Man krijgt rekening van 2300 euro voor vijf uur autohuur
Toen de Canadees Samuel Wardlaw een huurauto ophaalde om een paar spullen te verhuizen, dacht hij dat zijn rekening 200 Canadese dollar zou bedragen. Het werd 3300 dollar, oftewel 2300 euro.
Wardlaw stond perplex, want er was hem een rekening van 200 Canadese dollars beloofd toen hij de huurovereenkomst tekende. De 29-jarige inwoner van Toronto schat dat hij de auto ongeveer vijf uur in bezit heeft gehad en zegt hem al om 13.00 uur 's middags teruggebracht te hebben naar de Enterprise Rent-A-Car-locatie toen hij klaar was met verhuizen.
De verhuurlocatie sloot die dag om 12.00 uur, maar de vertegenwoordiger van het bedrijf die de sleutels overhandigde, vertelde Wardlaw dat hij de sleutelkluis kon gebruiken als hij de auto na sluitingstijd op de parkeerplaats neerzette. Dat was precies wat Wardlaw deed.
Katalysator gestolen
Een week later ontving hij een e-mail van verhuurbedrijf Enterprise, waarin stond dat hij verantwoordelijk was voor 3300 dollar schade aan de auto. Schade die na sluitingstijd was aangericht. Wat bleek: de katalysator van de auto was gestolen en Wardlaw kreeg daarvan de schuld.
Enterprise schreef in een e-mail aan de Canadese omroep CBC dat klanten hun voertuigen weliswaar na sluitingstijd mogen inleveren, maar ‘dat het belangrijk is om te begrijpen dat de huurtransactie pas is voltooid nadat het voertuig is geïnspecteerd’. Nadat de omroep contact opnam met het verhuurbedrijf, hebben ze de claim uiteindelijk laten vallen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM5
Nieuwe maatregelen na toename gevaarlijk rijgedrag en rijden onder invloed: verplicht op cursus
Wie vanaf 1 april wordt betrapt op het rijden met extreem hoge snelheid buiten de bebouwde kom of onder invloed van drugs, wordt aangemeld voor een verplichte gedragscursus bij het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). Voor deze cursussen verwacht het CBR bijna tienduizend deelnemers per jaar.Zwolle, Rijswijk -
PREMIUM1
Onderzoek naar herinvoering alcoholslot: ‘Veel effectiever dan hoge straffen’
Minister Mark Harbers van Infrastructuur en Waterstaat (VVD) onderzoekt de herinvoering van het alcoholslot in personenauto's. Volgens Harbers moeten er snel maatregelen komen om het aantal mensen dat onder invloed van alcohol achter het stuur kruipt, omlaag te brengen.Den Haag, Rijswijk -
Ernstige klachten over huurauto’s buitenland
‘Agressieve verkoop van onnodige verzekeringen’ is de meest genoemde klacht over huurauto’s in het buitenland. De Consumentenbond krijgt jaarlijks meer klachten over misstanden bij verhuurbedrijven. Reden voor de bond om nadrukkelijker te waarschuwen voor trucs en misleiding. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
2
Elke auto heeft een flesopener aan boord, weet jij waar?
Daar zit je dan in je auto met je flesje cola of alcoholvrije biertje, zonder flesopener. Gelukkig zitten er scherpe delen aan je auto waarmee je ze kunt openen, alleen bestaat dan wel het gevaar van beschadiging. Behalve als je het doet met deze opener naast je stoel.
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
-
-
PREMIUM
Waarom peperdure auto’s vaak in de prak worden gereden: ‘Voor je het weet zit je op 170 kilometer per uur’
Een witte Ferrari California crashte zaterdagavond op de Zuidersingel in Eemnes. De peperdure auto is niet de eerste snelle wagen die aan diggelen werd gereden. Ook Ferrari's, Lamborghini's en Porsches eindigen geregeld tegen een boom, de vangrail of een verkeersbord. Wat maakt het besturen van zo’n snelle auto zo ingewikkeld? -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.