Man dreigt met vuurwapen en eist 500.000 bitcoins (7,5 miljard euro): OM wil 1,5 jaar cel, advocaat ziet geen bewijs
ARNHEM - Probeerde een 36-jarige man uit Utrecht iemand op de Hommelseweg in Arnhem 500.000 bitcoins afhandig te maken, en heeft de Utrechter hem van zijn vrijheid beroofd?
Delen per e-mail
De officier van justitie ziet voldoende bewijs voor de gebeurtenissen drie jaar geleden en eiste maandag een gevangenisstraf van twee jaar waarvan een half jaar voorwaardelijk. De advocaat zette vraagtekens bij de aangifte en vroeg om vrijspraak.
Een bitcoin was op dat moment zeker 15.000 euro waard, stelde de advocaat, dus het ging om 7,5 miljard euro. Hij vond het verhaal niet geloofwaardig.
Bitcoins uitgeleend
De man die aangifte deed zegt dat de bewoner van de Hommelseweg een kennis was aan wie hij bitcoins had geleend. Hij kreeg ze maar niet terug en die 30ste december 2017 ging hij volgens afspraak naar hem toe.
Ze gingen echter niet naar zijn kamer, maar naar die van een huisgenoot. Daar kwam vervolgens iemand binnen die een vuurwapen had, doorlaadde, ermee zwaaide en dreigementen riep. Die persoon dwong de mannen hun telefoons af te geven, hield ze vast en eiste dat er 500.000 bitcoins naar hem werd overgemaakt.
Aldus de aangever. Hij reageerde dat hij zijn inloggegevens niet had en kreeg vervolgens twee uur de tijd om die te halen en te zorgen dat er werd betaald. De kennis werd tot die tijd vastgehouden.
Via tuindeur naar buiten
Eenmaal weg belde hij zijn oom en op diens aanraden stapte hij naar de politie. Die ging posten bij het adres tot laat in de avond. Aan de buitenkant was er niets te zien. Maar ondertussen, zo bleek later, had de kennis een buurvrouw geappt met de vraag of hij via haar tuindeur naar buiten kon met het excuus dat zijn sleutel in de voordeur was afgebroken.
Het nichtje van de buurvrouw zag even later drie mannen die via het balkon naar beneden klommen en vertrokken door de tuindeur.
Weer een uur later hield de politie in Utrecht een auto aan waarin de verdachte en de huisgenoot zaten. Ze hadden geprobeerd te vluchten.
De kennis en de huisgenoot zijn in beeld geweest als medeverdachten, maar vanwege te weinig bewijs werden die zaken geseponeerd. Niemand heeft willen verklaren.
Uitspraak: over twee weken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Schoolgebouw in Coehoorn maakt plaats voor nieuw woon/werkpand; Ontmanteling begonnen
ARNHEM - De ontwikkelingen in het Coehoorngebied in Arnhem volgen elkaar nu snel op. Nadat Cohousing groen licht kreeg voor een woongebouw aan het Nieuwe Plein, maakt voormalige school De Rank nu plaats voor een nieuw woon- en werkpand. -
PREMIUMColumn Remco Kock
Free Willy! Op die prikken kan ze niet wachten, zij voelt zich thuis gevangen
Mocht ik filmregisseur zijn, castte ik Rob voor de rol van butler. Ook na ruim tachtig jaar op aarde staat Rob kaarsrecht. Hij is tot in de puntjes verzorgd, gezegend met wijd openstaande arendsogen en een scherpe geest. Formuleren en articuleren doet Rob jaloersmakend precies, zo leerde ik toen ik anderhalf jaar geleden met hem en zijn vrouw Willy kennismaakte. -
Sharon Gesthuizen directeur Academie voor Art & Design bij ArtEZ in Arnhem
ARNHEM/NIJMEGEN - Oud-SP-politica Sharon Gesthuizen (45) is vanaf 1 april de nieuwe directeur van de Academie voor Art & Design van kunstacademie ArtEZ in Arnhem. Zij volgt Charlotte Bik op, die naar de kunstacademie in Rotterdam is vertrokken. -
Keuzehulp bij referendum over afval in Arnhem is gelanceerd
ARNHEM - De keuzehulp voor Arnhemmers die willen bepalen wat ze moeten stemmen bij het referendum over het afvalbeleid is online. -
PREMIUMbekijk hier het hele interview op video
Arnhem en Nijmegen hebben nog steeds een tippelzone, Segers (ChristenUnie) snapt daar niets van: ‘Dit maakt mij oprecht verdrietig’
Dat Arnhem en Nijmegen als laatste steden nog tippelzones hebben, terwijl ze overal wel zijn gesloten, lijsttrekker Gert-Jan Segers van de ChristenUnie snapt daar niets van. ,,Ik heb geen seconde begrip voor deze lokale keuze’’, zegt hij op bezoek bij De Gelderlander. ,,Dit maakt mij oprecht verdrietig.’’
-
PREMIUM
Brandweer vreest voor extra afhaken vrijwilligers door coronacrisis
ARNHEM - De brandweer vreest door de coronacrisis vrijwilligers kwijt te raken. Het gemis aan sociaal onderling contact breekt brandweerlieden op. -
Eieren gooien in Schuytgraaf; Politie trekt aan de bel na overlast grote groepen jongeren
ARNHEM - De politie roept bewoners van de Arnhemse wijk Schuytgraaf op hun kinderen beter in de gaten te houden. Aanleiding is een reeks incidenten met grote groepen jongeren in het stadsdeel, de afgelopen maanden. -
‘Lenterebellie voor het klimaat’ krijgt in Arnhem een kille hoek toebedeeld
ARNHEM - Sharon Stewart schrijft toekomstwensen in een hachelijke tijd. In Arnhem streek ze dit weekend als een van de vele actievoerders van Extinction Rebellion neer bij de Eusebiuskerk, om te waarschuwen voor klimaatcrisis en alles dat het leven op aarde bedreigt.
0 reacties