‘Neushoornfabriek’ Burgers’ Zoo flikt het weer: dertiende neushoornjong geboren in dertien jaar tijd
videoARNHEM - Opnieuw is er in de Arnhemse dierentuin Burgers’ Zoo een neushoornjong geboren. In de nacht van maandag op dinsdag schonk neushoornvrouwtje Kwanzaa het leven aan een kerngezond jong. Voor Burgers’ Zoo is het de dertiende keer in dertien jaar tijd dat de dierentuin een telg aan haar populatie breedlipneushoorns toe kan voegen.
Het neushoornjong, een mannetje waarvan de naam nog niet officieel bekend is, werd vannacht om 3.00 uur geboren in de verwarmde stal van het neushoornreservaat van Burgers’ Zoo. Moeder Kwanzaa en het jong maken het goed.
Het nieuwe neushoornjong is alweer de achtste telg die door de 20-jarige Kwanzaa gebaard is in Arnhem. Daarmee heeft zij een aanzienlijke bijdrage geleverd aan de dertien breedlipneushoorns die sinds 1998 werden geboren in Burgers’ Zoo. De dierentuin heeft drie volwassen neushoornvrouwtjes, waarvan er twee - Izala en Kwanzaa - vruchtbaar zijn en om de beurt jongen werpen. Eerder dit jaar, op eerste paasdag, beviel Izala nog van een gezond jong. Kwanzaa en Izala zijn vrijwel altijd in verwachting van neushoornmannetje Gilou.
Bevalling live te volgen
De bevalling van Kwanzaa was via een livestream op het YouTubekanaal van Burgers’ Zoo te volgen. Op de beelden is te zien dat het jong iets meer dan twee uur na het begin van de stream ter wereld komt. Het jong blijft na de geboorte eventjes liggen, maar toont zich kort daarna avontuurlijk en verkent elk hoekje van de stal. Inmiddels heeft het jong gedronken.
Voorlopig zal de livestream van de neushoornstal online blijven staan. Kijkers moeten nog wel even geduld hebben voordat het jong op de beelden kunnen aanschouwen, want moeder en zoon liggen al enige tijd te rusten in een naastgelegen stal, net buiten de hoek van de camera.
Succesvolle neushoornkraamkamer
Met de komst van het nieuwe jong toont Burgers’ Zoo zich één van de meest succesvolle kraamkamers van breedlipneushoorns in Europa. De dierentuin is één van de dierenparken die meedoet aan het programma voor populatiemanagement in Europese dierenparken. Dat wordt gecoördineerd door Safaripark Beekse Bergen in Hilvarenbeek en heeft als doel de populatie breedlipneushoorns in Europa zo gevarieerd mogelijk te houden.
In totaal worden er in alle 84 Europese parken jaarlijks zo’n tien tot vijftien breedlipneushoornjongen geboren. De breedlipneushoorn, ook wel witte neushoorn genoemd, is de grootste van de vijf overgebleven neushoornsoorten op aarde. De soort laat zich moeilijk fokken, maar in neushoornfabriek Burgers’ Zoo lijkt het tegengestelde waar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUM
Flikt Arnhemmer Trinko Keen (51) de jeugd nog een keer een kunstje met een nationale titel?
Trinko Keen verdedigt dit weekend zijn nationale tafeltennistitel in Zwolle. Herhaalt de vijftiger uit Arnhem de stunt waar hij in oktober de aanstormende jeugd mee verbaasde?Arnhem -
Jonge neushoorn Thomas ruilt Burgers’ Zoo in voor dierentuin van Rome
ARNHEM - Breedlipneushoorn Thomas van ruim drie jaar oud gaat komende maandag, 16 september, Burgers’ Zoo in Arnhem verlaten. Hij gaat in een speciale vrachtwagen richting de dierentuin van Rome. De Arnhemse neushoorn gaat samen met een mannetje van vergelijkbare leeftijd uit Augsburg naar de Italiaanse hoofdstad. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
VIDEO
Wéér een jong geboren in succesvolle neushoorn-kraamkamer Burgers’ Zoo
ARNHEM - De neushoornpopulatie van de Arnhemse dierentuin Burgers’ Zoo is een telg rijker. Op Eerste Paasdag is daar neushoornjong Douwe geboren. Een nieuw succes voor de dierentuin, die zich de afgelopen decennia een vruchtbare broedplaats voor de breedlipneushoorns toonde. -
-
-
Nieuws gemist?
Politie rijdt twintigers klem • Gordon huilt tranen van geluk • Snollebollekes zegt sorry
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van zondag 26 maart.Arnhem -
PREMIUMinterview
Rob ‘Snollebollekes’ Kemps is klaar voor vier keer GelreDome: ‘Geen zorgen, ik heb er écht nog veel zin in’
Groot, groter, grootst: liefst vier keer treedt Rob Kemps van Snollebollekes op in GelreDome, waarbij kosten noch moeite worden gespaard. Shows van drie uur met vuurwerk, lichtspektakel én gastartiesten. ,,Zo’n dag gedij ik het beste bij rust”, zegt de frontman van de populaire feestact.Arnhem