Cristiano Ronaldo op schot in recordinterland, Portugees staat nu op 120 treffers
Met samenvattingPortugal heeft in de recordinterland van Cristiano Ronaldo (197) ruim van Liechtenstein gewonnen. De ploeg won de eerste wedstrijd van de nieuwe bondscoach Roberto Martínez met 4-0. De jubilaris scoorde twee keer, waarmee hij zijn doelpuntentotaal voor de nationale ploeg op 120 treffers bracht.
Ronaldo deelde voor deze wedstrijd het recordaantal wedstrijden met Bader Al-Mutawa, die 196 keer uitkwam voor het nationale voetbalelftal van Koeweit. Na gisteravond is die mijlpaal puur in Portugese handen. De vedette die tegenwoordig bij Al-Nassr in de competitie van Saudi-Arabië speelt had al laten weten dat hij nog niet van plan is om te stoppen.
João Cancelo opende in Lissabon de score en kreeg de treffer op zijn naam ondanks dat de bal via het been van Ronaldo over de doellijn ging. Bernardo Silva zorgde voor de tweede treffer kort na rust. Ronaldo maakte uit een strafschop de 3-0 en daarna de vierde treffer uit een vrije trap.
Gelijkspel voor Feyenoorder David Hancko
Slowakije, waar Feyenoord-verdediger David Hancko de gehele wedstrijd als linksback speelde, bleef thuis tegen Luxemburg steken op een doelpuntloos gelijkspel.
Denemarken - Finland
Denemarken is de kwalificatie van het EK in 2024 begonnen met een zege op Finland. Het werd 3-1 in stadion Parken van Kopenhagen. Man van de wedstrijd was de pas 20-jarige spits Rasmus Højlund. Hij maakte alle Deense treffers voor de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand.
De speler van Atalanta had tot donderdag nog niet gescoord in het Deense elftal, maar produceerde tegen de Finnen meteen maar een onvervalste hattrick. Hij opende de score voor de thuisploeg na 20 minuten en maakte er tegen het einde van de wedstrijd nog twee. Die goals waren welkom, want Finland was door een treffer van FC Groningen-speler Oliver Antman in het begin van de tweede helft op gelijke hoogte gekomen.
Programma/tussenstanden EK-kwalificatie
Standen EK-kwalificatie
Statistieken EK-kwalificatie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PSG annuleert kampioensviering vanwege ernstige situatie rondom Sergio Rico: 'We zijn allemaal aangedaan’
-
Lucas Ocampos laat geen spaan heel van Ajax: ‘Ik wilde alleen een beetje respect’
Lucas Ocampos kwam in augustus naar Ajax. Op huurbasis vanuit Sevilla. Een roemloze uitleenbeurt, want al in januari werd hij weer teruggestuurd naar zijn Spaanse club. De Argentijn, die woensdag in de Europa League-finale tegenover AS Roma staat, blikt terug op een voor hem zware tijd bij de Amsterdammers. ,,Ik wilde alleen een beetje respect als speler.” -
PREMIUM
Ex-Feyenoorder Gustavo Hamer loopt promotie mis, maar mag blijven hopen op Premier League: ‘Moet luisteren naar mijn hart’
Gustavo Hamer heeft met Coventry City promotie naar de Premier League misgelopen in de play-off finale tegen Luton Town, maar de ex-Feyenoorder hoeft over interesse niet te klagen. -
Inter dankzij bliksemstart tegen Atalanta zeker van CL-ticket, AS Roma niet in felbegeerde top 4
Internazionale mag komend seizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. De huidige finalist, die het over twee weken in Istanbul opneemt tegen Manchester City, won in de competitie de thuiswedstrijd tegen Atalanta met 3-2. Inter steeg naar de tweede plaats en is, met nog één speelronde te gaan, zeker van een plek bij de eerste vier. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek.
-
PREMIUMTips
Juni voor veel gezinnen stressvolle maand: ‘Werk als team om de hectiek aan te kunnen’
-
-
-
Ousmane Dembélé en Chirstopher Nkunku terug in Franse selectie
Ousmane Dembélé en Christopher Nkunku maken deel uit van de Franse voetbalselectie voor de aanstaande EK-kwalificatieduels met Gibraltar en Griekenland. Beide aanvallers, respectievelijk van FC Barcelona en RB Leipzig, ontbraken wegens blessures bij de eerste kwalificatiewedstrijden, thuis tegen Nederland (4-0) en uit tegen Ierland (0-1). -
PREMIUM
Geen vet eten om hartkwaal te voorkomen? Een hardnekkige fabel, zegt cardioloog
Wat veroorzaakt hartaandoeningen, en hoe houd je je hart gezond? Daar gaan meerdere adviezen en wijsheden over rond. Cardioloog Janneke Wittekoek vertelt wat er waar is van zes veelgehoorde stellingen over hartgezondheid.