Rutte en Hoekstra spreken dinsdag in Kiev over oostgrens
Premier Mark Rutte en minister van Buitenlandse Zaken Wopke Hoekstra gaan dinsdag naar Oekraïne.
Bovenaan de agenda staat de opbouw van Russische troepen aan de oostgrens, zo zei de minister-president tijdens zijn wekelijkse persconferentie. Hij noemt die situatie “zeer zorgelijk”. Het bezoek aan Oekraïne stond al gepland, en zal ook gaan over onder meer de nasleep van het neerhalen van MH17.
Vliegmaatschappijen hebben sinds vlucht MH17 met een raket werd neergehaald boven conflictgebied in Oost-Oekraïne in 2014 dat gebied vermeden, ook KLM. Commerciële vluchten over het oosten van Oekraïne en de Krim zijn nog altijd verboden. Bij het neerhalen van de MH17 van Malaysia Airlines kwamen honderden mensen om het leven, het merendeel Nederlanders.
Verenigd
Nederland is onder voorwaarden bereid om militaire middelen te leveren waarmee Oekraïne zich kan verweren als de Russen het land binnenvallen. Hoe die steun er precies uit zal zien, is volgens Rutte nog niet te zeggen. Daar zal ook voor het bezoek nog geen besluit over genomen zijn.
Rutte vindt het vooral belangrijk om te laten zien dat het Westen, waaronder de Europese Unie en de NAVO, er “alles aan doen om bij te dragen aan de-escalatie”, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie. De regering in Moskou zou zich ervan bewust zijn dat de Europese Unie “verenigd is”. “Een beperkte of grote stap in Oekraïne” zal leiden tot een reactie die ook de Russische economie zal schaden. Na zijn bezoek aan Kiev reizen Rutte en Hoekstra door naar Moldavië.
KLM laat personeel niet meer in Kiev overnachten, vliegt nog wel op Oekraïne
KLM laat personeel niet meer in de Oekraïense hoofdstad Kiev overnachten vanwege de onrust in het land door de opgelopen spanningen met buurland Rusland. Personeel vliegt direct terug. De vliegmaatschappij heeft daar recent toe besloten, laat een woordvoerster weten na vragen van het ANP. KLM vliegt nog wel op Oekraïne.
KLM zegt de situatie in Oekraïne dagelijks te bekijken en te beoordelen. De veiligheid van passagiers en medewerkers staat altijd voorop, aldus de maatschappij. ,,Veilige en optimale routes kiezen is een vast onderdeel van onze dagelijkse praktijk.”
KLM gebruikt een veiligheidssysteem om risico’s te analyseren en veilige vliegroutes te bepalen. Voor deze analyse maakt KLM gebruik van informatie gedeeld in een expertgroep in Nederland. Daarin zitten onder meer alle Nederlandse luchtvaartmaatschappijen, inlichtingendiensten en diverse ministeries. ,,Het moment waarop besloten wordt om niet over of naar een bepaald land te vliegen is gebaseerd op de op dat moment meest actuele analyses”, aldus KLM.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voor het eerst in jaren weer commerciële vlucht vanuit hoofdstad Jemen
Voor het eerst in zes jaar is er weer een commercieel vliegtuig vertrokken uit Sanaa, de hoofdstad van Jemen. Dit wordt gezien als een grote stap voorwaarts in een vredesproces dat zelden zorgt voor verlichting in het bloedige conflict. -
update
Rusland wil geen oorlog, president Oekraïne vraagt Westen geen paniek te zaaien
Rusland wil geen oorlog voeren tegen Oekraïne. Dit heeft de minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov vanochtend benadrukt tijdens een persconferentie. -
PREMIUM4
Wat zijn de regels bij een oorlog? ‘Rusland heeft recht om tot geweld over te gaan geschonden’
Het lijkt er vaak niet op, maar ook in een oorlog heeft niet iedereen vrij spel. Wie zich niet aan de regels houdt, komt er in de praktijk echter vaak mee weg. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
Twee dagen nationale rouw op Cuba na 45 doden door explosie in hotel Havana
In totaal 45 mensen zijn omgekomen door de ontploffing vorige week vrijdag in het historische hotel Saratoga, in de Cubaanse hoofdstad Havana. De autoriteiten maakten dat donderdagavond bekend en kondigden tevens een periode van nationale rouw af. Die begint vrijdagochtend bij zonsopgang en duurt tot zaterdag middernacht. -
Opnieuw waait er Saharazand richting Europa, het valt komend weekend mogelijk neer op Nederland
West-Europa krijgt komend weekend mogelijk weer een lading stof uit de Sahara over zich heen.