

- 13' Gregor Kobel
- 18' 23' Thomas Müller
- 50' Kingsley Coman
- Emre Can 72'
- Donyell Malen 90'
Bayern München is voor rust al klaar met Borussia Dortmund en herovert koppositie Bundesliga
met videoBayern München heeft in Der Klassiker voor rust geen spaan heel gelaten van de grootste concurrent in de Bundesliga. De thuisploeg hield zich nog in en won uiteindelijk met 4-2 van Borussia Dortmund. Daardoor grijpt Thomas Tuchel meteen in zijn eerste wedstrijd de koppositie met zijn nieuwe ploeg.
De wedstrijd begon ronduit dramatisch voor de bezoekers, die voor het eerst sinds 2012 de landstitel hopen te winnen. Bayern-verdediger Dayot Upamecano schoot de bal naar voren en Dortmund-doelman Gregor Kobel probeerde deze weg te trappen, maar maaide compleet over de bal heen. Leroy Sané had de bal nog een tikje kunnen geven maar liet hem over de doellijn rollen waardoor Kobel de treffer in de 13de minuut op zijn naam kreeg.
Dortmund kreeg geen ruimte om adem te halen, want de ploeg van Tuchel bleef maar druk zetten. Dat leverde in de 18de minuut de 2-0 op uit een hoekschop. Matthijs de Ligt zag hoe zijn kopbal via het been van Thomas Müller in het doel vloog achter Kobel, die vijf minuten later weer kansloos was toen Müller attent reageerde op een rebound van een schot van Sané en zijn tweede maakte: 3-0.
Borussia Dortmund kwam in de eerste helft niet eens tot een schot op doel en kwam ook na rust zwak uit de kleedkamer. In de 50ste minuut was het Coman die na een schitterende crosspass van Sané kon scoren.
Uiteindelijk kwamen er toch nog twee eretreffers voor oude club van Tuchel. Emre Can scoorde uit een strafschop. De ingevallen Donyell Malen verkleinde in de laatste minuut van de reguliere speeltijd de marge tot twee door raak te volleren na een fraai een-tweetje met Raphaël Guerreiro.
Door de zege nam Bayern de koppositie in de Bundesliga weer over van Dortmund. Met nog acht speelronden te gaan, heeft de titelverdediger 2 punten meer dan Borussia.
Tuchelprees zijn ploeg voor de wil om voor de bal te vechten, maar zag ook nog genoeg dat beter moet. ,,We moeten beter willen worden, omdat we beter moeten worden”, zei de nieuwe Bayern-trainer, die tevreden was met de uitslag. ,,Dit was het resultaat dat we wilden.”
De cijfers van de Bundesliga
Bekijk onderaan dit artikel alle voetbalvideo’s, alle uitslagen, het programma en de stand van de Duitse topcompetitie. Check hier ons matchcenter!
Programma en uitslagen Bundesliga
Stand Bundesliga
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMInterview
Roger Schmidt over succes in Portugal: ‘Jammer dat ik PSV als club nooit zo heb beleefd als nu Benfica’
-
met video
Mark van Bommel trekt conclusie richting mogelijk kampioensduel Antwerp: ‘Iedereen is tegen ons’
Trainer Mark van Bommel heeft niet het gevoel dat Antwerp in de strijd om de Belgische voetbaltitel brede steun heeft. ,,Iedereen is tegen ons”, zei de Nederlander voorafgaand aan de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Racing Genk van zondag. -
Karim Rekik won al titels in zijn carrière: 'Maar ik denk dat een Europese prijs nog mooier is’
Het ging Sevilla FC dit seizoen allesbehalve voor de wind, maar woensdagavond maakte de Spaanse ploeg er in het Hongaarse Boedapest toch nog een geslaagd voetbaljaar van. Door winst van het Europa League-toernooi is de ploeg na de zomer verzekerd van deelname in de Champions League-groepsfase.Eindhoven -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Luciano Spalletti krijgt stuur van gestolen Fiat Panda terug van Napoli-ultra's
Luciano Spalletti heeft een bijzonder afscheidscadeau gekregen na zijn laatste wedstrijd als coach van Napoli. De 64-jarige coach kiest voor een sabbatical na het kampioenschap met Napoli.
-
1
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
-
-
-
Juventus stapt uit project Super League, alleen Real Madrid en FC Barcelona nog over
Juventus stapt uit het project van de Super League. Dat heeft de Italiaanse voetbalclub volgens het Spaanse persbureau EFE laten weten aan Real Madrid en FC Barcelona, de enige twee andere overgebleven deelnemers aan het initiatief. Juventus liet later in een officiële reactie weten dat het allemaal nog niet definitief is. -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen.