Aantal stellen met geregistreerd partnerschap in vijf jaar tijd verdubbeld
Bijna 20.000 paren zijn vorig jaar een geregistreerd partnerschap aangegaan. Dat komt neer op een op de vier stellen die hun relatie bij de burgerlijke stand lieten vastleggen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is het aantal geregistreerde partnerschappen in vijf jaar tijd verdubbeld.
Het geregistreerd partnerschap werd in 1998 ingevoerd, vooral om het ook voor homo's en lesbiennes mogelijk te maken hun relatie officieel vast te leggen. Drie jaar later, in 2001, werd ook het huwelijk mogelijk voor mensen van hetzelfde geslacht. Nederland is het eerste land ter wereld dat het homohuwelijk invoerde.
De gemiddelde leeftijd waarop stellen hun partnerschap officieel laten registreren is in de loop der tijd gedaald: in 2003 bijvoorbeeld was het 38 jaar, vorig jaar was de gemiddelde leeftijd dat een partnerschap wordt gesloten 36 jaar.
Ter vergelijking: elk jaar trouwen er in Nederland zo'n 65.000 paren. Dat aantal is al geruime tijd vrijwel gelijk. Maar onder twintigers en dertigers neemt de belangstelling voor het huwelijk wel af. Bij jongere generaties is het volgens het statistiekbureau gebruikelijk geworden om eerst een tijd ongetrouwd samen te wonen en pas later of helemaal niet te trouwen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
Update
Kritiek op sluiten Ketheltunnel na ziekmeldingen, minister maant Rijkswaterstaat tot minder hinder
Het sluiten van de Ketheltunnel bij Rotterdam wegens personeelstekort komt Rijkswaterstaat op forse kritiek te staan. Minister van Infrastructuur en Waterstaat Mark Harbers noemt de sluiting ‘erg vervelend voor weggebruikers’. ,,Dit is een uitzonderlijke situatie.” -
Wie Hotel New York aan nieuwe manager helpt, mag er een jaar lang gratis dineren: ‘Bizar veel reacties’
Een aantrekkelijke oproep van general manager Roel Dusseldorp van Hotel New York: de gouden tipgever die een nieuwe restaurantmanager aanwijst, mag een jaar lang maandelijks gratis dineren en cocktails drinken in het sterrenhotel aan de Nieuwe Maas. Hiermee hoopt Dusseldorp aandacht te trekken voor zijn vacature. -
Busvervoer plat op meerdere plaatsen in het land door staking chauffeurs
Chauffeurs in het streekvervoer hebben zaterdag op verschillende plaatsen het werk neergelegd. In Enschede, Hengelo en Haaksbergen ging volgens vakbond FNV ongeveer 70 procent van de ritten zaterdag niet door, vervoerder Keolis houdt het op de helft. -
School maakt fout bij eindexamen aardrijkskunde, aanpassing nodig voor 14.000 examens
Een groep havoleerlingen kreeg afgelopen donderdag een extra moeilijk eindexamen aardrijkskunde. De school liet de leerlingen per ongeluk enkele vragen uit het vwo-examen maken. Gevolg is dat er nu voor 14.600 vwo-examens aardrijkskunde vliegensvlug een aanpassing moet worden gemaakt.
-
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
Betogers bij Lelystad Airport protesteren tegen vervuiling en overlast
Zo’n honderd mensen staan in het grasveld bij Lelystad Airport om actie te voeren tegen overlast en vervuiling door het vliegverkeer. Het is een van de zes protesten op Nederlandse luchthavens.