SCP: acceptatie van lhbti-gemeenschap stagneert
Nederlanders zijn de afgelopen paar jaar niet positiever gaan denken over lhbti’ers. Dat concludeert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) op basis van onderzoek naar opvattingen van Nederlanders over de lhbti-gemeenschap.
Over een periode van vijftien jaar zijn Nederlanders wel positiever gaan denken over homo- en biseksualiteit, maar de laatste jaren stagneert de acceptatie. Sinds 2017 is het aantal Nederlanders dat positief staat tegenover homo- en biseksualiteit zelfs iets afgenomen, van 78 naar 76 procent.
Vooral zichtbare intimiteit tussen mensen van hetzelfde geslacht wordt volgens het SCP minder geaccepteerd, net als transgender personen en seksuele diversiteit. Wel zijn de opvattingen die Nederlanders hebben over lhbti’ers positiever dan in de meeste andere Europese landen. Alleen in IJsland staan mensen nog positiever tegenover de gemeenschap.
“Zorgelijke ontwikkeling”
COC Nederland spreekt in een verklaring van een “zorgelijke ontwikkeling” en roept scholen en politici op om in actie te komen. ,,We mogen het niet laten gebeuren dat we afglijden en er een terugslag komt bij de emancipatie van lhbti-personen in Nederland’’, aldus Astrid Oosenbrug, voorzitter van de belangenorganisatie.
Volgens Oosenbrug is de stagnatie mogelijk te verklaren door de spanningen in de Nederlandse samenleving, onder meer als gevolg van de coronacrisis. ,,De regenbooggemeenschap is de kanarie in de kolenmijn. Als een samenleving onder druk staat, komen de lhbti-mensen en andere minderheden als eerste in de knel”, aldus de COC-voorzitter.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM(1995-2022)
Programmamaker Luuk Dresen (27) was een onvermoeibaar mediatalent met brandende ambitie
Hij wilde de nieuwe Paul de Leeuw worden. Of James Corden. En anders wel de nieuwe Tim Hofman. Luuk Dresen had grote dromen, en was niet bang om ze hardop uit te spreken. Na jarenlang ploeteren had hij de wind eindelijk in de zeilen, met een eigen podcast, een YouTubeshow en programma’s voor SBS6 en AT5. Zaterdag overleed hij plotseling, na een noodlottig ongeval. -
PREMIUMMET VIDEO
Geert filmt als hij door Utrecht fietst en is wereldwijde hit: zelfs in San Francisco en Riyad kijken ze mee
Zijn populairste filmpje is meer dan 200.000 keer bekeken. Als filmende fietser trekt Utrechter Geert van der Wilt de aandacht, tot aan de andere kant van de wereld. Het is soms wel oppassen geblazen: onlangs lag hij bijna onder een bus. -
21
‘Coldcaseteam politie Amsterdam: bewijs in Deventer moordzaak rammelt’
De recherche leed in de geruchtmakende Deventer moordzaak aan tunnelvisie. Zo zouden zij een ontlastend document hebben achtergehouden, niet goed omgegaan zijn met dna-bewijs, processen-verbaal gemanipuleerd hebben en noodzakelijke daderonderzoeken niet hebben uitgevoerd. -
PREMIUM
Goud altijd aangeven en geen kunst ouder dan 100 jaar: hier moet je op letten bij souvenirs
De mini Spaanse gitaar die op de Ramblas in Barcelona nog zo schattig leek, belandt een paar jaar later als made-in-Chinaprul in de container. Zonde. Aan wat voor aandenken beleef je plezier? En wat mag je eigenlijk meenemen? -
MARENGO-PROCES
Justitie eist hoge straffen: levenslang tegen Taghi en vier andere verdachten
Het Openbaar Ministerie eist levenslang tegen Ridouan Taghi (44). Ook voor vier van zijn medeverdachten is de hoogste straf gevraagd. De overige verdachten hoorden strafeisen tot maximaal 26 jaar. Lees onderaan dit artikel ons liveblog terug.
-
PREMIUMMet video
‘Intolerantie in voetbalstadions is er nog steeds’
Maandagavond zendt NPO3 de eerste van vier afleveringen uit van De roze supporters. Daarin worden verschillende voetbalfans gevolgd in hun pogingen homofobie uit de stadions te bannen. Impressie vanuit Den Haag. ,,Er is nog een hele wereld te winnen.” -
Tijd voor een nieuwe laptop? Dit is onze favoriet van het moment
We zitten aan het begin van de zomervakantie, maar voor je het weet begint een nieuw schooljaar en heb je een nieuwe laptop nodig. Na wekenlang testen hebben we onze favoriet van circa 900 euro geselecteerd. -
PREMIUMmet video's
Rookmelders verplicht, maar duizenden huurders hebben er nog geen een: ‘Onbegrijpelijk’
Duizenden huurders hebben nog altijd geen verplichte rookmelder. Dat komt door een tekort aan apparaten en installateurs, maar huurders zijn zelf ook niet allemaal even welwillend. Sommigen weigeren er zelfs één. Onbegrijpelijk, zeggen ze bij de brandweer.