Gerben (39) en Rianne (34) verlaten boerderij waar zij geboren is in Hall voor nieuwe toekomst in Canada
VIDEODure fosfaatrechten, de stikstofcrisis, zonnevelden en nieuwe natuur op vruchtbare grond. Steeds meer boeren zien geen toekomst meer in Nederland en zoeken hun heil over de grens. ,,Zij zien ons als voedselproducenten en niet als milieuvervuilers.”
In het buitengebied van Hall, bij Brummen, staat de boerderij van Gerben (39) en Rianne (34) Hartink. Het stel melkt honderd koeien op het erf waar Rianne is geboren en opgegroeid. Ze zijn tevreden en kunnen er van bestaan. Toch staat de boerderij met 70 hectare grond te koop. ,,Het landbouwbeleid in Nederland biedt geen punt aan de horizon om naartoe te werken”, zegt Gerben. ,,Het voelt alsof wij ongewenst zijn en niet gewaardeerd worden.”
Dus neemt het stel een ingrijpend besluit. De Hartinks gaan emigreren naar Canada. ,,Wij denken heel goed na over deze stap, want het gaat om het bedrijf waar we veel tijd en energie in steken. Ons levenswerk.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Brummen vangt zestig Oekraïense vluchtelingen op in ‘natuurhuis’ Hall: ‘Spannend, maar doen het toch’
Het ABK-huis aan de Hallseweg in Hall, een statige villa in een bosrijk gebied, fungeert het komende jaar als opvangplek voor Oekraïense vluchtelingen. Dat hebben de gemeente Brummen en eigenaar Nivon Natuurvrienden afgesproken. ,,Het is een avontuur. We vinden het spannend, maar gaan het wel doen.” -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
VIDEO
Fietser knalt tegen openzwaaiende vrachtwagendeur in Brummen en raakt zwaargewond
Een fietser in Brummen is vanmiddag zwaargewond geraakt door een vrachtwagendeur die onverwacht openging. -
PREMIUM1
Coalitieakkoord in Brummen: minder afhankelijk van provincie en duidelijkheid over Burgersterrein
‘Vertrouwen, verbinden, versterken’, met die titel werd het nieuwe coalitieakkoord in Brummen woensdag gepresenteerd. Lokaal Belang, GroenLinks, PvdA en D66 zwaaien de komende vier jaar de scepter in de gemeente. De partijen willen dat de gemeente meer taken overneemt van de provincie in het plan voor Eerbeek, waar de leefbaarheid onder druk komt te staan door de grootschalige papierindustrie. Ook moet er meer duidelijkheid komen over de invulling van het Burgersterrein in Eerbeek. -
Introductiedagen permacultuur in voedselbos Brummen
Je tuin of balkon eetbaar maken. Dat klinkt best ingewikkeld. Permacultuur- en voedselbosdocent Chantal van Genderen helpt mensen graag op weg met twee oriëntatiedagen in het voedselbos in Brummen.
-
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
PREMIUM
Grondlegger Luuk Tuiten van Lokaal Belang belooft Brummen beterschap: ‘Wij accepteren geen afsplitsingen meer’
Negen jaar Lokaal Belang in Brummen, het leest als een fantasierijk filmscript vol bizarre plotwendingen. Opkomst en frisse start in 2014, ondergang in 2018 en wedergeboorte in maart van dit jaar. Kort samengevat is dat de achtbaanrit waarin oud-wethouder Luuk Tuiten - fractievoorzitter en (mede)grondlegger van de Brummense politieke partij - zich al bijna een decennium bevindt. ,,Als ik nu zeg dat we bij de laatste raadsverkiezingen vijf zetels hadden verwacht, zou dat totale onzin zijn.’’ -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.
14 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerHenk Reinders
Andre Eggerding
E. van hengel
E. Lentekind
Bé Gerritse