Dodental verwoestende aardbeving Haïti nadert de 2000
Het dodental door de verwoestende aardbeving die Haïti trof, nadert de 2000. Volgens de Haïtiaanse autoriteiten is het aantal slachtoffers van de natuurramp zaterdag op het schiereiland Tiburon gestegen naar 1941.
De vorige balans stond op 1419. Duizenden mensen raakten gewond. De schade is enorm. De situatie is nog erger geworden door een zware storm met regenval, waardoor het tot overstromingen kwam.
Volgens de VN-organisatie Unicef zijn zeker 1,2 miljoen mensen getroffen door de aardbeving in het armste land op het westelijk halfrond.
Lees ook: Familie van Vena (49) wéér zwaar getroffen na aardbeving Haïti: ‘Mijn zus dacht dat ze dood zou gaan’ (Premium)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
PREMIUM7 vragen
Wat staat Trump te wachten in het hol van de leeuw? ‘Veel mensen in New York haten hem’
Donald Trump (76) verschijnt komende week voor de rechter als verdachte in een strafzaak. Hij wordt aangeklaagd voor het betalen van zwijggeld aan pornoster Stephanie ‘Stormy Daniels’ Clifford. Hoe gaat het verder voor de oud-president van de Verenigde Staten? -
Vijf vragen
Waarom Haïti zo vatbaar is voor aardbevingen
Afgelopen zaterdag richtte een krachtige aardbeving een enorme ravage aan in Haïti. Het was helaas niet de eerste keer: al in de achttiende eeuw registreerde het land meerdere bevingen. Hoe komt het dat Haïti zo gevoelig is voor aardbevingen? En waarom zijn ze zo verwoestend? Vijf vragen over de aardbeving in Haïti. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht.
-
Video
Dodental aardbeving Haiti schiet verder omhoog naar bijna 1300, ruim 5700 mensen gewond
Het dodental als gevolg van de aardbeving in Haïti is verder opgelopen tot 1297. Dat is ruim vier keer zoveel dan bijna 24 uur geleden nog werd gemeld. De autoriteiten melden verder dat zeker 5700 mensen gewond zijn geraakt, waar dat er eerder nog 1800 waren. -
-
-
Nederlandse toeriste in India neergestoken door man die haar tent binnensluipt met mes en ducttape
Een Nederlandse toeriste (29) is tijdens haar vakantie in het Indiase Goa neergestoken door een Indiër. Hij sloop dinsdagnacht haar tent binnen met een rol tape. Toen een andere man haar te hulp schoot, stak de aanvaller hen beiden neer met een keukenmes. -
Moordzaak van Adnan Syed die vrijkwam na podcast, toch weer voor de rechter
Het hof van beroep in het Amerikaanse Maryland heeft dinsdag de vrijlating van Adnan Syed weer teruggedraaid vanwege een procedurefout. De man, die 23 jaar in de cel zat voor de moord op zijn toenmalige vriendin, werd eind vorig jaar vrijgelaten, mede dankzij de populaire podcast Serial.