Corona weg, autokrakers terug: aantal inbraken schiet razendsnel omhoog
Check jouw gemeenteCriminelen hebben in de eerste maanden van dit jaar veel meer in auto’s ingebroken dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit politiecijfers. De ontwikkeling van het coronavirus lijkt van grote invloed.
In 2021 maakten de vele coronamaatregelen het vermoedelijk moeilijk om uit of van auto’s gestolen waar te verhandelen, zoals koplampen en navigatiesystemen. Het Landelijk Informatiecentrum Voertuigcriminaliteit (LIV) verwacht dat dit minder speelt in 2022.
In de eerste vier maanden van dit jaar registreerde de politie bijna 14.000 auto-inbraken, een toename van 41 procent vergeleken met dezelfde periode in 2021.
Als jij met een busje rondrijdt met veertig koplampen en de politie controleert je, dan heb je wat uit te leggen
Criminelen doen volgens André Bouwman van het LIV graag zaken na zonsondergang en werden daarbij in 2021 in de weg gezeten door de avondklok. Ook de vele grenscontroles in Europa zaten de zwarte handel in de weg. ,,Als jij met een busje rondrijdt met veertig koplampen en de politie controleert je, dan heb je wat uit te leggen”, aldus Bouwman.
Vraag en aanbod
Bovendien waren mensen tijdens lockdowns minder onderweg, maakten ze dus minder schade en was er dus ook minder vraag naar gestolen auto-onderdelen. Dit jaar is het weer drukker op de weg en maakt de economie een inhaalslag, wat zich ook vertaalt in tekorten van materialen, ziet Bouwman. Daardoor is er ook weer meer vraag naar de gestolen spullen van autokrakers, vermoedt hij.
Deze week sloegen criminelen nog volop toe op de Veluwe. Meerdere bedrijfsbusjes werden op een opvallende manier geopend.
Voor de uitbraak van het coronavirus was ook een daling zichtbaar in het aantal autokraken. Bouwman ziet vooral dat steeds minder bij auto’s wordt ingebroken om waardevolle spullen te stelen, zoals een dure zonnebril. De daling is kleiner als het aankomt op auto-onderdelen. Zo zijn dit jaar veel kostbare motorkappen van Peugeots gestolen in Rotterdam en omgeving.
De cijfers in Flevoland vallen overigens op: daar was juist een daling zichtbaar, van 42 procent.
Kies hieronder jouw gemeente om de ontwikkeling van het aantal auto-inbraken over de laatste jaren te zien:
Hieronder de cijfers van dit jaar per gemeente in kaart:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bijna vijftig katten gered uit bloedhete auto
In de Amerikaanse staat Minnesota zijn 47 katten gered uit een geparkeerde auto, waar ze samen met hun baasje in leefden. De eigenaar had eerder al veertien andere katten die in de auto zaten afgegeven bij een dierenasiel. -
PREMIUMmet video's
Rookmelders verplicht, maar duizenden huurders hebben er nog geen een: ‘Onbegrijpelijk’
Duizenden huurders hebben nog altijd geen verplichte rookmelder. Dat komt door een tekort aan apparaten en installateurs, maar huurders zijn zelf ook niet allemaal even welwillend. Sommigen weigeren er zelfs één. Onbegrijpelijk, zeggen ze bij de brandweer. -
‘Eerste auto’s met joystickbesturing volgend jaar de weg op’
De Duitse leverancier Schaeffler-Paravan wil vanaf volgend jaar auto’s laten besturen met een joystick in plaats van een stuur. Dat zou een revolutie betekenen voor een van de meest ouderwetse bedieningselementen van de moderne auto. -
PREMIUM
Deze flitspalen blijken ware ‘melkkoeien’: ‘Ik hou niet meer bij hoeveel boetes ik hier heb gekregen’
De twee flitspalen bij de Haringvlietbrug hebben zich ontpopt tot ware boetemachines. De apparaten zetten dagelijks gemiddeld zo’n 250 hardrijders op de kiek, valt op te maken uit cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). -
PREMIUM
Dankzij een kwartiertje rennen vliegt de conditie van deze kinderen vooruit én zijn ze rustiger in de klas
Hijgend, puffend en zwetend stuiven de scholieren over het schoolplein: ze zijn al zeker vijf keer de school rond geweest. Drie keer per week rennen ze in een kwartiertje de Daily Mile van zo'n anderhalve kilometer. Met resultaat: leerlingen lopen na drie maanden gemiddeld zo'n vijftig procent harder.
-
PREMIUM
Goud altijd aangeven en geen kunst ouder dan 100 jaar: hier moet je op letten bij souvenirs
De mini Spaanse gitaar die op de Ramblas in Barcelona nog zo schattig leek, belandt een paar jaar later als made-in-Chinaprul in de container. Zonde. Aan wat voor aandenken beleef je plezier? En wat mag je eigenlijk meenemen? -
PREMIUMMIJN BLIK EN IK
Bram (22) ruilde een Golf cabrio in voor deze groene rakker: ‘Ach, in het felroze had ik ‘m ook gekocht’
Bram Haverkort (22) uit Hoornaar kocht vorig jaar een groene Fiat, nadat de Golf Cabrio een beetje te duur werd voor zijn studentenbestaan. ,,Die auto deelde ik met mijn moeder, maar deze is wel echt van mij.’’ Écht verliefd zijn op je auto. Kan dat? De mensen in deze rubriek zullen volmondig ‘ja’ zeggen. Zij houden van hun auto. -
Dit gebeurt er wanneer je een auto in zijn achteruit zet bij 72 km/uur
Dat de ‘R’ op je versnellingspook niet staat voor ‘racen’ weet iedereen. Dat het schadelijk is voor je versnellingsbak als je 'm tijdens het rijden in de achteruitversnelling zet ook. Maar wat gebeurt er precies bij auto's die deze marteling moeten ondergaan?
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer