Nederlandse toerist doodgeschoten bij kroeg Ecuador, ministerie heeft contact met familie
UpdateBij een schietpartij in Ecuador is gisteravond een Nederlandse toerist om het leven gekomen, schrijven landelijke media. Het incident gebeurde op de trappen van een kroeg in het centrum van Guayaquil, de grootste stad van Ecuador (2,3 miljoen inwoners). Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt het incident tegenover deze site.
De dodelijke schietpartij is vermoedelijk het gevolg van een poging tot diefstal, schrijft El Universo, een van de grootste dagbladen in het Zuid-Amerikaanse land. Volgens de krant kwam een nog onbekend persoon rond 21.00 uur richting de kroeg gelopen en probeerde hij de bezittingen van de Nederlander te stelen.
Het slachtoffer verzette zich tegen de beroving en werd vervolgens neergeschoten. Dat gebeurde in het bijzijn van zijn vrienden, meldt radiozender Union Radio 580. Omstanders raakten na het incident in paniek, zo valt ook te zien op beelden die op sociale media circuleren. In een van de video’s is te zien dat de Nederlander op een brancard uit het café wordt getild door hulpverleners.
De man werd vrij snel na de schietpartij met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Daar is hij uiteindelijk komen te overlijden. Volgens verschillende media zijn eenheden van de politie naar de kroeg gegaan om bewijs te verzamelen en de schutter te identificeren. Of dat heeft geleid tot een arrestatie, is nog niet bekend.
Het Ministerie van Buitenlandse Zaken laat in een reactie weten kennis te hebben genomen van het feit dat een 55-jarige Nederlander uit Amstelveen om het leven is gekomen in Ecuador. De lokale autoriteiten stellen een onderzoek in naar de toedracht. Het ministerie heeft contact met de familie waarbij consulaire bijstand wordt geboden.
Tekst gaat verder onder deze tweet
Onrustig in Ecuador
In Ecuador is het al tijden onrustig door toenemend vuurwapengeweld. In oktober riep president Guillermo Lasso de noodtoestand uit in het land. ,,In de straten van Ecuador is er maar één vijand: drugshandel”, zei de president destijds in een tv-toespraak. ,,Ecuador maakt een periode van onzekerheid door, een onzekerheid die door verschillende factoren wordt veroorzaakt, waaronder drugshandel.” Hij benadrukte dat het land ‘sterkere, solidere’ strijdkrachten nodig heeft.
Eind september kwam het in een gevangenis in het zuidwesten van het land tot gewelddadige confrontaties tussen rivaliserende bendes die banden hebben met drugshandel en Mexicaanse en Colombiaanse kartels. Daarbij kwamen 119 gevangenen om. Dit jaar waren er al meerdere bloedige confrontaties tussen rivaliserende bendes in de overbelaste en onderbezette gevangenissen van het land. Er zitten zo’n 39.000 mensen vast in de 65 gevangeniscomplexen in Ecuador, terwijl die zijn ingericht voor grofweg 30.000 gevangenen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMReportage
Lachen van de stress in steeds natter Cherson: ‘Weer 12 centimeter erbij, het houdt niet op’
-
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Ecuador vergroot natuurreservaat rond Galapagoseilanden
Ecuador heeft het beschermde natuurgebied rond de Galapagoseilanden met 60.000 vierkante kilometer uitgebreid. Het sluit nu aan op het reservaat rond het Costa Ricaanse Cocos-eiland, waardoor voor onder meer walvissen, haaien en zeeschildpadden een veilige migratieroute ontstaat van bijna duizend kilometer. Op termijn wordt het natuurgebied, waarbinnen grootschalige visserij verboden is, verder uitgebreid naar de wateren van Colombia en Panama. -
Lichaamsdelen vermiste Nederlandse gevonden in Rio de Janeiro
In het Braziliaanse Rio de Janeiro heeft de politie in het water van de Guanabara Baai lichaamsdelen gevonden van de Nederlandse Britt Blom, die sinds december vorig jaar was vermist. Dat melden Braziliaanse media. De politie liet woensdag weten dat onderzoek van genetisch materiaal van de lichaamsdelen heeft aangetoond dat het inderdaad gaat om de 36-jarige Nederlandse. -
PREMIUM1
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen.
-
PREMIUM
Roze diamant en dieprode robijn voor tientallen miljoenen geveild in New York: ‘Echt extreem mooi’
-
-
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
PREMIUM
Enige vrouwelijke minister van Erdogan komt uit België, hij was ooit eregast op haar bruiloft
De enige vrouwelijke minister in de nieuwe Turkse regering is een Belgische. Mahinur Özdemir Göktaş (41) blijkt al jarenlang een vertrouweling te zijn van president Erdogan. Hij was zelfs bij haar huwelijk. Stond het in de sterren geschreven dat de machtigste man van Turkije haar ooit naar Ankara zou halen?