VN-rapporteur: Leven van WikiLeaks-oprichter Julian Assange in gevaar
Het Verenigd Koninkrijk moet WikiLeaks-oprichter Julian Assange onmiddellijk vrijlaten. Zijn gezondheid is zo hard achteruitgegaan dat zijn leven in gevaar is, meldt de speciale VN-afgezant Nils Melzer. De man achter de klokkenluiderswebsite zit vast in afwachting van een besluit van de rechter of hij wordt uitgeleverd aan de Verenigde Staten.
Assange wordt in de VS verdacht van een lange reeks spionagemisdrijven. Volgens de rapporteur voor martelingen doen de Britse regering en justitie niets om zijn situatie te verbeteren en maken ze zich schuldig aan ‘flagrante en aanhoudende willekeur’.
,,Naar mijn mening ging deze zaak nooit over de schuld of onschuld van de heer Assange, maar over hem de prijs laten betalen voor het blootleggen van ernstig wangedrag van de overheid, inclusief vermeende oorlogsmisdaden en corruptie”, aldus Melzer die Assange eerder dit jaar opzocht in de gevangenis.
Destijds concludeerde hij dat Assange psychische marteling ondergaat. Londen heeft niets gedaan met de aanbevelingen die Melzer toen deed, stelt de rapporteur. ,,Hij wordt nog steeds vastgehouden onder onderdrukkende omstandigheden”, die volgens Melzer niet horen bij zijn detentiestatus.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Britse minister baant weg voor uitlevering van Julian Assange aan VS
Julian Assange, oprichter van de omstreden website WikiLeaks, wordt mogelijk op korte termijn uitgeleverd aan de Verenigde Staten. De Britse minister van Binnenlandse Zaken, Sajid Javid, heeft toestemming gegeven voor de uitlevering. -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
Wandelaar (31) overleeft zeven dagen zonder eten in Italiaanse rotskloof
In Italië heeft een wandelaar na een val in een rotskloof zeven dagen overleefd zonder eten. De 31-jarige man werd zaterdag gered en stelt het goed. Dat melden Italiaanse media zondag. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB.
-
Duitsland ontvangt eerste apenpokkenvaccins via Europese Unie
Duitsland heeft de eerste doses van het via de Europese Unie bestelde vaccin tegen apenpokken ontvangen. De levering werd mogelijk door de nieuwe EU-autoriteit voor het voorkomen van gezondheidscrises Hera. -
VIDEO
Julian Assange verschijnt in Londense rechtbank en balt zijn vuist richting fans
WikiLeaks-oprichter Julian Assange is vandaag voor een Londense rechtbank verschenen over een Amerikaans verzoek tot uitlevering aan de Verenigde Staten. Zijn advocaten proberen uitstel te bekomen en beschuldigen er de VS zelfs van dat ze de Australiër probeerden te ontvoeren. -
met video
Drie doden bij aanval in winkelcentrum Kopenhagen: ‘Geen terreurdaad, schutter heeft psychisch verleden’
De 22-jarige man die zondag in een winkelcentrum in Kopenhagen op omstanders schoot, waarbij een man en twee minderjarigen om het leven kwamen, heeft volgens de Deense politie ‘een lange geschiedenis van psychische problemen’. Ze ziet dan ook geen aanwijzingen voor terroristische motieven van de gearresteerde Deen.