Toeristen gedood en Nederlandse vrouw gewond bij schietpartij tussen Mexicaanse drugsbendes
UpdateBij een schietpartij in de toeristische Mexicaanse hotspot Tulum zijn gisterennacht twee toeristen, een Duitser en een persoon uit India, om het leven gekomen. Een Nederlandse vrouw en twee andere Duitsers raakten gewond. De slachtoffers werden geraakt door verdwaalde kogels na een treffen tussen rivaliserende drugsbendes.
De schietpartij vond plaats op het terras van een bar-restaurant in de bij toeristen geliefde badplaats, op het schiereiland Yucatán, in het uiterste oosten van Mexico. ‘Twee buitenlanders werden gedood en drie raakten er gewond door vuurwapens in een etablissement’, meldt het Openbaar Ministerie van Quintana Roo op Twitter.
Twee vrouwen uit India en Duitsland zijn gedood. Een van hen overleed vrijwel direct, de ander stierf even later in het ziekenhuis. De burgemeester van Tulum, Marciano Dzul, zegt dat niets erop wijst dat de slachtoffers iets te maken hadden met de schutters. Ze zouden zijn geraakt door verdwaalde kogels.
De drie gewonden werden in het ziekenhuis behandeld en liggen daar nog steeds. Bij het gewelddadige treffen tussen de bendes is ook één van de schutters gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Hij is aangehouden, aldus de burgemeester van de badplaats.
Indiase influencer
Volgens Mexicaanse media is de overleden vrouw uit India de influencer Anjali Ryot (25). Zij trok de wereld over om reisvlogs te maken. Op haar Instagram-account stromen de condoleances inmiddels binnen. ,,Zo treurig dat ze jou leven hebben weggenomen. Je had nog een hele toekomst voor je. Rust zacht”, schrijft Rafael Hernández Correa. De vrouw was nog maar een paar dagen in Mexico.
Nederlandse reisorganisaties die de badplaats Tulum als bestemming aanbieden, hebben nog geen telefoontjes binnen gekregen van verontruste klanten die binnenkort afreizen. Ook zijn ze vooralsnog nog niet van plan om de bestemming te schrappen uit het aanbod
De plek is geliefd vanwege de parelwitte stranden en strakblauwe zee en de nabijheid van een eeuwenoude tempel van de Maya's. ,,Het is een heel tragische gebeurtenis, maar dit had overal kunnen gebeuren. We houden de situatie goed in de gaten, maar op dit moment is er nog geen reden om niet af te reizen naar Tulum,” zo laat een woordvoerster weten.
Rivaliserende bendes
Het Mexicaanse Openbaar Ministerie gaat ervan uit dat twee rivaliserende bendes die drugs verkopen een ruzie uitvochten bij het restaurant. Het is niet voor het eerst dat het hier tot een gewelddadig treffen komt. De badplaats, die circa 120 kilometer ten zuiden van Cancún aan de Caribische Zee ligt, kampt momenteel met een golf van geweld als gevolg van botsingen tussen drugsbendes.
Tulum heeft naar verluidt moeite om de overstap van afgelegen strandlocatie naar grote internationale vakantiebestemming te maken. De Mexicaanse regering heeft echter grootse plannen met het gebied en heeft de bouw van een internationale luchthaven aangekondigd.
Lucratieve drugsmarkt
De plaats werd voorheen slechts sporadisch getroffen door drugsgeweld zoals in het grotere Cancun, maar krijgt er nu toch ook mee te maken. Zo werden in juni twee mannen doodgeschoten op het strand in Tulum en een derde raakte gewond. De staat Quintana Roo, waarin Tulum ligt, wordt geteisterd door geweld en corruptie.
Afgelopen zaterdag nog werd in de archeologische zone van de stad, waar restanten van de oude Mayastad te zien zijn, voor het oog van toeristen een man op straat geëxecuteerd. Een gewapende man kwam aanrijden op een motorfiets, schoot het slachtoffer op een parkeerplaats in het hoofd en reed weg, vertellen ooggetuigen.
Vrijwel hetzelfde gebeurde vorige maand, toen tientallen toeristen in paniek aanschouwden hoe twee schutters in de buurt van een hotel een taxichauffeur om het leven brachten. Bij het incident, dat 's avonds omstreeks half elf plaatsvond, raakten ook een andere taxibestuurder en een bewaker gewond. Zij overleden even later.
Corrupte ambtenaren
Binnen de staat, die bekendstaat als een lucratieve drugsmarkt, zouden meerdere bendes actief zijn. Ook wordt het gebied gebruikt als landingsplaats voor drugsvluchten. Daarnaast geldt de corruptie in Quintana Roo als groot probleem, waarbij ambtenaren zich laten omkopen of bedrijven afpersen.
In 2019 werden in het nabijgelegen resort Play del Carmen zeven mensen doodgeschoten in een bar. Ook die schietpartij zou verband hebben gehouden met een drugsdeal op straat. Hetzelfde jaar raakten twee mannen in conflict met concurrenten in een nachtclub en openden het vuur.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUM
Bredase Edin G. door VS op zwarte lijst gezet, waar Poetin ook op staat: ‘Iedereen weet waar hij zit’
De internationale klopjacht op de vermeende drugsbaron Edin G. gaat onverminderd door. De Verenigde Staten hebben de Bredase Bosniër vorige week op de zwarte lijst gezet, dezelfde waar ook Vladimir Poetin op staat. Dat betekent dat hij geen zaken meer kan doen in de VS of met Amerikaanse bedrijven en personen. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
Drugsoorlog Antwerpen: zes woningen beschadigd bij nieuwe explosie
Een nieuwe explosie in de Antwerpse wijk Borgerhout heeft schade aangericht aan zes woningen, meldt de Antwerpse politie. Het doelwit lijkt een veroordeelde drugscrimineel, aldus de Belgische krant Het Laatste Nieuws.
-
met video
Zeker 25 gewonden nadat schip in Schotland kantelt: 15 mensen naar ziekenhuis
Vlakbij Edinburgh is woensdagochtend een schip gekanteld. De Britse hulpdiensten zijn massaal aanwezig in de haven omdat er 25 gewonden zijn gevallen. -
-
-
PREMIUM
Miljoenenstad Istanboel in paniek om toekomstige aardbeving: ‘Je bent nergens helemaal veilig’
In miljoenenstad Istanboel zijn bewoners in lichte staat van paniek sinds de verwoestende aardbevingen in het zuidoosten van Turkije. Vele duizenden gebouwen zullen waarschijnlijk niet overeind blijven staan bij een zware aardbeving. -
Cubaanse migranten maken oversteek naar Florida in ultralight vliegtuigje
Twee Cubaanse migranten zijn erin geslaagd om in een ultralight vliegtuigje de oversteek naar de Verenigde Staten te maken. De twee legden zaterdag zo’n 145 km af in de gemotoriseerde deltavlieger om van het communistische eiland naar Key West in Florida te vliegen.