Arnhem zet rem op kopen sportkleding met Gelrepas
ARNHEM - Het gemeentebestuur van Arnhem heeft de rem gezet op het kopen van sportkleding door mensen met een Gelrepas. Met ingang van deze week mag het bedrag niet boven de 50 euro uitkomen. Vanaf 1 januari van dit jaar gold in Arnhem voor het eerst een vrij besteedbaar bedrag van 200 euro.
Een woordvoerder van verantwoordelijk wethouder Ronald Paping (GroenLinks) stelt dat het hele tegoed opmaken aan sportkleding niet de bedoeling was.
,,De Gelrepas is een participatiepas, bedoeld om mensen met weinig inkomsten in staat te stellen om mee te doen aan sociale, sportieve en culturele activiteiten. We denken dan aan het volgen van cursussen, bezoek aan theater of concert, een dagje uit of lid worden van een sportvereniging. Als je alles opmaakt aan sportkleding is daar geen ruimte meer voor. We willen voorkomen dat mensen in een sociaal isolement terechtkomen.”
'We moeten kennelijk worden opgevoed’
De Arnhemse ombudspoliticus Martijn van Butselaar, zelf houder van de Gelrepas, is boos over de plotselinge ommezwaai. ,,Aan het begin van het jaar mag je zelf kiezen waaraan je je bedrag besteedt en daarna blijkt opeens dat dit toch niet de bedoeling is. ‘Want wij van de gemeente weten wat goed voor u is’. We moeten kennelijk worden opgevoed.” Hij hekelt de draai van de gemeente en noemt die neerbuigend en betuttelend.
Van Butselaar wijst erop dat in de gemeenteraad jarenlang discussies zijn gevoerd over culturele uitjes en andere zaken die via de Gelrepas werden aangeboden en waar niemand belangstelling voor had. ,,Nu leek het erop we eindelijk serieus werden genomen met een vrij te besteden bedrag. We wisselden met elkaar tips uit waar je sportkleding voor de scherpste prijs kunt kopen.”
Abrupte ommezwaai zonder raadplegen gemeenteraad
PvdA-raadslid Ria de Vries vindt het geweldig dat de Gelrepas mensen zo in beweging heeft gebracht. Ze noemt het besluit om alles terug te draaien onbegrijpelijk en onbehoorlijk. ,,Dit is gebeurd zonder de gemeenteraad te informeren en te raadplegen. Er is discussie geweest in de raad. Wij hebben ervoor gepleit om de Gelrepas beschikbaar te stellen voor sportkleding, zodat ook mensen die krap bij kas zijn sport kunnen beoefenen. Met dit besluit duw je mensen juist weer terug in hun isolement. En je maakt het heel ingewikkeld voor ondernemers die de kleding verkopen.”
Volgens de woordvoerder van de gemeente is het besluit niet aan de raad voorgelegd, omdat het budget dat is gereserveerd voor de Gelrepas niet is veranderd. De Vries heeft bij burgemeester en wethouders een reeks schriftelijke vragen over de kwestie ingediend. Ze eist tot in het detail om opheldering.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Arnhemse winkeliers omarmen Snollebollekes: ‘Een begrip in Nederland’
De Snollebollekes-koorts in het Arnhemse centrum is aan het oplopen. Verschillende winkeliers spelen in op de reeks van vier concerten die in de komende twee weekenden in Gelredome worden gehouden.Arnhem -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
Nieuws gemist
Vader vindt kind na 8 jaar terug • ‘Walgelijke’ actie van vrouw in Rabo-mantelpakje • Potentieel dodelijke schimmel
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van woensdag 22 februari.Arnhem -
PREMIUMMet Video
Hoe voorkom je dat je computer gekraakt wordt? In Elst worden kinderen opgeleid tot leraar voor hun ouders
Onder het mom ‘je kunt niet vroeg genoeg beginnen’ richt Overbetuwe zich op internetveiligheid voor jonge kinderen. Woensdag was er een hackshield-bijeenkomst in de Bibliotheek van Elst. ,,En dan leren ze ook meteen hoe ze hun ouders en grootouders kunnen helpen met veilige wachtwoorden.”Elst -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen.
-
Vluchtelingen uit Oekraïne in voormalig Lingehotel in Elst: ‘Dat is onze verantwoordelijkheid’
Overbetuwe gaat ongeveer vijftig vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in het voormalige Lingehotel in Elst. Dat sloot eerder dit jaar de deuren en kan met wat kleine aanpassingen geschikt worden gemaakt.Elst -
-
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
PREMIUMUpdate
De maat is vol voor aanhang Vitesse, onrust over stadioncrisis neemt toe: ‘Genoeg is genoeg!’
‘Genoeg is genoeg!’ Dat is de kop van een fel statement dat het bestuur van de Supportersvereniging Vitesse woensdagavond naar buiten bracht over de problemen die de club heeft met het gebruik van stadion GelreDome. ‘Ga met elkaar aan tafel, zet ego’s aan de kant en los het op!’, is de oproep.Arnhem
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer