‘Netflix voor superrijken’: 3.000 dollar om één film te streamen
Heel wat mensen betalen met plezier 8 tot 14 euro per maand voor een streamingdienst als Netflix om onbeperkt films en series te bekijken. Maar voor de superrijken is dat niet voldoende. Zij willen nieuwe films meteen bekijken in hun eigen thuisbioscoop. Dat kan: voor 3.000 dollar per première.
Ze betalen voor de ervaring om hun vrienden na het diner mee te nemen naar hun thuisbioscoop
Het Amerikaanse bedrijf Red Carpet Entertainment zag een gat in de markt: voor 15.000 dollar (13.500 euro) wordt een speciale, beveiligde mediaserver, geïnstalleerd en per bekeken film moet een apart bedrag worden betaald. De prijs kan oplopen tot 2.500 à 3.000 dollar, en ligt nooit lager dan 500 dollar. Voor dat bedrag heb je recht op twee afspeelbeurten binnen 36 uur. Wie klant wil worden bij Red Carpet Entertainment wordt eerst grondig gescreend door het bedrijf. Eerst wordt een kredietwaardigheidsonderzoek uitgevoerd en elke klant is verplicht twee referenties op te geven.
Of er mensen zijn die deze uitzinnige prijzen willen betalen? De oprichters van Red Carpet Entertainment, Fred Rosen en Dan Fellman, denken van wel. In de VS zouden er 2.500 à 5.000 gezinnen zijn die potentieel klant kunnen worden. Drie maanden na de lancering van hun dienst hebben ze er al bijna 100 gevonden die voor de garantie van exclusiviteit willen betalen.
,,Deze mensen kunnen gemakkelijk een leren handtas van 150 dollar betalen, maar staan liever in de rij om een exclusieve Hermès-tas van 25.000 dollar te kopen”, redeneert Fellman. ,,Ze willen betalen voor de ervaring om hun vrienden na het diner mee te nemen naar hun thuisbioscoop, en hen te verrassen met een film die je normaal alleen in de cinema kunt zien.”
De start-up sloot al deals met tien filmstudio’s, waaronder Paramount Pictures, 20th Century Fox en Warner Bros, die ook het grootste deel van de opbrengst krijgen. Het ‘Netflix voor superrijken’ kreeg van de filmstudio’s echter nog geen toestemming om films buiten de VS te vertonen. De dienst is dus vooralsnog niet beschikbaar in Europa.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMPersconferentie
Russische ambassadeur houdt voet bij stuk over Boetsja: ‘Onze soldaten waren allang weg’
De Russische ambassadeur in Nederland heeft meer dan genoeg van alle ‘nepnieuws’ in de Westerse media. Dus hield hij een persconferentie om zijn kant van het verhaal te vertellen. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
Spaans parlement scherpt wet aan: alleen seks na instemming
Spanje heeft volgens de minister van Gelijkheid, Irene Montero, een grote stap gezet in de aanpak van ‘seksuele terreur en de cultuur van verkrachting’. Het lagerhuis van het parlement in Madrid stemde donderdag in met een wetsvoorstel waardoor uitdrukkelijke instemming nodig is voor seks. -
Geld rijke Russen gaat straks naar Oekraïne
Oekraïne kan binnenkort massa’s geld verwachten die direct uit de diepe zakken van rijke vriendjes van Poetin komen. Brussel wil hun buitenlandse vermogens niet enkel bevriezen, maar afpakken en naar Kiev doorsluizen.
-
Dit gebeurde er vannacht
Amerikanen willen zware wapens leveren en soldaten verlaten Oekraïense leger
De Amerikaanse regering wil zeer waarschijnlijk toch geavanceerde raketsystemen aan Oekraïne leveren. Het gaat om mobiele artilleriesystemen die meerdere raketten tegelijk afvuren en die, afhankelijk van de munitie, een bereik hebben tot 300 kilometer. Dat is veel verder dan de wapens waarover het Oekraïense leger nu beschikt. -
Menno Snel geen kandidaat meer voor Europese topbaan: ‘Jammer dat ik het niet geworden ben’
Oud-staatssecretaris van financiën Menno Snel (D66) heeft zich formeel teruggetrokken als kandidaat voor de topfunctie bij het Europees Stabiliteitsmechanisme (ESM) in Luxemburg. Dat melden bronnen in Brussel. ,,Jammer dat ik het niet geworden ben”, verklaart Snel. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden?