Alfred Schreuder met Belgische titel op zak naar Ajax
Alfred Schreuder heeft vanmiddag met Club Brugge de landstitel veroverd in België. Zijn ploeg won de uitwedstrijd in de play-offs bij Antwerp met 3-1 en werd daardoor onbereikbaar voor de enig overgebleven concurrent Union.
Het is de achttiende Belgische titel voor de Bruggelingen, de derde op rij in de Pro League. Schreuder volgt komend seizoen Erik ten Hag op bij Ajax.
Profiel!
Wie is Alfred Schreuder? Lees hier een profiel van de nieuwe trainer van Ajax!
Schreuder, die in januari werd aangesteld als opvolger van de naar AS Monaco vertrokken Philippe Clement, had zoals inmiddels gebruikelijk maar plaats voor één Nederlander in de basis: Noa Lang. Ruud Vormer en Bas Dost zaten op de bank.
De Zwitser Michael Frey zette Antwerp in de 19de minuut op voorsprong met zijn 23ste treffer dit seizoen. Doelman Simon Mignolet behoedde daarna Club Brugge voor een grotere achterstand.
Kort na rust kwam Brugge op gelijke hoogte. Na een te late tackle van Abdoulaye Seck op Lang mocht Hans Vanaken vanaf de strafschopstip raak schieten.
In de 64e minuut kopte Jack Hendry raak uit een voorzet van Eduard Sobol. Twee minuten later zette Sargis Adamyan met de derde Brugse treffer de kampioensfestiviteiten langzaam in gang. Dost en Vormer, jarenlang de aanvoerder van Club, mochten nog invallen van Schreuder, die maar één competitieduel verloor met Brugge.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ryan Giggs stapt definitief op als bondscoach Wales: ‘Met mij wordt het moeilijk voorbereiden op WK’
Oud-voetballer Ryan Giggs stapt definitief op als bondscoach van Wales. De voormalig speler van Manchester United houdt de eer aan zichzelf. Hij stond al langere tijd op non-actief na te zijn beschuldigd van mishandeling van zijn ex-vriendin en haar zus. Giggs ontkent de beschuldigingen. -
PREMIUM
Mark van Bommel rekent in Antwerpen op Marc Overmars: ‘In mijn PSV-tijd al onder de indruk van hem’
Mark van Bommel is klaar om sportieve revanche te nemen na zijn gedwongen vertrek bij PSV en VfL Wolfsburg. Bij Antwerp FC koestert hij het werken met Marc Overmars, die hem volgens de trainer rugdekking zal blijven geven. -
Sadio Mané tekent bij Bayern München: ‘Ik zag mezelf daar meteen staan’
Na Frankrijk, Oostenrijk en Engeland vervolgt Liverpool-aanvaller Sadio Mané zijn loopbaan in Duitsland. De 30-jarige Senegalees heeft vandaag een contract voor drie seizoenen getekend bij Bayern München. Mané zou volgens Bild 15 miljoen euro per jaar gaan verdienen bij de ‘Rekordmeister’ van Duitsland. -
Gravenberch en Mazraoui openen Bundesliga-seizoen met Bayern tegen winnaar Europa League
Bayern München speelt de openingswedstrijd van het nieuwe Duitse voetbalseizoen op vrijdag 5 augustus tegen Eintracht Frankfurt. De regerend kampioen neemt het daarmee op tegen de winnaar van de Europa League. Ryan Gravenberch en Noussair Mazroui maakten deze zomer de overstap naar de Duitse topclub en kunnen die vrijdag hun debuut in de Bundesliga maken. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken.
-
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen. -
PREMIUM
Penaltykillers trekken trukendoos open: ‘Weer typisch Nederlands om dit gedrag te veroordelen’
Andrew Redmayne is een naam waar de hersenen van menig voetballiefhebber niet direct op aanslaan. Toch werd hij gisteren plotseling het gesprek van de dag. De doelman werd speciaal voor de strafschoppenserie bij Australië-Peru ingebracht en haalde vervolgens alles uit de kast om zijn tegenstander te imponeren. Meesterlijk of bloedirritant?