Noodbevel afgekondigd in Sittard-Geleen om dreiging demonstratie bij Nedcar
VIDEODe Gemeente Sittard-Geleen heeft donderdag een noodbevel afgekondigd om een dreigende situatie rond VDL Nedcar. De politie zegt signalen te hebben gekregen dat er rond het bedrijf actie gevoerd zou worden.
Mensen die volgens de politie mogelijk van plan waren om rond Nedcar actie te voeren, moeten het gebied per direct verlaten. Op verschillende plekken rond de fabriek houdt de politie auto’s aan en moeten de inzittenden uitstappen.
‘Aanleiding voor het noodbevel zijn ontvangen signalen dat activisten naar Sittard-Geleen afreizen om verkeersaders en wegen in en rondom Born op 27 januari 2022 te blokkeren’, aldus de gemeente. ‘Dit zou de openbare orde verstoren en de vrije doorgang van hulpverleningsdiensten ernstig hinderen. Daarnaast worden maatschappelijke voorzieningen onbereikbaar. De blokkades kunnen tevens leiden tot confrontaties tussen de activisten en anderen. Dat wordt als niet wenselijk geacht.’
Mobiele eenheid
Bij Nedcar staan donderdagochtend enkele busjes van de mobiele eenheid. Volgens de politie uit voorzorg, omdat ze alert zijn op een mogelijke actie of demonstratie. Bij en rond de fabriek en het naastgelegen Sterrebos was vanochtend alles rustig.
Autofabriek VDL Nedcar wil op korte termijn uitbreiden en daarvoor moet het Sterrebos tegen de vlakte. Actiegroepen zijn tegen de door de Provincie Limburg vergunde kap van 7,4 hectare bos. Volgens hen zijn er alternatieven voor de uitbreiding van Nedcar, waarbij het bos gespaard kan blijven. Die alternatieven zijn echter duurder dan boskap. Het bos is eigendom van VDL. Een woordvoerder van de actiegroep Red het Sterrebos noemde het optreden van de politie en het afgekondigde noodbevel donderdag ‘buitenproportioneel’.
Tekst gaat verder onder de foto.
Machtsvertoon
Volgens een woordvoerster van Extinction Rebellion was voor donderdagmiddag een kleine demonstratie aangemeld voor de hoofdingang van Nedcar tegen kap van het Sterrebos. Zij zegt niet te begrijpen waarom gemeente en politie er met dit machtsvertoon op reageren en de demonstratie onmogelijk maken.
,,In de huidige klimaatcrisis is het ronduit asociaal om een bos op te offeren voor de uitbreiding van een autofabriek”, zei een deelnemer van een demonstratie eerder dit jaar. ,,Het gaat zeker een eeuw duren voordat een nieuw bos hetzelfde CO2-opslagniveau bereikt. Bovendien leven er reeën, dassen en bedreigde vleermuizen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM3
Ambulancepersoneel ziet niks geks aan hartfilmpje, een uur later is 33-jarige toch dood
Een oplettende pompbediende vindt het maar raar: ongeveer een uur nadat ambulancepersoneel een 33-jarige man bij het tankstation heeft onderzocht en hem in orde heeft bevonden, zit hij nog steeds in zijn auto. Hij vraagt ambulancepersoneel dat toevallig langs rijdt om nog eens te kijken. De afloop: de man bleek te zijn overleden. -
Onveilig gevoel in de trein? App het noodnummer, of bel direct 112
Een vrouw van 19 jaar is maandag veertig minuten lang aangerand in de trein van Amsterdam naar Alkmaar. Gedurende de rit kon ze geen alarm slaan omdat er geen conducteur in de buurt was. Maar wat kun je wel doen als je je onveilig voelt? De NS wijst graag nog eens op het speciale noodnummer. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUM
‘Needle spiken’ was ook meer dan 100 jaar geleden al een mysterieuze misdaad
Gedrogeerd worden met een injectienaald tijdens het stappen. De afgelopen weken kwamen er meerdere meldingen binnen in Nederland, maar bewijzen zijn er nog altijd niet gevonden. Is het de perfecte misdaad? Of is er iets anders aan de hand? ,,Het is vreemd dat er nog geen naalden zijn gevonden.”
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
vanavond stille tocht
Vermoorde zoon (19) van schoenenmagnaat had ‘afspraak op dag van verdwijning’
De 19-jarige Xavier Durlinger die afgelopen donderdag dood werd teruggevonden in een bos in Sittard, had op de avond van zijn verdwijning vermoedelijk een afspraak met een nog onbekende persoon, blijkt uit rechercheonderzoek. De politie is naarstig op zoek naar een mogelijk cruciale getuige die afgelopen vrijdag anoniem informatie over Xavier had doorgespeeld. -
Plots staat Lourens oog in oog met een walvis bij Westkapelle: ‘Het was schitterend, maar ook best link’
Lourens Janisse wist niet wat hij zag tijdens een vistochtje maandagmorgen op de Noordzee voor de kust van Westkapelle. Vanuit het niets dook ineens een bultrug walvis op uit het water. Janisse pakte meteen zijn telefoon om het dier vast te leggen. ,,Hij zwom naar ons toe, maar we waren ook wel wat angstig. Ons bootje is niet zo groot en we waren drie à vier kilometer uit de kust.”