China tikt Tesla op de vingers: ‘Auto's moeten veiliger’
China heeft Tesla gemaand meer aandacht te schenken aan de veiligheid van de elektrische auto’s. In een artikel van staatspersbureau Xinhua staat dat het Amerikaanse bedrijf dat moet doen om het vertrouwen van consumenten te winnen. Daarbij verwijst het persbureau naar zaken als niet goed werkende remmen en auto’s die tijdens het laden in vlammen opgaan.
De publieke kritiek van Tesla komt op een moment dat het bedrijf in China toch al in de belangstelling staat. Tijdens de belangrijke autoshow van Shanghai klom maandag een vrouw uit protest op het dak van een Tesla. De vrouw voert al langer actie tegen het bedrijf omdat door haperende remmen zij en haar gezin naar eigen zeggen bijna waren omgekomen.
Ook in de Verenigde Staten was Tesla in het nieuws, omdat een auto in Texas crashte waarbij twee mensen omkwamen. De slachtoffers zaten in de passagiersstoel en op de achterbank waardoor het lijkt alsof er niemand achter het stuur heeft gezeten. Tesla-topman Elon Musk maakte op Twitter bekend dat Autopilot, de naam van het programma van Tesla voor semi-autonoom rijden, volgens de gegevens van het bedrijf niet aan stond.
Het is niet de eerste keer dat Tesla vanwege veiligheid in China tegenwind krijgt. Toezichthouders riepen het bedrijf al eens op het matje vanwege accubranden en abnormale acceleraties van de voertuigen. Ook moest Tesla zijn verontschuldigingen aanbieden aan de beheerder van het Chinese elektriciteitsnetwerk. In een video leken Tesla-medewerkers een plotseling stroomverschil op het netwerk aan te wijzen als de oorzaak voor schade aan een auto.
Desondanks is Tesla nog steeds erg populair in China, waar het bedrijf een eigen fabriek heeft. In maart leverde Tesla er bijna 35.000 auto’s af.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Boze Tesla-rijdster verstoort autoshow
Een ontevreden Tesla-rijdster is tijdens de internationale autoshow van Sjanghai op het dak van een Tesla Model 3 geklommen. De vrouw droeg een shirt met - vrij vertaald - de tekst ‘rem werkte niet’. Ook schreeuwde zij letterlijk: ,,De rem van de Tesla werkte niet.” Een en ander valt te zien op een filmpje van het Chinese staatsmedium Global Times. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
Tesla-baas Musk: automatische piloot stond uit bij dodelijk ongeluk
Tesla-baas Elon Musk wijst de beschuldiging van de hand dat er sprake was van een zelfrijdende auto bij het ongeluk met een Tesla afgelopen weekend. Daarbij kwamen twee mensen om het leven. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Ben je met een verlopen rijbewijs nog verzekerd?’
‘Hoe zit het met de verzekering als je rijbewijs verlopen is?’, vraagt lezer Gerry Beekvelt in de vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar.
-
Twee doden door ongeluk met zelfrijdende Tesla, vermoedelijk niemand achter het stuur
Door een ongeluk met een vermoedelijk zelfrijdende auto van Tesla zijn in de Verenigde Staten twee mensen om het leven gekomen. Geen van beiden zou achter het stuur hebben gezeten. -
PREMIUMMijn Allessie
De pick-up van Thorsten is weliswaar oud maar verre van versleten
Een Chevrolet 3200 Longbed was de gedroomde pick-up van de 54-jarige timmerman Thorsten Ingenkamp. Zo’n klassieke werkauto zou perfect bij hem passen. Twee jaar terug vond hij het exemplaar wat hij in zijn hoofd had. Eentje met een uitstekende carrosserie die hij op het oog ‘oud’ liet maken. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door.