‘Massale groepsaanranding’ van jonge vrouw schokt Pakistan, politie zoekt honderden mannen
De politie in Pakistan is naarstig op zoek naar honderden mannen die verdacht worden van betrokkenheid bij een vermeende massale aanranding van een jonge vrouw afgelopen zaterdag. Beelden van het incident staan op diverse sociale media, waaronder TikTok. ,,Ik werd in de lucht geslingerd. Ze hebben me op brute wijze aangevallen”, verklaarde de vrouw tegenover de politie. Een Pakistaans medium suggereert dat het mogelijk om een stunt gaat, maar daar maken de autoriteiten vooralsnog geen melding van.
De beelden veroorzaken een golf van verbijstering en boosheid in Pakistan. Inmiddels zijn er al enkele verdachten aangehouden nadat ze zijn herkend op de beelden. ,,We zitten er bovenop. De premier is op de hoogte van deze zaak”, zegt de Pakistaanse minister Fawad Chaudhry tegen The Guardian.
Wat gebeurde er?
Volgens de Britse krant waren die zaterdag 14 augustus tussen de driehonderd en vierhonderd mannen betrokken bij de vermeende aanranding, die op klaarlichte dag gebeurde in Lahore, de tweede grootste stad van het land. De vrouw was op dat moment een TikTok-video aan het opnemen met vrienden, in de buurt van Minar-e-Pakistan, het herdenkingsmonument voor de totstandkoming van de Pakistanresolutie.
Volgens het slachtoffer dook uit het niets een enorme menigte op haar en begonnen tientallen betrokkenen haar vervolgens te filmen. Ze trokken aan alle kanten aan haar en scheurden haar kleren kapot. Ook werden haar oorbellen, telefoon en geld gestolen, vertelt ze.
Tekst gaat verder onder tweet.
Geschokte reacties
Mensenrechtenorganisatie Amnesty International is geschokt door de gebeurtenis. ‘De autoriteiten moeten de daders onmiddellijk ter verantwoording roepen en vrouwen beter beschermen in de openbare ruimte, waar vrouwen alle recht op hebben, maar waar ze geen volledige toegang toe hebben, uit angst voor precies dit soort aanslagen’, valt te lezen op Twitter.
Iedere inwoner van Pakistan moet zich de ogen uit zijn kop schamen, vindt Bilawal Bhutto Zardari, de voorzitter van de Pakistaanse Volkspartij. Het incident onderstreept volgens hem dat de samenleving ‘verrot’ is. Zijn politieke collega Shehbaz Sharif reageert net zo goed geschrokken. ,,Zeer verontrust over de intimidatie van een jonge vrouw en haar metgezellen door honderden mensen in het Greater Iqbal Park in Lahore. Wat nog zorgwekkender is, is de richting die onze samenleving opgaat. De recente anti-vrouwenincidenten herinneren ons eraan dat deze malaise diepgeworteld is. Heel beschamend!”
Premier
De Pakistaanse premier Imran Khan is door het incident in ernstige verlegenheid gebracht, temeer omdat hij in juni een verband legde tussen het groeiend aantal aanrandingen en verkrachtingen en de manier waarop vrouwen zich kleden. ,,Als een vrouw heel weinig kleding draagt, zal dat impact hebben op de man, tenzij het robots zijn. Het is gezond verstand.” Activisten in het ultraconservatieve islamitische land reageerden verbijsterd en gingen massaal de straat op.
Dat was overigens niet voor het eerst in Pakistan. In september vorig jaar demonstreerden duizenden vrouwen uit verontwaardiging over de reactie van een politiechef op de groepsverkrachting van een vrouw. Umer Sheikh beschreef het als een fout van de vrouw om überhaupt ’s nachts haar huis te verlaten en door een verlaten straat te rijden in plaats van een andere route te nemen. De verkrachting van de vrouw en de woorden van de politiechef leidden tot veel ophef op sociale media.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Japans ruimtevaartuig komt in baan rond maan, landing eind april verwacht
Een onbemand commercieel ruimtevaartuig uit Japan is met succes in een baan rond de maan gebracht. Dat is een belangrijke stap op weg naar de eerste landing van een bedrijf op de maan. Eind april zou dat moeten gebeuren, meldt bouwer ispace. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Woede om uitspraak premier Pakistan over aanrandingen: 'Als vrouw weinig kleren draagt, heeft dat impact’
De Pakistaanse premier Imran Khan (68) is in eigen land onder vuur komen te liggen, nadat hij een verband legde tussen het groeiend aantal aanrandingen en verkrachtingen en de manier waarop vrouwen zich kleden. ,,Als een vrouw heel weinig kleding draagt, zal dat een impact hebben op de man, tenzij het robots zijn. Het is gezond verstand.” Activisten in het ultraconservatieve islamitische land reageren verbijsterd en eisen dat de premier zijn uitspraken terugneemt. -
Volksheld uit film Hotel Rwanda komt op vrije voeten
Paul Rusesabagina (69), de Rwandese volksheld op wie de Hollywoodfilm Hotel Rwanda is gebaseerd, komt zaterdag op vrije voeten. Dat meldt een bron van de regering tegen persbureau Reuters. Rusesabagina zit een gevangenisstraf van 25 jaar uit na beschuldigingen van terrorisme. -
Waarom de wereldmedia wachten op een bijzondere ‘daderwandeling’ (van Donald Trump)
Camerateams vanuit heel de wereld staan opgesteld op de stoep van de New Yorkse strafrechter in Lower Manhattan. Allemaal hopen ze op dramatische beelden van oud-president Donald Trump die zich waarschijnlijk binnenkort moet melden voor mogelijk geknoei met verkiezingsfondsen.
-
Man rijdt bewust in op voetgangers in parkeergarage van vliegveld Keulen-Bonn: enkele gewonden
In een parkeergarage van vliegveld Keulen-Bonn is een man op meerdere voetgangers ingereden. Daarbij zijn zeker vijf gewonden gevallen, onder wie twee agenten. Ook raakte de bestuurde een aantal auto’s. -
-
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.”