Twee Syriëgangers op tijd terug in Nederland voor proces
UpdateTwee Syriëgangers die volgende week terecht moeten staan voor de rechtbank in Rotterdam, zijn vandaag op Schiphol aangehouden. Ze wilden volgens hun advocaat zelf graag terugkeren en kunnen nu meteen hun proces bijwonen.
De Rotterdammers van 29 jaar hadden zich eerder gemeld bij het consulaat in Turkije. Zij kwamen begin van de middag aan met een vlucht uit Istanbul. Tijdens de reis werden zij begeleid door de marechaussee.
Justitie was vorig jaar oktober al een strafzaak tegen de mannen begonnen. De zaak zou volgende week donderdag in hun afwezigheid worden behandeld. Het gebeurt vaker dat het Openbaar Ministerie (OM) vermeende jihadstrijders bij verstek laat berechten. Als de betrokkenen dan later alsnog terugkeren in Nederland, moeten ze meteen hun straf uitzitten.
Advocaat André Seebregts wil uitstel van de twee rechtszaken om ze beter te kunnen voorbereiden, zei hij in het radioprogramma Spraakmakers.
De advocaat is het niet eens met het beleid van Nederland dat Syriëgangers die terug willen naar Nederland, eerst zelf het consulaat in Turkije moeten zien te bereiken. Dan wordt in overleg met de Turkse autoriteiten de begeleide terugkeer in gang gezet.
150 kinderen
Seebregts wijst op de Nederlandse vrouwen en kinderen die vastzitten in Syrische kampen en niet zelf weg kunnen. Het gaat naar schatting om vele tientallen vrouwen en ongeveer 150 kinderen van Syriëgangers. Seebregts vindt dat Nederland ze beter kan ophalen. Volgens hem is dat ook in het belang van Nederland, omdat de terugkeer dan gecontroleerd verloopt. ,,Ze worden hier vastgezet, er volgt onderzoek en eventueel berechting'', aldus de advocaat. ,,Op enig moment moet er tóch een oplossing komen.''
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Oud-burgemeester Gerd Leers doet aangifte van kopstoot
De voormalige burgemeester van Maastricht, Gerd Leers (70), heeft aangifte gedaan van mishandeling. Volgens Leers kreeg hij vorige week maandag een kopstoot van iemand die 14.000 euro van hem eiste. -
met poll7
Hoeveel last heeft Oost-Nederland van de supercell? ‘We krijgen het toetje van gisteren’
Noodweer, superstorm, supercell: de krachttermen vliegen je om de oren als het over het weer van vandaag gaat. Het gaat vanmiddag vooral los in Limburg en Brabant. Wat kunnen we in Oost-Nederland verwachten? Weerman Mark Wolvenne praat ons bij. -
PREMIUM
In parkje waar Denis (3) zich prikte aan drugsnaald gebeurt meer: ‘Kleindochter speelde met condoom’
De driejarige Denis prikte zich vorige maand tijdens het spelen in een park aan een injectienaald, vermoedelijk van een drugsgebruiker. Het jongetje slikt nu volop medicijnen. Maar wat is het voor park, Park Westhof in Rijswijk? ,,Mijn kleindochtertje speelde hier ook al eens met een gebruikt condoom.” -
PREMIUM
Helaas, ook tijdens een bui kan er sprake zijn van droogte
Het plensde van de regen vrijdag. Wordt daarmee de schade van de droogte weer hersteld? Zes vragen en antwoorden.
-
PREMIUMColumn8
Rutte laat met het wissen van zijn sms’jes andermaal zien dat zijn eigen doctrine springlevend is
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.