Na dreiging niets verdachts gevonden bij winkelcentrum De Ridderhof in Alphen
MET VIDEODe dreiging in winkelcentrum De Ridderhof in Alphen is voorbij. De politie heeft niks verdachts gevonden. Dat laat de politie eenheid Den Haag, waar Alphen onder valt, weten. De herkomst van de melding wordt nog onderzocht.
Rond winkelcentrum De Ridderhof in Alphen was vanmiddag rond 15:00 uur veel politie op de been vanwege een dreigende situatie. Agenten liepen rond in kogelwerende vesten. Een politiehelikopter vloog boven Alphen in de omgeving van het winkelcentrum De Ridderhof en het gebied bij de Zegerplas.
Ook was er een arrestatieteam gespot in de buurt. ‘Naar aanleiding van een melding via alarmnummer 112 zijn wij aanwezig in de omgeving’, meldde de politie. Wat de melding precies inhield, vertelde een politiewoordvoerder niet. ,,We doen op dit moment nog onderzoek. Als we iets kunnen melden, dan doen we dat. Vooralsnog kunnen we echt nog niks kwijt.”
Getuigen meldde dat er bij iedere in- en uitgang van het winkelcentrum politie stond. Ook in de parkeergarage en in de omgeving liepen agenten in kogelwerende vesten rond. Een standaardprocedure, volgens de politie.
Het winkelcentrum was ondanks de massale inzet nog gewoon open, vertelde voorzitter van de winkeliersvereniging Robert Grootenhuijs. ,,Ik heb niet het idee dat er iets ernstigs aan de hand is.” Grootenhuijs zegt dat opvallende en onopvallende politieauto’s onder en rond het winkelcentrum staan. ,,Ze lopen niet door het winkelcentrum heen”, zegt hij, verwijzend naar de opgetrommelde agenten. Waarom de politie in groten getale aanwezig is, weet Grootenhuijs niet.
Tekst gaat verder onder de foto
Tristan van der V.
In en rond De Ridderhof schoot op 9 april 2011 de 24-jarige Tristan van der V. zes mensen dood, tientallen anderen raakten gewond. Daarna schoot de dader, die kampte met psychische problemen, zichzelf dood.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMStraf voor lastercampagne
Marcel gelooft niet dat vader stierf aan corona en nagelt ‘corrupte’ arts aan schandpaal: ‘Gevaarlijke gek’
Een huisarts online aan de schandpaal nagelen omdat hij een, naar jouw overtuiging, verkeerd medisch oordeel heeft geveld. Dat mag echt niet, zegt de Haagse rechtbank.Alphen aan den Rijn -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
Drugshandelaar Piet Wortel tóch niet op vrije voeten, aangehouden voor witwassen
Piet Wortel, die door het OM verdacht wordt van betrokkenheid bij twee liquidaties en drugshandel, zit opnieuw vast. Afgelopen maandag hief de rechtbank Rotterdam zijn voorarrest in de zaak op, maar nog voordat Wortel het huis van bewaring kon verlaten, werd hij opnieuw aangehouden.
-
PREMIUM
‘U krijgt een woonvoorziening’ in plaats van ‘U krijgt een traplift’: overheidsbrieven blijven te moeilijk
Lange zinnen, ingewikkelde vaktermen of een te grote hoeveelheid aan informatie. Zeker 30 procent van de mensen vindt het lastig om brieven en online teksten van de overheid te begrijpen. Gemeenten werken hard om hun informatievoorziening toegankelijker te maken, zodat inwoners krijgen waar ze recht op hebben.Utrecht -
-
-
PREMIUMmet video
Uniek experiment met putten moet einde maken aan gruwelijke dood van miljoenen amfibieën
Meer dan een miljoen amfibieën, waaronder héél veel padden, komen elk jaar onnodig aan een gruwelijk einde in putten in onze straten en trottoirs. Door het gladde beton kunnen ze er niet uitklimmen. In Houten wordt gezocht naar een oplossing, met een voor Nederland unieke proef.Houten -
Kabinet woest: Heineken en Grolsch gaan nog weken door met blikjes zonder statiegeld
Brouwers Grolsch en Heineken halen zich de woede van het kabinet op de hals, omdat ze ook na 1 april doorgaan met het vullen van blikjes zonder statiegeld. Dat blijkt uit navraag van deze site. Daarmee overtreden zij de wet, stelt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Aangifte tegen de bedrijven dreigt.