Van de Dam gestolen legobeeld André Hazes duikt op in Fries dorp
Het legobeeld van André Hazes dat begin deze week plotseling was verdwenen op de Dam in Amsterdam bevindt zich in Oldeberkoop. Het gaat om een stunt van De Geitefok, de oudejaarsvereniging van het Friese dorp.
Plaatselijk Belang Oldeberkoop plaatste vrijdagavond een foto op zijn Twitter-account waarop leden van de vereniging met het beeld zijn te zien. De Geitefok wil naar eigen zeggen met de stunt aandacht vragen voor de zware coronatijd die Nederland al bijna twee jaar in zijn greep houdt.
“Met bloed, zweet en tranen zwoegen we ons door deze crisis”, aldus voorzitter Jan-Bart Hof. “Het water staat de ondernemers aan de lippen en het zorgpersoneel werkt zich uit de naad. We hopen dat 2022 voor iedereen een beter jaar wordt en dat we eindelijk afscheid kunnen nemen van alle vervelende maatregelen.”
Het grote legobeeld verdween in de nacht van maandag op dinsdag. Op de lege plek werd een briefje aangetroffen met de tekst: ‘Corona gooide roet in het eten. André heeft nu tijd voor een ander optreden.’ Het door Streetart Franke gemaakte beeld stond sinds vorig jaar zomer op de Dam. Het is een initiatief van horecaondernemer Won Yip en Rachel Hazes, de weduwe van de overleden zanger.
Yip liet na de vermissing weten dat hij dacht aan een ludieke actie. “Ik geloof in het goede van de mens. Dus geef hem om te beginnen om het kwartier een blikje bier en dan ga ik ervan uit dat het beeld na oud en nieuw teruggeplaatst wordt”, aldus Yip.
Het is niet de eerste oudejaarsstunt van De Geitefok. Eerder wist de vereniging de olympische ringen uit het Olympische Stadion in Amsterdam te ontvreemden. Ook werd een grote bal bij het hoofdkantoor van de KNVB meegenomen. Beide werden later netjes teruggebracht, zo laat De Geitefok weten. Dat zal ook nu gebeuren, aldus de vereniging.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMColumn2
Wie één mensenleven redt, redt de hele wereld
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
met video
KNMI geeft voor morgen code geel af: ‘Vooral in het oosten felle onweersbuien’
Het KNMI heeft voor morgen code geel afgegeven voor het hele land vanwege onweersbuien. De dag begint warm, maar vanaf 14.00 uur kunnen er vooral in het oosten felle onweersbuien en windstoten ontstaan. ,,Het is verstandig om tuinmeubels vast te zetten.” -
PREMIUM
Helaas, ook tijdens een bui kan er sprake zijn van droogte
Het plensde van de regen vrijdag. Wordt daarmee de schade van de droogte weer hersteld? Zes vragen en antwoorden. -
PREMIUM
Arbeidsmigranten illegaal gehuisvest op park Peter Gillis in Limburg
Opnieuw zijn er arbeidsmigranten illegaal gehuisvest op een park van multimiljonair Peter Gillis. Na Prinsenmeer in Ommel (Noord-Brabant) gaat het dit keer om zijn vakantiepark De Berckt in Baarlo (Limburg). Vermoedelijk zijn er ook (vaste) bewoners op de Berckt, terwijl dat volgens de regels niet mag. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Met video
Architect boos om ‘verminking’ school in Amsterdam: ‘Wie bedenkt zoiets?’
Om ervoor te zorgen dat eindexamenleerlingen niet oververhit een examen maken, zijn er op het schoolgebouw van het Bredero Beroepscollege in Amsterdam in het oog springende grijze ventilatoren geplaatst. Architect Bjarne Mastenbroek (58) vindt het een ‘verminking’ van zijn werk. ,,Zo bont heb ik het nog nooit gezien.” -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.
2 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerBrian Looijenga
Ria Kok