Keith Bakker moet 4,5 jaar de cel in wegens verkrachting
videoDe voormalige verslavingsgoeroe Keith Bakker is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4,5 jaar voor verkrachting van een minderjarig meisje dat hij hielp met haar eetstoornis. Bakker reageerde furieus op de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam en noemde het ‘middeleeuws wat u doet’. Hij vond het ‘fucking bullshit’ en kondigde meteen hoger beroep aan.
Delen per e-mail
De opgelegde straf is lager dan de zes jaar gevangenisstraf die de officier van justitie had geëist. De officier van justitie had daarnaast ook tbs met dwangverpleging geëist. De rechtbank besloot Bakker geen tbs-maatregel op te leggen, omdat de psychiater en psycholoog hem volledig toerekeningsvatbaar achten. De bij hem aangetroffen stoornissen zijn volgens de rechtbank ‘niet in verband te brengen met het zedendelict’.
Bakker zou het meisje vanaf haar 16de hebben misbruikt in Hilversum, Amsterdam, Londen en Saint-Tropez. Zelf ontkent hij dat hij voor haar 18de verjaardag seks met haar heeft gehad, maar de rechtbank vindt dit ongeloofwaardig.
Geïsoleerd
,,Ze was financieel en emotioneel volledig afhankelijk van u”, aldus de rechtbank in het vonnis. ,,Het slachtoffer raakte volledig geïsoleerd.”
Het meisje is getraumatiseerd en heeft bijna wekelijks therapie. Tegen Bakker wilde ze tijdens de zitting twee weken geleden niets te zeggen. ,,Hij zal nooit inzien wat hij heeft aangericht. Ik wil mijn woorden niet verspillen aan iets wat nooit zal veranderen.”
Bakker zit sinds oktober 2019 vast. Hij kreeg in 2012 vijf jaar cel opgelegd wegens misbruik van een aantal meisjes en vrouwen. Hij kreeg toen ook een beroepsverbod opgelegd. Voor het overtreden van dit beroepsverbod - Bakker hielp afgelopen jaren meerdere jongeren met verslavingsproblematiek - moet hij zijn verdiensten van 85.000 euro terugbetalen aan de Staat. Het Openbaar Ministerie had ook een nieuw beroepsverbod van dertien jaar geëist, maar dat is niet opgelegd.
Volgens het OM is duidelijk dat Bakker gevaarlijk is nu hij weer de fout is ingegaan. Deze zaak is een blauwdruk van wat hij toen bij die meisjes deed, vindt het OM. ,,Zonder behandeling zal hij gevaarlijk blijven.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Rouwende weduwe, dochter en schoonzoon jarenlang achter tralies voor moord op Mike Goedhart (50)
Een moordcomplot ging vooraf aan de dood van Mike Goedhart (50) in Cothen. Zijn vrouw Truitje R. (52), dochter Grietje R. (20) en haar vriend Mark H. (21) bereidden de aanslag voor, waarna Mark de trekker overhaalde. Alle drie moeten ze jaren de cel in. Dat heeft de rechtbank vrijdag bepaald. -
PREMIUM
Er komt een nieuw wetboek: ‘Totale kosten zijn zeker 360 miljoen, maar dat moet te overzien zijn’
Het Wetboek van Strafvordering is achterhaald en moet worden vervangen. Prijs: zeker 360 miljoen euro. Doen, bepleiten Gerrit van der Burg (OM) en Rianne Letschert, rector-magnificus. -
VIDEO
Eis 6 jaar cel en tbs tegen Keith Bakker: ‘Hij is gevaarlijk en zal zonder behandeling gevaarlijk blijven’
Het Openbaar Ministerie heeft zes jaar cel en tbs geëist tegen de gevallen verslavingsgoeroe Keith Bakker (60). Ook wil het OM dat hij 13 jaar lang niet meer als hulpverlener aan de slag gaat. -
Geheime MH17-tapes boven tafel
Een van de hoofdverdachten in het MH17-proces was urenlang niet op de hoogte van het feit dat de separatisten in Oost-Oekraïne een Boeing hadden neergehaald. Hij dacht dat het ging om een gevechtsvliegtuig. Dat blijkt uit duizenden afgeluisterde telefoongesprekken die in handen zijn van Nieuwsuur. -
PREMIUMzorgcentra weer open
De laatste halte wordt langzaam weer zoals-ie ooit was
De deuren van de zorgcentra gaan eindelijk weer open, na een moeilijk jaar vol verdriet. Deze site keek in de aanloop naar de heropening terug en vooruit met de mensen van Oranjehof in Heerlen-Zuid. ,,Ik heb de oorlog ook meegemaakt, maar dit was erger.’’
-
Nieuws gemist? Protesten her der, Apeldoorn stuurt groep stad uit. En: trucker Hans redt vrouw
Goedenavond! Geen tijd gehad om vandaag het nieuws te volgen? Met deze update ben jij binnen 2 minuten op de hoogte. -
PREMIUM
Chaos bij Amsterdamse huisartsenpraktijken door prikstop AstraZeneca: ‘Rode oren van het bellen’
Huisartsen in Amsterdam worden platgebeld door mensen met vragen en twijfels over het AstraZeneca-vaccin. ‘Onze assistente heeft haar week vakantie moeten opgeven.’ -
PREMIUMVIDEO
Eindelijk is er niemand die je foto ‘verpest’: bezoekers genieten van rust in de Keukenhof
Geen busladingen vol buitenlandse toeristen bij de Keukenhof. Het is een ongelooflijke strop voor het park in Lisse, maar Nederlandse bloemenliefhebbers wanen zich in het paradijs nu ze drie dagen lang bij wijze van proef naar binnen kunnen met een handjevol gasten. Eindelijk is er niemand die de foto ‘verpest’.