Camper van het Jaar is Bürstner Lyseo Gallery, Adria Altea gekozen tot Caravan van het Jaar
Campers & CaravansDe Bürstner Lyseo Gallery TD 649 G is gekozen tot Camper van het Jaar 2023. Het bijzondere aan deze halfintegraal camper is zijn oppompbare alkoof. Als je ermee rijdt heeft hij gewoon een ‘plat dak’, wat scheelt in de luchtweerstand en dus het brandstofverbruik. Maar eenmaal op de plaats van bestemming ontstaat er op het dak een heuse slaapkamer, die je via een vaste trap bereikt.
De luchtcompressor pompt in 90 seconden een dubbelwandige alkoof omhoog, zodat er een zit- en slaapruimte ontstaat met een binnenhoogte van 110 cm en een panoramavenster in het dak. In combinatie met het hefbed boven de zitgroep en de warme en luxe inrichting is de Lyseo Gallery een bijzondere verschijning in de prijsklasse net boven de ton. Zijn prijslijst begint bij €109.000.
,,Erg knap om in een camper van net geen zeven meter zoveel luxe en innovatie te stoppen‘’, oordeelt de vakjury. ,,Het feit dat de inklapbare alkoof is getest onder zware weersomstandigheden geeft vertrouwen. De ruime zithoek, de vario-badkamer met zwenkwand voor de douche, veel opbergruimte, een dubbele Thermo-vloer: allemaal zeer handige toepassingen voor wie comfort en ruimte wil, onderweg en op de staanplaats. Het hefbed is zowel in de lengte als in de breedte te gebruiken en het interieur met de grote zithoek is zeer comfortabel afgewerkt en de inventieve verlichting zorgt voor een weldadige sfeer.”
Lees verder onder de foto's meer over de Caravan van het Jaar
Caravan het Jaar is de Adria Altea
Ook de Caravan van het Jaar 2023 is gekozen: de Adria Altea. De bekende modelserie van deze Sloveense fabrikant is onlangs vernieuwd. De Altea is nu vooral lichter, maar ook ruimtelijker en moderner. Wat opvalt zijn het lichtgewicht AL-KO Varia X-chassis, de polyester buitenwanden en een gewichtsbesparende bouwwijze van het interieur.
De vakjury meldt hierover: ,,De polyester buitenkant ziet er in het nieuwe design mooi en strak uit, mede door de moderne led-achterlichten en handgrepen. De fabrikant heeft veel aandacht besteed aan gewichtsbesparing door gebruik te maken van een lichtgewicht chassis en een innovatieve bouw van kastjes en meubels. Grote vensters in de keuken en aan de voorkant bieden open zicht en binnen tref je een aangename ambiance door de viltachtige, geluiddempende afwerking van de wand. De grote hoeveelheid kast- en bergruimte zal menig kampeerder plezieren, evenals de goed uitgeruste keuken. Tel daarbij de luxe en ergonomische toiletruimte plus de ruime, brede disselbak en je hebt een zeer complete caravan voor een acceptabele prijs.” De prijzen beginnen bij €24.430.
Beide verkiezingen zijn een initiatief van ANWB Kamperen en het ANWB kampeermagazine KampeerKampioen. De vakjury bestaat uit journalisten met ruime ervaring en inzicht in de caravan- en campermarkt, onder wie Niek Schenk, autoredacteur van deze site. Beoordelingscriteria zijn onder meer innovatie, bouwwijze, ontwerp van het in- en exterieur, afwerking, uitrusting, originaliteit en de prijs-kwaliteitverhouding.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM6
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUM
Zo avontuurlijk is de elektrische kampeerauto: gaan waar het toeval je brengt
Alles elektrisch: nu zijn de campers aan de beurt. In de Belgische Ardennen probeert Hans Avontuur te ontdekken of je in een e-camper nog steeds avonturier kunt zijn. -
VRAAG & ANTWOORD10
Waarom zijn led-koplampen zo verblindend?
‘Het licht van led-koplampen is voor tegenliggers soms verblindend’, aldus lezer J. Verberk in de vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Enkele jaren geleden werd de eerste kerstboomverlichting met led-lampjes op de markt gebracht, die was helderwit. Niet iedereen kon dat waarderen, daarom kun je nu led-lampjes kopen met ‘warm’ licht. Dat is minder fel en aangenamer voor de ogen. Waarom brengt de auto-industrie niet dergelijk licht op de markt, zodat niemand zich meer aan het felle licht stoort of erdoor wordt verblind?’ -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.
-
PREMIUMMIJN BLIK EN IK
Sjef (55) is dol op camper Kitty en caravan Koos: ‘Veel ellende meegemaakt, maar word hier vrolijk van’
Hij had al eens bussen, maar raakte die na scheidingen kwijt. Sjef Vermeulen (55) dacht toen: ik trouw niet meer. ,,Ik zocht wel een roodharige vriendin. Toen kwam ik deze Volkswagen T2 tegen, Kitty. Ze is oranje, maar dat is in het zonlicht ook rood, toch?’’ Écht verliefd zijn op je auto. Kan dat? De mensen in deze rubriek zullen volmondig ‘ja’ zeggen. Zij houden van hun auto. -
-
-
Zoveel kost tien jaar onderhoud van een Bugatti
De Bugatti Chiron is een van de meest iconische en dure sportwagens ter wereld. Er zijn maar weinig mensen die deze supercar kunnen betalen. En zelfs als je eenmaal hebt afgerekend wachten er astronomische vervolgkosten. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Waarom zie je ineens meer vouwwagens op de weg?’
‘Het lijkt erop dat er dit jaar weer veel meer vouwwagens op de weg zijn gekomen’, aldus lezer Willem de Bruin in de vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Heeft dat te maken met de elektrische en hybride personenauto’s?’