Tientallen doden bij aardverschuivingen en overstromingen in Kenia
videoIn Kenia hebben aardverschuivingen en overstromingen het leven gekost aan zeker 36 mensen.
Volgens lokale autoriteiten vielen de meeste slachtoffers met name in West Potok County, ten noorden van de hoofdstad Nairobi. Het is nog onduidelijk hoeveel mensen er vermist zijn. Hele dorpen zijn afgesneden door ondergelopen wegen. Ook zijn bruggen vernield. Aanhoudend slecht weer bemoeilijkt de hulpverlening.
Functionarissen in de regio West Pokot, bij de grens met Uganda, stellen dat veel mensen onder de losgekomen aarde en modder zijn gestorven.
Het regenseizoen in Kenia is veel heviger dan normaal. Vrijdag begon het opnieuw te gieten en dat werd in de nacht nog erger, met overstromingen en modderstromen tot gevolg. Foto’s op sociale media tonen bomen, modder en ander puin verspreid over wegen. Het Rode Kruis, dat ook hulp verleent, spreekt over enorme aardverschuivingen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo verdwijnen je WhatsAppberichten automatisch
Wil je voorkomen dat jouw berichten voorgoed terug te vinden zijn door (oud-)gesprekspartners? Of wil je wat opslagruimte vrijhouden op je smartphone? WhatsApp kan nieuwe berichten na een bepaalde tijd automatisch laten verdwijnen. -
Standbeeld Britse oud-premier Thatcher kort na onthulling bekogeld met eieren
Een standbeeld van de voormalige Britse premier Margaret Thatcher in Engeland is, amper een paar uur nadat het was onthuld, bekogeld met eieren. Het incident vond gisteren plaats in Grantham, in het graafschap Lincolnshire, de geboorteplaats van de ‘Iron Lady’. Het standbeeld is nu beschermd met extra hekken en een bewakingscamera. -
Superbespaarder
Jasmina: ‘Door onze buffer hebben we het altijd gered en geen dag zonder eten gezeten’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? Elke week laten we hier een superbespaarder aan het woord. Deze keer Jasmina Borgeld (36), die van haar moeder leerde om creatief met geld te zijn. -
PREMIUMvraag & antwoord
Alles wat je (niet) wilt weten over de hybride warmtepomp
Wie vanaf 2026 zijn cv-ketel wil vervangen, moet een hybride warmtepomp installeren, zo maakte het kabinet vandaag bekend. Maar past een warmtepomp in elk huis, wat kost-ie en zijn er wel voldoende monteurs? -
Noord-Korea zet leger in bij strijd tegen snel verspreidend coronavirus
De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un gaat het leger inzetten om de distributie van medicijnen in de hoofdstad Pyongyang in goede banen te leiden. Het besluit is gevallen tijdens een spoedvergadering van het politbureau, melden staatsmedia maandag. Het Aziatische land erkende vorige week voor het eerst met een “explosieve” Covid-uitbraak te kampen. Vermoedelijk betreft het de omikronvariant van het coronavirus.
-
Opnieuw waait er Saharazand richting Europa, het valt komend weekend mogelijk neer op Nederland
West-Europa krijgt komend weekend mogelijk weer een lading stof uit de Sahara over zich heen. -
Indiase jongen bevrijd uit flat waar hij leefde met 22 honden
In de Indiase stad Pune is een 11-jarige jongen bevrijd uit een appartement waar hij opgesloten zat met 22 honden. Een hulpverlener zei dat de jongen het gedrag van honden had overgenomen. Zo zou hij bijten naar mensen. -
Schutter bloedbad Buffalo kreeg tijdens pandemie hekel aan zwarte mensen: ‘Racistische daad’
De vermoedelijke dader van het bloedbad in de Amerikaanse stad Buffalo heeft zijn ‘racistische’ moordpartij maandenlang voorbereid. Hij radicaliseerde omdat hij zich verveelde tijdens de coronapandemie. In een manifest beschrijft hij tot in detail de voorbereiding en zijn racistische motieven. Uiteindelijk schoot hij tien - voornamelijk zwarte - mensen dood.