Studenten uit Wageningen, Arnhem en Nijmegen in finale ‘innovatiefste student van Nederland’
ARNHEM/NIJMEGEN/WAGENINGEN - Drie studenten uit de regio zijn in de finale beland van de wedstrijd ‘innovatiefste student van Nederland'. Het gaat om Eva Everloo van de Wageningen Universiteit met haar bedrijf Pyropower, Chingiskhan Kazakhstan van de HAN in Arnhem met zijn bedrijf Bondi en ondernemer Ivan Roy van de Radboud Universiteit in Nijmegen van Drive Maxy.
De studenten staan daarmee in de finale van een wedstrijd van het innovatieplatform INNOVATE en de bladen Quest en Quote.
,,We staan voor maatschappelijke uitdagingen die nú om actie vragen. Tegelijkertijd zit er ontzettend veel talent op onze onderwijsinstellingen. Zij hebben hele goede ideeën die hiervoor een oplossing kunnen bieden. Met dit project helpen we studenten die onze wereld duurzamer, gezonder of eerlijker willen maken om echt impact te maken", zegt INNOVATE-directeur Mark Spijker.
Tegen voedselverspilling
De drie finalisten hebben allen een bedrijf dat om uiteenlopende redenen innovatief te noemen is. Zo heeft Ivan Roy een platform opgericht dat het kiezen van een geschikte rijschool makkelijker maakt. Eva Everloo zet zich met Pyropower op het World Food Center (WFC) in Ede in om iets aan voedselverlies- en verspilling doen: zo ontwikkelt ze technieken en apparaten om op een duurzame manier afval te verwerken.
HAN-student Chingiskhan Kazakhstan biedt met zijn bedrijf Bondi met e-bikes en e-steps duurzame deelsystemen in Nederlandse steden aan reizigers aan. Hij wil daarmee een verantwoord alternatief bieden voor de auto.
Tien finalisten
In totaal staan er tien finalisten in de finale op 10 september. Eerder schreven zich meer dan 100 studenten in voor de wedstrijd. De afgelopen weken konden mensen een stem uitbrengen, ook besloot de organisatie wie er in aanmerking kwamen. De komende weken krijgen de studenten workshops en coaching van grote organisaties.
De innovatiefste student van Nederland wint een verzorgde reis naar Silicon Valley en 5.000 euro om met begeleiding verder aan de slag te gaan met zijn of haar initiatief.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMcolumn ellen willems
Waar je na een lange reis voor vijf personen een maaltijd bij elkaar probeert te scharrelen
Arnhem -
Nieuws gemist?
Esther leeft al 18 jaar met MS • Motorrijder overleden na botsing • Kritiek op vliegtrip van Bruls naar Amerika
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van dinsdag 6 juni.Arnhem -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
PREMIUM
Katholieken van buitenaf moeten de Umdracht in Huissen helpen: ‘Het aantal kerkgangers neemt af’
De eerste Umdracht werd 463 jaar geleden gehouden en is voor katholiek Huissen een jaarlijkse traditie. De processie komt steeds meer onder druk te staan. Toch is ze nog springlevend, zegt voorzitter Jeroen Mattijssen. ,,Zolang er in Huissen een kerk is, is er ook een Umdracht.” Maar daarvoor zijn wél gelovigen van buitenaf nodig.Huissen
-
indebuurt.nl
Voetjes van de vloer, shoppen of toch relaxen: 9 x Arnhemse weekendtips
-
-
-
indebuurt.nl
Voetbalclinic van Vitesse en meer: dit is er in Arnhem te doen tijdens Buitenspeeldag
Laat je kinderen lekker ravotten tijdens de nationale Buitenspeeldag 2023 in Arnhem. In de stad zijn verschillende activiteiten georganiseerd. Dus leg je smartphone, tablet of laptop aan de kant en spelen maar! -
4
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen.