Verloederde tuinen in Apeldoorn zijn doorn in het oog van woningcorporaties: ‘Ziet er niet uit’
Groeiend onkruid, afval voor de deur en dode plantjes in het gras; verloederde tuinen in het Schilderskwartier in Apeldoorn zijn een doorn in het oog van woningcorporaties. Met bewoners willen ze het onfraaie aanzicht wegnemen. ,,Het ziet er niet uit”, vindt Reina Geerenstein.
In een witte overall vol met verfvlekken staat Tinus Speek (85) bij zijn woning aan de Rembrandstraat in de wijk Orden. De overkapping in zijn achtertuin is aan vervanging toe. Zijn schutting heeft geleden onder de storm van februari.
,,Ik ben geen tuinman, maar nood breekt wet hè? Ik moet het zelf oplossen. Daarna doe ik de voortuin. Dat kost veel werk, maar ook veel geld. Zo’n 150 euro, gok ik. Dat kan er bij mij af, maar niet bij iedereen in de buurt. Dat zie je terug. Tuinen zijn verwilderd of liggen vol met stenen. Het lijkt hier soms net een betondorp.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Liveblog
Hatto Heim haalt titel overtuigend binnen, SVI verplettert Barneveld en Flevo Boys laat het opnieuw liggen
Hatto Heim is de kampioen van de derde klasse C. Als je in de kampioenswedstrijd met 1-4 wint bij de eerste achtervolger is dat natuurlijk niet meer dan verdiend. Maar de meeste indruk maakte SVI, dat met ruime cijfers te sterk was voor koploper SDV Barneveld. Ook in de hoogste competities rolde de bal, maar Flevo Boys, HHC Hardenberg, Staphorst en VVOG konden allemaal geen tot weinig potten breken. Ook bij DVS’33 lukte er weinig. De ploeg uit Ermelo had echter wel wat te vieren. -
PREMIUM
Terroriserende jongeren in Apeldoorn op matje bij politie, burgemeester noemt gedrag ‘verwerpelijk’
De politie legt huisbezoeken af aan jongeren die de wijken Woudhuis en Osseveld terroriseren. Dat meldt burgemeester Ton Heerts. ,,Wij hebben de taak om te voorkomen dat je ontspoort”, zegt Heerts. ,,Je blijft met je tengels van andermans spullen af.” -
PREMIUM
Woningen in Apeldoorn geteisterd door smerige en koude problemen: 'Dit is niet leuk meer’
Schimmelwoningen van woningcorporatie De Goede Woning zijn in nog veel meer Apeldoornse wijken een hoofdpijndossier. Behalve de Metaalbuurt worden ook de Vogelbuurt in Zuid en de Schildersbuurt in Orden geteisterd door schimmel-, vocht- en tochtproblemen. ,,Ik slaap met een muts op, anders is het ijskoud.” -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.
-
INDEBUURT.NL
Buon appetito! 7 x pizzeria’s in Apeldoorn
-
PREMIUM
Apeldoornse Michelle is leven niet zeker bij oud-pand Centraal Beheer: ‘Over pook klimmen en wegwezen’
Nietsvermoedend stond de Apeldoornse Michelle Hoogeveen deze week geparkeerd bij het voormalig Centraal Beheerpand aan de Prins Willem Alexanderlaan. Niet wetende dat ze terug naar huis zou rijden met zo’n 1000 euro schade aan haar auto. Vanuit het iconische en wereldberoemde pand werden onder meer stalen buizen en een tl-bak gegooid. Tegen haar auto aan. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje.
8 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerN Dekker
JM Asselt
e v.d. wilgen
Andre Eggerding
JM SCHINKEL