KLM beperkt verkoop tickets voor vluchten vanaf Schiphol vanwege aanhoudende chaos
KLM zet de rem op de verkoop van tickets voor vluchten die de komende dagen nog gaan vertrekken vanaf Schiphol. Dat doet de luchtvaartmaatschappij omdat de luchthaven er niet in slaagt om de problemen die de afgelopen maanden ontstaan zijn op te lossen. Het gaat om tickets voor vluchten van KLM tot en met aanstaande zondag.
,,We krijgen veel vragen van klanten die de rijen vanwege de security hebben gezien en het niet aandurven vanaf Schiphol te vertrekken”, zegt een woordvoerster. KLM biedt een omboekingsregeling aan. In een toelichting aan reizigers stelt de luchtvaartorganisatie dat de rijen ‘veel langer’ zijn dan normaal. ,,Dat heeft veel impact op de wachttijd.”
Omdat KLM er op rekent dat passagiers ook de komende dagen hun vlucht kunnen missen door de chaos, wil het bedrijf plekken vrijhouden in haar toestellen. Die blijven dan beschikbaar voor reizigers die hun reis noodgedwongen om moeten boeken naar een latere vlucht. De verkoop van tickets voor de hoogste boekingsklassen gaat overigens wel gewoon door.
Nieuwe deuk
De stap van KLM, hoofdgebruiker van Schiphol, is een nieuwe deuk in het imago van de nationale luchthaven. Vandaag bleek uit een inventarisatie van deze site al dat reizigers massaal zoeken naar vluchten vanaf andere regionale luchthavens. Op boekingssites zijn vliegreizen vanuit Rotterdam en Eindhoven erg in trek.
Het is ook vandaag, op Hemelvaartsdag, druk op Schiphol. Reizigers met een Europese bestemming schatten hun wachttijd om de security te bereiken op ongeveer drie kwartier. Voor intercontinentale vluchten is dat wat korter. De rijen van vele honderden meters lang die reizigers door moeten om de security te bereiken, vinden zij goed doorlopen.
KLM-medewerksters noemen de situatie op de luchthaven niet veel anders dan andere dagen, al was volgens een van hen het drukste moment van de donderdagochtend al rond 05.00 uur. ,,Toen stond de rij tot aan de snelweg”, zegt een van hen. Ook zegt zij al een paar keer uitgescholden te zijn.
Actieplan
Schiphol heeft vandaag een actieplan gepresenteerd om in de zomerperiode grote drukte op de luchthaven tegen te gaan. Het plan bestaat uit vier punten: 1) het werven van meer medewerkers, zoals beveiligers, 2) het aantrekkelijk maken van werken op Schiphol, 3) het optimaliseren van de doorstroming van passagiers en 4) het maken van afspraken met luchtvaartmaatschappijen over planning van vluchten.
Volgens Schiphol moet met deze maatregelen de verwachte zomerdrukte in goede banen worden geleid. ,,Het is niet zo dat reizigers niet meer in de rij zullen staan, maar we doen wel de belofte dat wij er alles aan doen om reizigers een voorspelbare en aangename Schiphol-ervaring te bezorgen”, aldus topman Dick Benschop in een verklaring.
Hij is niet van plan te vertrekken, zegt hij tegen persbureau ANP. ,,Ik denk niet aan opstappen. Ik ben bijzonder gemotiveerd om alles op te lossen.”
De problemen op de luchthaven kwamen aan het licht rond de meivakantie. Schiphol bleek in het eerste weekend van die vakantie totaal niet bestand tegen de reizigersstromen, en een groot aantal passagiers miste hun vlucht. Met dank aan noodgrepen kwam de luchthaven de rest van de vakantie hortend en stotend door.
Voor komende zomer zal het harde noten moeten kraken met de gebruikers van de luchthaven, de vliegmaatschappijen en touroperators. Schiphol heeft er al diverse keren op gehint dat er vluchten geschrapt moeten worden, maar de maatschappijen willen daar niks van weten. Zij vinden dat directeur Benschop moet zorgen dat de problemen op een andere manier opgelost worden.
Spreiding
KLM wil bijvoorbeeld dat er eerst wordt gewerkt aan ‘andere, effectievere opties dan annuleren’, met spreiding van vluchten en gebruikmaking van andere luchthavens als belangrijkste. Een woordvoerder stipt daarbij aan Schiphol nog niet op het pre-corona niveau van 2019 zit. ,,Het is zorgwekkend dat dit nu al zulke problemen oplevert door tekorten bij de security.”
Schiphol-directeur Benschop heeft echter ook te maken met de vakbonden. Vakbond FNV wil dat het aantal vluchten wordt gereduceerd. Mensen vallen nu al letterlijk om door de hoge werkdruk, stelde de vakbond deze week.
Praat mee,
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMKoken & Eten
Blijft bier beter in blik of in glas? En hoe tap je een perfecte pint? Expert geeft haar beste tips
Hoe tap je een perfect biertje? En als je geen tap hebt: hoe kan je je bier het best in een glas schenken zodat je een mooie schuimkraag krijgt? Waarom is een schuimkraag zo belangrijk?De Vlaamse biersommelier Sofie Vanrafelghem geeft de antwoorden op de Dag van het Bier. -
PREMIUM
Kwart miljoen voor gouden tip over vermiste Jaïr (7): ‘Ik wéét dat-ie in leven is’
Hij was pas 7 jaar oud: Jaïr Soares verdween in de zomer van 1995 tijdens een onschuldig dagje aan het strand. Na 27 jaar wacht de familie nog altijd op antwoorden en daarom looft de Peter R. de Vries Foundation een kwart miljoen euro uit voor dé tip die naar Jaïr leidt. -
PREMIUM
Nationaal watertekort: ‘Je hoeft niet je hele tuin te sproeien om je tuin te redden’
Door de aanhoudende droogte heeft Nederland officieel een watertekort. We moeten dus zuiniger omgaan met ons drinkwater. Maar we willen niet dat onze tuinplanten bij bosjes neervallen omdat het zo droog is. Toch hoef je niet elke avond met de tuinslang, gieter of sproeier in de weer, zeggen deskundigen. ,,Dan ben je vooral bezig je tuin in leven te houden. Maar dat hoort Moeder Natuur zelf te doen.’’ -
Met video9
Agractie-voorman: Meermaals gebeld met premier Rutte, maar geen toezeggingen
Premier Mark Rutte heeft gisteren en vandaag gebeld met voorzitter Bart Kemp van de boerenorganisatie Agractie Nederland. De premier deed in die gesprekken geen toezeggingen om het stikstofconflict vlot te trekken. Dat zegt Kemp donderdagmiddag in een video die is verspreid via sociale media. -
met video
Canal Parade van start met mooi weer en honderdduizenden toeschouwers
In Amsterdam is vanmiddag de Canal Parade begonnen. De eerste boten voeren rond het middaguur weg uit het Oosterdok de gracht op. De vloot bestaat uit tachtig boten en op de kades staan honderdduizenden toeschouwers.
-
PREMIUM
Man ‘kan ineens lopen’ om loeizware palmboom van 345 euro te stelen bij Hornbach: ‘Best knap in je eentje’
BEST - Er duikt weleens een ‘gewone’ winkeldief op, maar dit hadden ze bij de Hornbach in Best nog nooit gezien: een man probeerde donderdagavond met zijn scootmobiel een loeizware palmboom te stelen. ,,Gelukkig kwam-ie niet ver.” -
Zo weet je of de airco van je auto aan onderhoud toe is
De airconditioning in je auto draait bij deze zomerse temperaturen overuren en is daardoor eerder toe aan onderhoud. Maar hoe weet je precies wanneer het tijd is om je airco bij te laten vullen? -
PREMIUMcolumn
Die arme mannen toch. Sproeien ze of sproeien ze niet
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt.
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerWim Koning