Kabinet haalt twee jonge, alleenstaande vluchtelingen uit Griekenland
Het kabinet haalt slechts twee minderjarige, alleenstaande vluchtelingen uit Griekenland naar Nederland. Wel komen er meer kwetsbare gezinnen met kinderen deze kant op dan eerder was afgesproken. Dat laat staatssecretaris Ankie Broekers-Knol vandaag aan de Tweede Kamer weten. In totaal gaat het om 57 kinderen en 43 volwassenen.
Delen per e-mail
Na de verwoestende brand in het Griekse vluchtelingenkamp Moria vorig jaar, werd er een deal gesloten in de coalitie om honderd slachtoffers van de brand hierheen te halen: vijftig alleenstaande vluchtelingen jonger dan 14 jaar, en vijftig vluchtelingen in gezinnen. Maar volgens Broekers-Knol waren deze alleenstaande, minderjarige vluchtelingen (amv’s) moeilijk te vinden.
,,Het is gebleken dat de amv’s tot en met 14 jaar en tevens afkomstig uit kansrijke landen nauwelijks beschikbaar zijn voor herplaatsing vanuit Griekenland”, schrijft de staatssecretaris. ,,Voorkomen moet worden dat alleenstaande kinderen naar Nederland worden gehaald waarvan de kans reëel is dat zij na het doorlopen van de asielprocedure niet in aanmerking komen voor een vergunning en uiteindelijk moeten terugkeren naar hun herkomstland.”
Ook zaten lang niet alle vluchtelingen die naar Nederland komen in het kamp op het eiland Lesbos ten tijde van de brand. ,,Negen gezinnen, van in totaal 45 personen, hebben op enig moment in Moria verbleven”, schrijft de bewindsvrouw.
Spanning
De zogenoemde Moria-deal leidde tot forse spanning in de coalitie. D66, CDA en ChristenUnie pleitten voor ruimhartige opvang, maar de VVD verzette zich. Uiteindelijk werd afgesproken dat de honderd vluchtelingen die uit Griekenland hierheen komen, in mindering worden gebracht op vluchtelingen die al via de Verenigde Naties hier zouden worden opgevangen.
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Italiaanse ambassadeur in Congo gedood bij aanval op VN-konvooi
Bij een aanval op een VN-konvooi in Congo zijn de Italiaanse ambassadeur in dat land en een beveiliger omgekomen. Ambassadeur Luca Attanasio werd gekidnapt en later dood teruggevonden, zegt een woordvoerder van het Nationale Park Virunga in Oost-Congo. Het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt de dood van de diplomaat. -
PREMIUMraketaanval
Nieuwe missie Nederlands leger in Irak ligt meteen onder vuur
De nieuwe Nederlandse missie naar Irak was amper aangekomen op het vliegveld dat ze moeten beveiligen of ze moesten de schuilkelders al in rennen voor een raketaanval. ,,Het lijkt hier vreedzaam, maar er zijn nog allerlei conflicten.” -
‘Trump doet eerste publieke optreden als oud-president op conservatief congres’
Donald Trump zal op 28 februari tijdens het jaarlijkse conservatieve congres CPAC in de Amerikaanse stad Orlando in Florida een toespraak houden. Het gaat om zijn eerste publieke optreden sinds hij het Witte Huis heeft verlaten. -
PREMIUMcolumn
Het is gênant hoe vaak we de aandacht op Moria moeten vestigen
Nynke de Jong schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
Gemor om Moria in achterban regeringspartijen
De vluchtelingen die na de brand in vluchtelingenkamp Moria naar Nederland zouden worden gehaald, woonden niet in het omstreden kamp toen daar brand uitbrak. Wel verbleef ‘naar schatting de helft’ van de nu 49 mensen die in Nederland zijn daar ‘op enig moment’, laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten.
-
Verdachte (66) vast voor bombriefaanslagen Duitse dranken- en voedingsindustrie
Na twee bombriefaanslagen in het zuidwesten van Duitsland, onder andere op het hoofdkantoor van Lidl, is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 66-jarige man uit de omgeving van Ulm in de deelstaat Baden-Württemberg. Hij wordt ook verdacht achter de bombrief te zitten die een dag eerder ontplofte bij een drankenproducent in dezelfde regio en eentje die was gericht aan een babyvoedingsfabrikant maar kon worden onderschept. -
Teruggetrokken Italiaanse lerares laat fortuin van tientallen miljoenen na
Een gepensioneerde lerares uit Genua heeft 25 miljoen euro nagelaten aan liefdadigheidsinstellingen en ziekenhuizen. De 96-jarige Marisa Cavanna, die in december overleed, was niet gehuwd en leidde altijd een teruggetrokken bestaan. Waar ze haar fortuin mee heeft vergaard blijft een raadsel. -
Jongen (11) vriest dood in Texas, moeder eist 100 miljoen dollar van energiebedrijf
De familie van een Hondurese jongen die vorige week in Texas overleed aan de gevolgen van onderkoeling, houdt twee energiebedrijven verantwoordelijk voor zijn dood. De ouders van de 11-jarige Cristian Pineda starten een rechtszaak en eisen van de bedrijven een monsterbedrag van 100 miljoen dollar, omgerekend zo'n 82 miljoen euro. ‘Zorgvuldige informatie zou het leven van Cristian hebben kunnen redden’, valt te lezen in de aanklacht.