Pas over een week uitspraak hoger beroep avondklok
videoHet gerechtshof neemt een week de tijd om na te denken of de avondklok juridisch door de beugel kan. Het hof wil geen overhaaste beslissing nemen over de ingewikkelde kwestie. Tot die tijd blijft de avondklok zoals die nu is van kracht, besloot het gerechtshof.
Delen per e-mail
De rechtbank in Den Haag zette dinsdag een streep door de avondklok en oordeelde dat die uitspraak direct ingaat. Volgens de Haagse rechtbank waren daar twee redenen voor. Zo vond de rechter de wet die de avondklok mogelijk moest maken ongeschikt, omdat er een soort noodwet voor is gebruikt door het kabinet. Ook vond de rechter dat onvoldoende is aangetoond dat er noodzaak voor de avondklok is.
De avondklok was daarmee meteen van de baan, maar via een turbo spoedappel wist de staat ‘s middags bij het gerechtshof af te dwingen dat de avondklok in elk geval bleef gelden tot vandaag, de dag dat inhoudelijk naar het hoger beroep wordt gekeken. De zaak bij de rechtbank in Den Haag was aangespannen door Viruswaarheid.
Boetes
Beide partijen staan vandaag dus weer tegenover elkaar. Dat het kabinet ondertussen werkt aan een Spoedwet om de avondklok ook bij een eventuele tweede juridische nederlaag in stand te houden, houdt Viruswaarheid niet tegen. ,,We willen deze overwinning graag overeind houden, al is het maar voor al die mensen die een boete kregen en al die ondernemingen die nu om 21.00 uur ‘s avonds moeten sluiten. Zo reed ik zelf na negenen bijvoorbeeld nog wel eens langs de McDrive’’, aldus advocaat Gerben van de Corput van Viruswaarheid.
De landsadvocaat haalde tijdens de zitting onderzoeken, cijfers en adviezen aan van het RIVM en het Outbreak Management Team (OMT) om te onderstrepen dat invoering van de avondklok echt hard nodig is om de pandemie onder controle te krijgen. De effecten zijn terug te zien in de ziekenhuisopnames en in de verspreiding van het virus, zeker nu er nieuwe meer besmettelijke varianten opduiken.
Maar volgens Viruswaarheid horen we al maanden dat donkere wolken samenpakken, alleen zijn de voorspellingen volgens hen nog nooit uitgekomen. Maar het bestrijden van ziektes mag geen excuus zijn voor het ongebreideld beperken van vrijheden, vinden zij.
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat niet als censuur, maar omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen via deze link.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Terrorist of niet? Nederland worstelt met nasleep Syrische burgeroorlog
Nederland blijft worstelen met de vervolging van ex-leden van de Syrische strijdgroep Ahrar-Al Sham. Voor de een werd recent vrijspraak gevraagd, terwijl twee anderen een dag later juist een lange celstraf kregen opgelegd. Ook de politiek weet niet goed wat ze er mee aan moet. -
PREMIUMJA21
Eerdmans: Wij zijn nodig om de VVD naar rechts te trekken
Het ‘racisme en antisemitisme’ van Thierry Baudet dreef Joost Eerdmans weg bij Forum voor Democratie. Met het eigen JA21 hoopt hij VVD en CDA in een volgend kabinet ‘aan hun rechtse beloftes te houden’. -
de Stentor Nieuws Update: kappers, nagelstudio's en detailhandel weer open & explosie bij een teststraat
Dagelijks praten we je bij over het nieuws uit onze regio en daarbuiten. Met vandaag: Er mogen weer wat meer zaken open en een explosie bij een teststraat. -
PREMIUMBV de Liefde
Albert: ‘Ik had heus wel gevoelens voor mijn vrouw, maar ze kwam nooit zo dichtbij als Gracia’
In de rubriek BV de Liefde vertellen lezers openlijk en anoniem over hun relatie. Albert (53) voelt zich weer 17 nu hij na jaren terug is bij Gracia (53). Hun liefdesverhaal leest als een roman. -
OM: geen onderzoek naar inmenging koninklijk huis in zaak-Poch
De rijksrecherche zal geen onderzoek doen naar mogelijke inmenging uit kringen rondom het koninklijk huis in de zaak van de Nederlands-Argentijnse piloot Julio Poch (69). Dat zegt een woordvoerder van het landelijk parket van het Openbaar Ministerie.
-
PREMIUM
Vondst van vier babylijkjes per jaar is topje van ijsberg: ‘Vaak weet niemand dat kind heeft bestaan’
Het is voor veel mensen niet voor te stellen, maar elk jaar worden er in Nederland tien tot vijftien kinderen van het leven beroofd. Al ligt het aantal kinderdodingen vermoedelijk nog hoger. -
PREMIUM
Meisje (15) komt ontredderd thuis na ‘chillen’ met twee mannen: ‘Mama, ze hebben me verkracht’
Totaal overstuur komt het 15-jarige meisje die nacht thuis bij haar moeder. Een groot deel van haar kleding zit binnenstebuiten. ,,Ik heb seks gehad met twee jongens”, snikt ze. ,,Mama, ze hebben me verkracht.” -
PREMIUM
Paard dood na landing luchtballon: bedrijf moet 15.000 euro betalen
Een paard dat op de vlucht sloeg voor een landende luchtballon, is in paniek zo zwaar gewond geraakt dat het dier is afgemaakt. Dat stelt althans de eigenaar van het paard, die bij de rechter gelijk kreeg. Het Tilburgse Sky Promotions moet bijna 15.000 euro betalen.
2 reacties
steurtienkampen
Anoniem