Nederlandse wandelaar (69) omgekomen in Duitsland na val van tientallen meters
In het Duitse Windeck, iets ten oosten van Keulen, is zaterdag een 69-jarige Nederlander omgekomen nadat hij van een verhoogd wandelpad naar beneden viel. Volgens de lokale autoriteiten stortte hij zo’n veertig meter in de diepte. De man was volgens Duitse media een paar dagen op vakantie met zijn vrouw.
Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren, is onduidelijk. Het ongeval zou zaterdagmiddag rond 15.15 uur plaats hebben gevonden op de Siegsteig, een speciale wandelroute langs de rivier de Sieg. Het pad gaat daar soms de hoogte in.
Reddingshelikopter
Nadat haar man van de helling viel, alarmeerde de vrouw de hulpdiensten. Die slaagden er niet meteen in om de man en de vrouw te vinden. Uiteindelijk lukte dat op basis van de locatie van de mobiele telefoon van de vrouw, schrijft de lokale Rhein-Sieg Anzeiger. Vanuit de lucht hielp ook een reddingshelikopter met de zoektocht.
Toen brandweerpersoneel de man vond werd een reanimatiepoging gestart. Daarna werd hij met een brancard naar boven gedragen. Een spoedarts stelde daar de dood van de man vast. ‘s Avonds kwam ook de recherche ter plaatse. Voor de vrouw werd geestelijke bijstand geregeld.
Eerder deze maand kwam een andere Nederlandse wandelaar al om het leven bij een vergelijkbaar ongeval. Dat tragische incident vond plaats in de Vogezen. Ook hij viel volgens Franse media tientallen meters naar beneden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Italiaanse politie houdt 21 man aan voor het ‘verduurzamen’ van niet bestaande woningen
De Italiaanse financiële politie heeft vanochtend 21 mensen aangehouden op verdenking van fraude met overheidssubsidies. De fraudeurs zouden de overheid voor ruim 1 miljard euro hebben opgelicht, onder meer door niet bestaande panden te ‘verduurzamen’. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
PREMIUM
Volgens Russen ontvoert Maria Lvova-Belova geen Oekraïense kinderen, ze wil ze juist ‘redden’
In Moskou noemen ze haar Moeder Rusland, omdat ze zo veel ‘goeds doet’ voor kinderen uit Oekraïne. Het Internationaal Strafhof is veel minder enthousiast en beschuldigt haar van deportaties. Wie is Maria Alekseyevna Lvova-Belova? -
PREMIUM
‘Rampendiplomatie’ maakt van Turkije en Griekenland weer vrienden
De relatie tussen Turkije en Griekenland was na maandenlange ruzies en dreigementen op een dieptepunt beland. Maar dankzij het medeleven over en weer, na de aardbevingen en de treinramp die de aartsrivalen onlangs troffen, trekken de landen nu samen op. -
Man rijdt bewust in op voetgangers in parkeergarage van vliegveld Keulen-Bonn: enkele gewonden
In een parkeergarage van vliegveld Keulen-Bonn is een man op meerdere voetgangers ingereden. Daarbij zijn zeker vijf gewonden gevallen, onder wie twee agenten. Ook raakte de bestuurde een aantal auto’s.
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Nederlandse wandelaar (53) omgekomen in Vogezen na val van tientallen meters
Een 53-jarige Nederlander is gisteren om het leven gekomen tijdens een wandeling in de Vogezen, melden Franse media. De man zou ten val zijn gekomen en tientallen meters lager gevonden zijn.