Wondertollen, sterretjes en fluitjes ‘als een dolle’ verkocht
Wondertollen, sterretjes en fluitjes, het vuurwerk dat als enige nog wel mag worden afgestoken komende jaarwisseling, winnen aan populariteit. Tegelijk wachten sommige (web)winkels af of de populariteit genoeg oplevert om open te gaan.
Delen per e-mail
Bij Huisman Vuurwerk gaat de verkoop van ‘als een dolle’ en ook groothandelaar Broekhoff Vuurwerk International ziet een ‘significante stijging’ van de verkoop van het lichte vuurwerk. Marcel Schutteman van Broekhoff uit Dronten, die zo’n 350 winkeliers in Nederland van vuurwerk voorziet: ,,Knetterballen, knetterlinten, fonteintjes: normaal verkopen we het erbij, naast het gewone vuurwerk. Maar dit jaar gaat de verkoop zo hard dat de voorraad op dreigt te raken.” Bijbestellen gaat niet op tijd, want alleen al het verschepen uit China kost veertig dagen.
Niet alleen met oliebollen in de kamer
Dat je niet alleen met oliebollen in de kamer staat en de champagnefles het enige is dat knalt
Ook volgens John Elderhorst van Fireworld in Den Haag loopt het storm in zijn online winkel. ,,Ik heb nog nooit sierpakketten van categorie 1 in de winkel gehad, nu trekken ze het uit je handen. Ze willen wat doen, voor de kinderen, maar je zult zien dat volwassen kerels het straks ook afsteken.” Erwin de Roo van Huisman Vuurwerk uit Huissen sluit zich aan bij dat sentiment. ,,Dat je niet alleen met oliebollen in de kamer staat en de champagnefles het enige is dat knalt.”
,,We hebben nu al veel verkocht via de winkel, daar gaat een hele stroom weg”, aldus De Roo. ,,Maar online ook, daar plaatsten mensen bestellingen die ze eind van het jaar kunnen ophalen. Dat aantal is net zo groot als we normaal voor categorie 2, het normale vuurwerk, binnenkrijgen.” Hij plaatst er wel een kanttekening bij. ,,De totale inkomsten zijn nog geen 10 procent van wat het normaal is. Normaal verkopen we combinatieboxen waarbij je geniet van een vuurwerkshow van een paar minuten ter waarde van 400 à 500 euro. Het duurste dat ik nu kan verkopen is een categorie 1 pakket voor 25,95 euro.”
Reden voor veel webwinkels om de burelen, in ieder geval voorlopig, gesloten te houden. ,,95 procent van ons assortiment kunnen we nu niet verkopen, dus de vraag is of die 5 procent nog steeds gerealiseerd kan worden als men niets anders kan kopen”, verwoordt Rob Tempert van VuurwerkXXL in Voorst de twijfel van sommige verkopers. ,,We moeten kijken of het kan de winkel te openen met alleen het lichte vuurwerk.”
In één klap
De Vuurwinkel in het Belgische Marke heeft gisteravond in één klap zoveel vuurwerk afgeschoten als er normaal door zo’n 50-tal gezinnen samen worden afgeschoten met oudejaarsavond. Ze deden dat om nog een laatste keer te knallen voor het vuurwerkverbod ingaat, en ook om opnames te maken die ze gaan verspreiden onder hun klanten, zodat die met oudejaarsavond op een digitale manier van vuurwerk kunnen genieten.
,,Het is inderdaad frustrerend dat er een vuurwerkverbod afgekondigd werd”, zegt Korneel Desmet. ,,Dit is uiteraard voor ons de beste periode van het jaar. We hebben pas geïnvesteerd in een nieuwe locatie, we hadden al stock aangekocht voor de nakende verkoop, hadden een webshop op gezet zodat mensen online konden kopen indien we gesloten moesten blijven… Dus nee, dit is niet leuk. Maar ik zou niet zeggen dat we dit uit frustratie doen. Er zijn nog sectoren die het moeilijk hebben, het is niet aan ons om nog eens hetzelfde verhaal te doen. Ook al zien we niet echt een verband tussen corona en vuurwerk: vuurwerk kan perfect veilig afgeschoten worden in bubbels.”
De mensen van de Vuurwinkel hebben een professioneel camerateam onder de arm genomen. Die hebben onder meer ook de actie van vandaag gefilmd. ,,We zijn bezig met een leuke verrassing voor onze klanten, zodat ze met oudejaar tóch van vuurwerk kunnen genieten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Een week lang rellen: ‘Als het vuurwerkverbod niet wordt teruggedraaid, blijven we knallen’
Vuurwerkjongeren terroriseerden afgelopen dagen wijken in Roosendaal en Arnhem uit onvrede over het vuurwerkverbod. En dan moet oud en nieuw nog komen. Is de geest nu al uit de fles? Deskundigen hameren op het belang van alternatieve activiteiten, maar agenten vrezen dat de voorbereidingstijd te kort is en hulpdiensten het alleen nog maar meer voor de kiezen krijgen. -
update+video Tien aanhoudingen bij nieuwe ongeregeldheden op Urk: jongeren bekogelen ME met vuurwerk, flessen en stenen
Het was gisteravond opnieuw raak op Urk. Groepen jongeren verzamelen zich de hele avond rond het Wilhelminapark. Een deel van hen treiterde bewust met zwaar vuurwerk. Tien mensen zijn aangehouden. -
In lockdown tot en met 9 februari: dit zijn de coronamaatregelen die gelden
Weer een coronapersconferentie van premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid), en weer een sombere boodschap. De lockdown wordt verlengd tot en met 9 februari, er bestaan grote zorgen om de rondwarende Britse variant van het coronavirus en het OMT is om een spoedadvies gevraagd over een avondklok. ‘Het we-zijn-er-bijna-gevoel kunnen we ons nog lang niet veroorloven’, aldus De Jonge. Dit zijn de coronamaatregelen die de komende periode gelden. -
Overheid te laat bij ruim twee derde Wob-verzoeken
Ministeries zijn in veel gevallen te laat met het verstrekken van documenten die door journalisten en andere derde partijen worden opgevraagd. Dat schrijft RTL Nieuws. -
PREMIUM
Interview Els (30) overleefde schipbreuk: ‘Na acht uur zwemmen besefte ik dat we het zouden redden’
Het verhaal van de schipbreukeling Els Visser klinkt als een filmscenario. Na acht uur zwemmen wacht ze op een eiland een nacht lang op redding. Wat doet het met je als je zo’n ramp overleeft? ,,Het is goed om zo nu en dan dat moment van doodsangst te doorvoelen.”
-
PREMIUM
‘Showtje’ van te hard rijdende motorrijder kostte ongeboren baby het leven bij botsing
De veroorzaker van een noodlottige aanrijding op de Wijnstraat in Dordrecht reed tussen de 62 en 70 kilometer per uur. Dat was ruim twee keer zo hard als de toegestane maximumsnelheid. Een dag na de botsing overleed de ongeboren baby van de aangereden vrouw die op dat moment 22 weken zwanger was. ,,De gevolgen zijn vreselijk’’, zei de officier van justitie bij het proces tegen verdachte J.P. (37). ,,En met zijn gedrag heeft hij een forse mate van schuld aan het ongeval.’’ -
PREMIUM
Michel hoorde 8-jarig meisje in drijfzand gillen: ‘Ik wil nog niet dood!’
Het leek zaterdag een normale wandeling te worden. Nog even een frisse neus halen voor de visite komt. Michel van Zitteren (54) uit Nispen had op dat moment niet kunnen denken dat hij die middag een 8-jarig meisje uit drijfzand zou redden. -
viral Huisarts ‘zaait onrust‘ met misleidende tweet over coronapatiënten: 'We zijn hier niet blij mee’
Doktersdienst Groningen, de huisartsenpost voor spoedeisende hulp in de provincie, is gisteren overstelpt met telefoontjes vanwege een verwarrende tweet van een waarnemend huisarts. De huisarts, Rutger Hempel, schreef op Twitter dat er maandagavond bij de ‘enige coronapost van Groningen’ geen enkele coronapatiënt was binnengekomen. Misleidend, vindt Doktersdienst Groningen. ,,Het zegt helemaal niets over de huidige coronasituatie in de provincie.”