Ex-adviseur New Yorkse gouverneur Cuomo: ‘Hij kuste mij en stelde een potje strippoker voor’
De Amerikaanse Lindsay Boylan, voormalig medewerkster van de New Yorkse gouverneur Andrew Cuomo, zegt dat de Democratische politicus haar ooit zonder toestemming op de mond kuste. Boylan beschuldige Cuomo al eerder van seksuele intimidatie, maar komt nu met ontluisterende details.
Delen per e-mail
Toen ik opstond en richting de deur liep, ging hij voor me staan en kuste me op mijn lippen
Na een eerste ontmoeting met Cuomo in januari 2016, zou Boylans baas haar hebben verteld dat de gouverneur ‘een oogje’ op haar had. ,,Het was een ongemakkelijk, maar al te bekend gevoel: serieus worden genomen door een machtige man die mijn waarde aan mijn lichaam en mijn uiterlijk verbond’’, zegt ze.
Boylan werkte ruim drie jaar als economisch adviseur voor Cuomo. Volgens zijn oud-medewerker zou de gouverneur en voormalig openbaar aanklager van de staat New York in die periode ‘zijn uiterste best’ hebben gedaan om haar onderrug, armen en benen, aan te raken.
Cuomo zou haar hebben vergeleken met een van zijn ex-vriendinnen en tijdens een vliegreis - bij wijze van grap - hebben voorgesteld samen strippoker te spelen. De kus zou hij haar in 2018 hebben gegeven op zijn kantoor in New York na een een-op-een-bespreking over economische en infrastructuurprojecten.
‘Ik was in shock’
,,Toen ik opstond en richting de deur liep, ging hij voor me staan en kuste me op mijn lippen’’, vertelt Boylan. ,,Ik was in shock, maar liep door.’’ Het idee dat iemand zou denken dat ze haar positie te danken had aan de ‘verliefdheid’ van de gouverneur was voor Boylan ‘vernederender dan de kus zelf’.
In een blog op website Medium toont Doylan een screenshot van een e-mail, waarin een assistent van Cuomo Boylan voorstelt om te zoeken naar afbeeldingen van een vrouw waar de gouverneur mee gedatet zou hebben. ,,Jullie zouden wel zussen kunnen zijn’’, leest het bericht. ,,Alleen ben jij dan de knapste zus.’’
Tijdens een oudejaarsfeest in 2016 voor overheidsmedewerkers in Albany liet Cuomo haar door een assistent naar zijn kantoor roepen, waar hij haar een sigarenkist liet zien die hij kreeg van voormalig president Clinton. Cuomo werkte onder Clinton als minister van Volkshuisvesting.
Sigarenkist Clinton
De affaire van president Clinton en zijn toenmalige assistent Monica Lewinsky in gedachten - over wie Clinton bekende ooit een sigaar in haar vagina te hebben gestoken - maakte de gebeurtenis voor Boylan ‘zeer ongemakkelijk’. ,,Hij raakte me niet aan’’, vertelt ze erbij.
In december twitterde Boylan over de seksuele avances van Cuomo. Ze onthulde toen geen details en ging ook niet in op interviewverzoeken. De gouverneur ontkent op zijn beurt dat hij iets ontoelaatbaars heeft gedaan. ,,Ik ben van mening dat een vrouw het recht heeft haar mening te verkondigen... maar het is gewoon niet waar.’’
Boylan kreeg in 2018 een promotie aangeboden, maar sloeg die kans aanvankelijk af omdat ze niet dichter bij Cuomo wilde werken. Ze nam de positie later echter toch aan, nadat ze toestemming kreeg om haar oude kantoor op een andere verdieping te blijven gebruiken.
Meer verhalen naar buiten
Ze nam uiteindelijk ontslag nadat ze werd beschuldigd van het kleineren van, en gillen tegen, haar medewerkers. De memo’s waarin de aantijgingen werden gedaan, lekten uit naar de pers. ‘Een poging om mijn zwart te maken’, aldus Boylan. De werkelijke reden van haar vertrek zou liggen in haar openlijke kritiek op Cuomo.
Boylan zegt dat ze met haar relaas naar buiten kwam, omdat president Biden Cuomo als mogelijke minister van Justitie zag. Met haar gedetailleerde ontboezeming over Cuomo hoopt ze dat andere vrouwen zich gesterkt voelen om ook naar voren te treden en hun verhaal te doen.
De laatste tijd komen meer verhalen naar buiten over de manier waarop Cuomo zijn macht laat gelden en wat dat met de werkcultuur op diens kantoor doet. Er zou een sfeer van seksuele intimidatie hangen, waarbij vrouwen worden gekleineerd om hun gewicht of hun liefdesleven belachelijk wordt gemaakt.
Zeker twee voormalig medewerkers van de gouverneur zouden haar later hebben toevertrouwd dat ook zij op kantoor zijn lastiggevallen, claimt Boylan. Een van hen zou ‘in constante angst’ hebben gezeten om wat er met haar zou gebeuren als ze niet op versierpogingen van Cuomo zou ingaan.
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Video
Meghan en Boris Johnson gaan niet naar uitvaart prins Philip, Harry wel
De begrafenis van prins Philip, de vrijdag overleden echtgenoot van de Britse koningin Elizabeth, is zaterdag 17 april. Dat heeft Buckingham Palace bekendgemaakt. -
Trump wil Republikeinen helpen om meerderheid in Congres terug te krijgen
De voormalige Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen donateurs van de Republikeinse Partij gezegd dat hij ze wil helpen om zetels in het Congres te veroveren bij de tussentijdse verkiezingen in 2022. Republikeinse sponsors kwamen zaterdag bijeen voor een diner in Trumps exclusieve club Mar-a-Lago in Florida. -
Geen levenslang voor Franse terreurverdachte die in Rotterdam werd gepakt
De Franse rechter heeft drie mannen ieder veroordeeld tot 24 jaar cel omdat ze deel uitmaakten van een terroristische organisatie. Dat is een tegenvaller voor justitie: die had levenslang geëist. -
Twitter staat publicatie van gearchiveerde tweets Trump niet toe
Twitter staat niet toe dat het Amerikaanse Nationaal Archief de gearchiveerde tweets van oud-president Donald Trump opnieuw op het microblogplatform publiceert, meldt Politico. Trump heeft sinds de bestorming van het Capitool door zijn aanhangers in januari een Twitter-verbod en zijn pagina is sindsdien offline gehaald. -
sri lanka
Rel rond missverkiezing: Mrs. World opgepakt voor hardhandig ‘ontkronen’ finaliste
De rel rond de veelbesproken missverkiezing in Sri Lanka heeft nu ook een juridisch staartje gekregen. De vorige winnares van de schoonheidswedstrijd, Caroline Jurie, is vandaag door de politie opgepakt voor mishandeling en intimidatie. Ze wordt ervan verdacht haar opvolger Pushpika De Silva tijdens de finale verwond te hebben. Ook een andere organisator van de schoonheidsverkiezing is aangehouden. Inmiddels zijn beide verdachten op borgtocht vrijgelaten.
-
Video
Von der Leyen vernederd door Erdogan: geen stoel voor haar bij topontmoeting
Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen voelt zich ronduit vernederd door de Turkse president Erdogan, die bij een topontmoeting dinsdag in Ankara voor haar geen stoel klaarzette. Brussel haalt momenteel alles uit de kast om te voorkomen dat zo’n pijnlijke situatie zich waar ook ter wereld ooit opnieuw voordoet. -
Amnesty: landen misbruiken coronacrisis voor meer onderdrukking
Landen in Noord-Afrika en het Midden-Oosten gebruiken de coronacrisis om onderdrukking verder op te voeren. Maar ook elders vergroot de pandemie de ongelijkheid met ernstige gevolgen voor vluchtelingen, migranten, gevangenen en minderheden, stelt mensenrechtenorganisatie Amnesty International in haar meest recente jaarverslag. -
Video
Parijs beschuldigt Turkije van opzet in ‘sofagate’, Europese vrouwenorganisaties vragen ontslag Michel
Turkije heeft de Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opzettelijk geschoffeerd door haar te dwingen aan de zijkant te gaan zitten tijdens een bezoek aan president Recep Tayyip Erdogan, dinsdag in Ankara. Dat zegt de Franse staatssecretaris van Europese zaken Clement Beaune.