Verdachte in zaak Maddie McCann verkrachtte mogelijk ook jonge Ierse
Tegen de Duitse hoofdverdachte van de verdwijning van het Britse meisje Madeleine McCann, Christian B., loopt nu ook een onderzoek wegens de onopgeloste verkrachting van een jonge Ierse vrouw in Portugal in 2004, laten Duitse aanklagers vandaag weten.
De vrouw kwam naar voren na het zien van foto's in de media van de verdachte, de Duitser Christian B. (43). ,,Het slachtoffer denkt dat ze haar kwelgeest misschien heeft herkend. Daardoor werd hier eind juni een onderzoek naar geopend”, zei officier van justitie Hans Christian Wolters.
De verdwijning van Madeleine McCann is al jarenlang een mysterie. Maar in juni verklaarden Duitse aanklagers ineens voor de televisie dat ze geloofden dat Christian B. het meisje had ontvoerd en vermoord. Madeleine McCann, die toen 3 was, werd in 2007 vermist in de vakantieflat van haar familie in het Portugese resort Praia da Luz.
Geen spoor
Ondanks een internationale klopjacht is er tot op heden geen spoor van haar gevonden. Duitse aanklagers zeggen dat ze ‘concreet bewijs’ hebben dat Madeleine dood is, hoewel de Britse politie haar verdwijning blijft behandelen als een zaak van vermiste personen.
In juli werd zowel in Portugal als in Duitsland gezocht naar het lichaam van Madeleine McCann. B. zou enige tijd in de Duitse plaats Hannover hebben gewoond. De politie heeft daarom de grond van een volkstuincomplex nabij die stad zorgvuldig uitgekamd, maar ook daarbij werd niets gevonden.
Christian B. heeft een lange geschiedenis van zedendelicten, waaronder kindermisbruik en verkrachting. Hij zit momenteel in een Duitse gevangenis. Hij is in Duitsland ook veroordeeld voor de verkrachting in 2005 van een 72-jarige vrouw in Praia da Luz, hoewel de straf nog niet definitief is vanwege een overleveringsgeschil.
Naakt afgetrokken
De politie in Duitsland heeft Christian B. ook in verband gebracht met andere onopgeloste misdrijven. Onder meer met een zedendelict in de buurt van Praia da Luz, enige weken voor de verdwijning van Madeleine McCann. Dat voorval zou ongeveer 10 kilometer verderop hebben plaatsgevonden.
Duitse media meldden eerder dat hij zich in april 2007 naakt zou hebben afgetrokken vlak voor een 10-jarig meisje uit Duitsland. De gealarmeerde vader van het kind zette de achtervolging in, maar de man ontkwam. Het nu 23-jarige slachtoffer identificeerde B. op een foto.
De Duitse politie kamde nabij Hannover volkstuinen uit op zoek naar de verdwenen kleuter Madeleine McCann (video).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Advocaat van hoofdverdachte Madeleine McCann: Ik zou hem nooit bij mijn kinderen laten komen
Friedrich Fülscher, de met de dood bedreigde advocaat van de hoofdverdachte in de zaak rondom Madeleine McCann, zou zijn cliënt nooit in de buurt van zijn kinderen laten komen. ,,Ik zou hem wellicht voor mijn honden laten zorgen, maar ik zou hem vanwege zijn staat van dienst niet voor mijn kinderen laten zorgen, als ik ze zou hebben”, zegt Fülscher in een exclusief interview met het Britse dagblad The Mirror. -
Iran speelt weer sinister spel met ter dood veroordeelde arts
De Zweeds-Iraanse arts Ahmadreza Djalali lijkt vandaag toch niet te zijn geëxecuteerd door Iran. Het Iraanse persagentschap ISNA meldde eerder dat de arts en wetenschapper van het Karolinska Instituut in Stockholm uiterlijk 21 mei ter dood zou worden gebracht. De executie werd al eerder uitgesteld.
-
PREMIUM
In het station zwaait Alexej zijn familie uit: een hand op de ruit en vechten tegen de tranen
Afscheid nemen doet pijn, zeker als je, zoals Alexej, niet weet of je je kind nog zult terugzien. Op één van de perrons in station Kiev Centraal staat zijn dochter Sonja op het punt met haar hamster Simba en negen andere familieleden naar het buitenland te vertrekken. Net als vele, vele anderen. -
Duitse justitie: Ouders Madeleine McCann hebben hun dochter niet vermoord
Er is geen enkele aanwijzing dat de ouders van Madeleine McCann iets te maken hebben met de verdwijning van hun dochter. Dat heeft de Duitse aanklager Hans Christian Wolters vandaag in een interview op de Portugese televisie benadrukt. Volgens Wolters is er maar één iemand verantwoordelijk voor de ontvoering en dood van ‘Maddie’ en dat is de 42-jarige Christian B. De Duitser ontkent in alle toonaarden en zijn advocaat laat weten met een onthulling te komen waarvan mensen ‘van hun stoel zullen vallen’. -
Britse studie: ‘Mopshonden lijden hun hele leven, koop ze niet meer’
Mopshonden missen veel basisfuncties van een normale hond. Ze lijden een heel leven lang, blijkt uit een nieuwe Britse studie onder meer dan 16.000 mopshonden.