Bosbranden op Sardinië en in Zuid-Frankrijk, EU stuurt blusvliegtuigen naar Italië
UPDATE/VIDEODe Europese Unie stuurt vier vliegtuigen naar Sardinië om te helpen bij de bestrijding van grote bosbranden in het westen van het eiland. Hiertoe is besloten nadat Italië zondag de hulp van andere Europese landen inriep.
Minister van Buitenlandse Zaken Luigi Di Maio zei zondag dat blusvliegtuigen konden helpen. Frankrijk stuurde al twee vliegtuigen. Volgens de Europese Commissie stuurt nu ook Griekenland twee toestellen.
In de nacht van zaterdag op zondag moesten door de branden vierhonderd mensen hun huizen verlaten. Zondag moesten nog eens honderden inwoners van het getroffen gebied geëvacueerd worden. De bosbranden woeden onder meer bij de plaats Cuglieri. Het dorp Sennariolo, ten noorden van Cuglieri, werd in zijn geheel ontruimd.
Er zijn volgens plaatselijke media panden beschadigd en boeren hebben oogsten en vee in de vuurzee verloren. Volgens de Europese Commissie is tot nu toe zo’n 4000 hectare bosgebied afgebrand. Er is nog geen melding gemaakt van ernstig gewonden of doden.
De bosbranden worden onder meer bestreden door blushelikopters en honderden brandweerlieden en vrijwilligers.
Nog geen slachtoffers
Overigens zijn in het zuiden van Frankrijk meer dan duizend brandweerlieden en andere hulpverleners ingezet om een grote bosbrand te bestrijden. Ze krijgen hulp van blusvliegtuigen.
Het gebied waar de brand woedt ligt tussen Narbonne en Carcassonne. Tot nog toe is ongeveer 8,5 vierkante kilometer in vlammen opgegaan. Doordat ook hoogspanningslijnen zijn getroffen, zijn zowel in Frankrijk als in Spanje en zelfs Portugal zaterdag op diverse plaatsen stroomstoringen ontstaan. In Frankrijk hadden ongeveer 100.000 huishoudens daar last van, meldde netwerkbedrijf RTE.
Er zijn tot dusver geen berichten over slachtoffers.
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koning Charles bracht muzikaal eerbetoon aan Tina Turner
-
Capitoolbestormer die voet zette op bureau Pelosi krijgt 4,5 jaar
De relschopper die op 6 januari 2021 op een foto werd afgebeeld met zijn voet op het bureau van toenmalig Huis-voorzitter Nancy Pelosi is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4,5 jaar, melden Amerikaanse media. -
VS: Door China gesteunde hackers infiltreerden kritieke infrastructuur
Volgens de Verenigde Staten, enkele van hun westerse bondgenoten en softwarebedrijf Microsoft hebben door China gesteunde hackers kritieke Amerikaanse infrastructuurnetwerken geïnfiltreerd. Microsoft waarschuwt dat soortgelijke activiteiten wereldwijd zouden kunnen plaatsvinden. -
Video/update
Minstens 10 doden en tientallen gewonden bij busongeluk in Kroatië
Bij een busongeluk in het oosten van Kroatië zijn zeker tien doden en tientallen gewonden gevallen. De bus was onderweg van Frankfurt naar Pristina in Kosovo en raakte door nog onbekende redenen van de weg. Volgen de plaatselijke autoriteiten zijn 45 slachtoffers voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht in Slavonski Brod, 170 kilometer ten zuidoosten van Zagreb. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
PREMIUM19
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
-
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Spanningen tussen Turkije en Duitsland na verspreiding van privégegevens Erdogan-critici
Duitsland heeft de Turkse ambassadeur in Berlijn ontboden. Aanleiding is het openbaar maken van woonadressen en andere gegevens om tegenstanders van de Turkse president Erdogan in Duitsland te intimideren. Ankara ontkent de beschuldigingen.