Duizend blikken ‘Vrijheidsmaaltijdsoep’ voor 5 mei in Arnhem en Nijmegen
ARNHEM/ NIJMEGEN - Duizend huishoudens in Arnhem en Nijmegen worden op 3 mei door de culturele instellingen Rozet en De Lindenberg getrakteerd op een ‘Vrijheidsmaaltijdsoep’. Het is de bedoeling dat ze de soep, gemaakt door kok Yvette van Boven, op Bevrijdingsdag buiten gaan eten.
‘Ondanks corona zal er dan toch een gevoel van samenzijn zijn’, is de hoop van Rozet en Lindenberg Cultuurhuis.
,,Met elkaar eten, weten dat je met elkaar verbonden bent in vrijheid. Dat is juist nu ongelooflijk belangrijk. Ik vind het bijzonder om dit samen met de Lindenberg in Nijmegen te vieren. Met elkaar eten verbindt, net als samen zingen, samen dansen, samen leren en samen lezen”, aldus Jenny Doest, directeur-bestuurder van Rozet in Arnhem.
‘Geef je kom een eigen draai’
Een blik (speciaal vormgegeven door Piet Parra) bevat 800 milliter veganistische soep. Delen met de buren is dus mogelijk. Op de website van het Nationaal Comité 4 en 5 mei staat bovendien het recept van Van Bovens soep. Wie geen blik krijgt, kan de soep dus zelf koken.
,,Het is een gemakkelijk, heerlijk recept dat iedereen kan bereiden, eventueel met een eigen twist”, vindt kok en kookboekenschrijver Van Boven. ,,Geef je kom een eigen draai mee en laat anderen proeven”, geeft ze mee. ,,Proef ook die van een ander, misschien is die wel verrassend lekker!”
In Arnhem worden de blikken uitgedeeld in Oud-Monnikenhuizen, in Nijmegen gaan de blikken naar de Edelstenenbuurt en de Rentmeesterhof. De initiatiefnemers hopen dat de soep, met onder meer veel groenten, vastkokende aardappelen en kokosmelk, op 5 mei ‘een ideale voedingsbodem is voor een goed gesprek over vrijheid en onvrijheid’.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Duizenden wielrenners rijden Gelderse Giro d’Italia tussen het ‘normale’ verkeer: ‘Oppassen geblazen’
ARNHEM - Italië heeft de Giro d’Italia, Gelderland de Gran Fondo Rosa. Zondag deden liefst 3500 recreatieve wielrenners - volledig in het roze - mee aan de Gelderse toertocht met Italiaanse tintje. Het tekent de almaar toenemende populariteit van de sport. Tegelijkertijd zijn wielrenners in het verkeer steeds meer een hot issue: hoe blijf je veilig op de fiets? -
Twee Arnhemse shishalounges op de bon na controle: ‘Geen alcoholvergunning en geen beheerder aanwezig’
ARNHEM - Bij een controle van de gemeente Arnhem, energieleverancier Liander en de Omgevingsdienst Regio Arnhem (ODRA) zijn vrijdag twee shishalounges op de bon geslingerd. Dat laat de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch weten. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
PREMIUM
100 uur lang darten, vijf dagen lang: Roy uit Beuningen wil record terug
Vijf dagen lang bijna non-stop pijltjes gooien naar het dartbord. Dat is wat Roy Otten in café Schutterberg in Arnhem gaat doen. Op 31 mei begint zijn poging om het wereldrecord weer op zijn naam te krijgen. ,,Ik blijf roepen: ik ga het halen.”
-
Koken&Eten
Ontroerde Yvette van Boven wint Gouden Kookboek: ‘Ik heb al drie glazen champagne op’
Home Made Basics van Yvette van Boven heeft dit jaar het Gouden Kookboek gewonnen. De vakjury maakte de winnaar zojuist bekend. ,,Dit kookboek is compleet, met echt heerlijke, frisse, verrassende en maakbare recepten.” -
Zuid-Tribune GelreDome uitverkocht voor finale play offs tussen Vitesse en AZ
ARNHEM - Alle kaarten voor de Zuid-Tribune in GelreDome voor de wedstrijd Vitesse-AZ, donderdagavond, zijn over de toonbank gegaan. Vitesse meldt via Twitter dat geen tickets meer beschikbaar zijn voor het deel van het stadion waar ook de fanatieke aanhang te vinden is. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?