van hen gewond.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer