Very British: Lord Buckethead krijgt 249 stemmen
Het is een ‘good old British tradition’: rare figuren die meedoen aan de verkiezingen. Meet Lord Buckethead en Mr. Fish Finger.
Toen de Britse premier Theresa May afgelopen nacht moest erkennen dat haar partij zetels had verloren in de verkiezingen, deed ze dat staand naast een ‘intergalactische ruimteheerser’. Want hoe serieus verkiezingen ook zijn, Britten spotten graag met zichzelf en hun poltici: welkom Lord Buckethead.
Het is een kleine Britse traditie dat er zich in het kiesdistrict van belangrijke Engelse politici ook schertsfiguren kandidaat stellen, soms simpelweg voor de lol, soms met een serieuze ondertoon. Lord Buckethead deed deze keer mee in Maidenhead, het district van Theresa May. De galactische heerser voerde zelfs (een beetje) campagne: hij had een Twitteraccount en deelde 38.300 folders uit met de tekst: 'Strong, not entirely stable, leadership. Stem Lord Buckethead voor de meest krachtige proteststem in de melkweg'. De heerser wil, volgens zijn tweets, onder meer de opgeheven teletekst van de BBC weer terug, maar kaart ook de problemen in het Britse kiesstelsel aan.
Lord B. deed niet voor het eerst mee overigens. Ook in 1987 (tegen Margaret Thatcher) en 1992 (tegen John Major) stond hij op de kieslijst. ,,Het is onduidelijk of het nu nog steeds dezelfde Lord is, of de tweede generatie van het koninkrijk'', schrijven Britse media met een glimlach. Buckethead won geen enkele keer: deze keer kreeg hij 249 stemmen. Theresa May bijna 38.000.
Lord Buckethead was dit jaar overigens niet alleen. In hetzelfde kiesdistrict deed ook sesamstraatfiguur Elmo mee. Bij de overwinningsspeech van Labourleider Jeremy Corbyn stal Knigel Knapp van de Monster Raving Loony Party de show met een hoge hoed met gele band.
En in het kiesdistrict van Tim Farron, de leider van de Liberal Democrats (LibDem), stond Mr. Fishfinger op de lijst. Juist: een man verkleed als een visstick. Ook de krokant gebakken witvis won overigens niet.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hitte-alarm in Italië: Verona en Pisa perken gebruik van drinkwater in door aanhoudende droogte
De droogtecrisis in Italië noopt de steden Verona en Pisa tot inperkingen van het drinkwatergebruik. In Verona gaat dat het verst: tot 31 augustus mag drinkwater tussen 6.00 en 21.00 uur enkel gebruikt worden om te koken, voor persoonlijke hygiëne en om te poetsen. -
Waarom zoenen gezond is: ‘Bij een zoen gaan 1 miljard bacteriën van de ene naar de andere mond’
Vandaag is het Wereld Kusdag. Gezondheidsjournalist Tijn Elferink schreef het boek Kusje erop, de waarheid achter 70 gezondheidsmythes. Wat is er waar van: ‘zoen in het rond, dan word je gezond?’ -
Dit is wat bruidsparen dit jaar gemiddeld uitgeven aan hun huwelijk
Gemiddeld geven bruidsparen dit jaar ruim 16.000 euro uit aan hun huwelijk. Dat is 2000 euro meer dan voor corona. We hebben weer zin in een feestje, maar: trouwen is ook duurder geworden. Leveranciers worden steeds vaker gedwongen de gestegen kosten door te berekenen. -
Argentijnse minister van Financiën sneuvelt na slijtageslag met inflatie, IMF en achterban
De Argentijnse minister van Financiën, Martín Guzmán, heeft zaterdag zijn ontslag aangekondigd. De 39-jarige econoom werpt in het midden van een zware economische crisis de handdoek. Het aftreden van Guzmán is het zoveelste wapenfeit in de koude oorlog die woedt binnen de Argentijnse regeringscoalitie. -
met foto's
Record? De oren van geitje Simba zijn meer dan een halve meter lang
Het loopt misschien onhandig, maar schattig is het wel. Babygeitje Simba, dat een maand geleden werd geboren, heeft bijzonder lange oren. Ze zijn zo’n 54 centimeter lang. Daarmee is hij een beroemdheid geworden in zijn geboorteland Pakistan.
-
Ongewapende zwarte man doorzeefd met 60 kogels tijdens arrestatie in VS
Een ongewapende zwarte man is vorige week in de Verenigde Staten om het leven gekomen door zeker zestig politiekogels. Dat blijkt uit videobeelden die zondag door de politie van Akron, in de staat Ohio, zijn vrijgegeven. -
WhatsApp wil laten verbergen of je online bent
Een nieuwe functie in WhatsApp moet het mogelijk maken je online status te verbergen, zodat vrienden niet kunnen zien of je de app open hebt staan. -
EU-import Russisch gas al één derde lager, Brussel houdt rekening met nieuwe afsluitingen
De Europese import van Russisch gas is vergeleken met vorig jaar juni al met één derde gedaald, niet in het laatst dankzij Poetin zelf. Die heeft nu al twaalf EU-lidstaten helemaal of gedeeltelijk drooggezet. Brussel houdt rekening met nieuwe afsluitingen.