De Boer is tevreden: ‘Heb meer positieve dan negatieve dingen gezien’
SamenvattingBondscoach Frank de Boer was woensdag na de moeizame zege op Polen in de Nations League (1-2) niet ontevreden. ,,Ik heb meer positieve dingen gezien dan negatieve", vertelde de bondscoach in Chorzow aan de NOS.
Delen per e-mail
Nederland kwam al na vijf minuten spelen met 1-0 achter en de verdediging oogde onzeker. Ook tegen Bosnië en Herzegovina (3-1 winst) gaf Oranje zondag veel mogelijkheden weg. ,,Waar het aan ligt, zou ik niet weten. Ik heb ze vooraf gewaarschuwd. Door al dat gedoe de afgelopen dagen met Robert Lewandowski had ik wel verwacht dat Polen iets zou willen laten zien. Dan moet je vanaf de eerste seconde gewoon scherp zijn. Het leek wel of we dat niet waren", aldus De Boer. ,,Verdedigend moet het zeker beter, daar gaan we aan werken. Je kunt niet zo beginnen, ook niet in een toernooi. Dan loop je direct achter de feiten aan. Je lijdt soms balverlies waar je geen balverlies moet lijden. Daar kun je weinig tegen doen.”
Op de beginfase na, had De Boer wel een goed gevoel. ,,Na de 1-0 pakten we het heel goed op en creëerden we de ene kans na de andere. Toen lieten we wel zien wat we kunnen. We moeten flink aan de bak om aan alles te werken, maar ik ga hier met een goed gevoel weg. Het is ook een dik verdiende overwinning. Ze hebben er tot de laatste seconde voor geknokt en daar ben ik trots op. Dat nemen we ook zeker mee. Wilskracht hebben ze wel, dat moeten we behouden.”
De Boer vond het zondag tegen Bosnië en Herzegovina (3-1 winst) verdedigend nog wat zwakker dan woensdag tegen Polen. ,,We moeten het heel goed analyseren. Soms moeten we iets beter ‘staan’, aanvoelen wanneer we wat meer risico kunnen nemen en wanneer niet en de ‘restverdediging’ in de gaten houden. Soms lijden we balverlies op een plek waar dat niet kan. Daar kun je niet tegen voetballen. Maar het is sport, en daarin maken mensen fouten. Dat doen wij ook.”
De bondscoach zag in Chorzow ook veel dingen waar hij blij van wordt. ,,Je voelt dat je de wedstrijd in handen hebt en naar je toetrekt. Wij hebben ook heel spelers die altijd de weg naar voren zoeken, zoals Daley Blind achterin en Frenkie de Jong op het middenveld. Het is lekker als je veel kansen creëert. We hebben onze rug gerecht en geknokt en we zijn er in blijven geloven. Dat nemen we ook zeer zeker mee. Volgens mij heeft iemand wel eens gezegd dat als je één doelpunt meer maakt dan de tegenstander, dan sta je altijd aan de goede kant van de medaille”, doelde De Boer op een uitspraak van Johan Cruijff. ,,Het zit gewoon heel goed in elkaar. Daar begint het mee. We gaan nu de puntjes op de i zetten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
40 jaar in oktober Ibrahimovic is van plan te verlengen bij AC Milan: ‘Als ik mij goed voel, ga ik door’
Als het aan Zlatan Ibrahimovic ligt gaat hij nog een jaartje door bij AC Milan. Hij wordt dit jaar 40, maar denkt nog niet aan stoppen. -
PREMIUM
Samenvatting Oranje ook onder De Boer aanvallend erg afhankelijk van het duo Depay-Wijnaldum
Het Nederlands elftal sloot tegen Polen het interlandjaar af. Oranjekenner Maarten Wijffels legde de ploeg bij elke wedstrijd langs de meetlat. Analyse met vier vragen over de oogst van 2020 en de tussenbalans onder Frank de Boer. -
PREMIUM
Samenvatting Dit zijn de rapportcijfers van Oranje
Bondscoach Frank de Boer en Oranje missen de Final Four van de Nations League, een winstpartij in Polen van het Nederlands elftal kon de ploeg niet aan dat felbegeerde ticket kunnen helpen. Verslaggever Mikos Gouka deelde de cijfers uit. -
Samenvatting Fris, dapper en kwetsbaar Oranje loopt ondanks zege Final Four mis
Met een verdiende 2-1 overwinning sloot Oranje het interlandjaar 2020 vrolijk af in Chorzow. In een vermakelijk duel was er niettemin genoeg reden tot zorg: defensief oogt het Nederlands elftal naïef en kwetsbaar. -
Manchester City verwelkomt tiende club in de familie
De eigenaren van de Engelse voetbalclub Manchester City hebben ook een club uit Bolivia opgenomen in hun ‘familie’. De City Football Group heeft Club Bolivar gestrikt als partnerclub. Met 29 landstitels is Bolivar de meest succesvolle club van het Zuid-Amerikaanse land.
-
Samenvatting Italië schuift Bosnië probleemloos opzij en wint de groep van Oranje
Italië heeft zich zonder veel problemen geplaatst voor de Final Four van de Nations League. Dankzij doelpunten van Andrea Belotti en Domenico Berardi werd Bosnië en Herzegovina vrij gemakkelijk met 0-2 verslagen. -
Samenvatting Wijnaldum: Ik denk dat dit een van onze beste wedstrijden was
Het Nederlands elftal zal met een gemengd gevoel terugkijken op de wedstrijd tegen Polen. Een 1-0 achterstand werd weliswaar omgebogen in een 1-2 overwinning, maar de Final Four in de Nations League werd door de 0-2 zege van Italië op Bosnië en Herzegovina niet bereikt. ,,We hebben gedaan wat we moesten doen", zei aanvoerder Georginio Wijnaldum na afloop. -
Jong Portugal weerhoudt Jong Oranje van honderd procent score
Jong Oranje is in de laatste EK-kwalificatiewedstrijd alsnog tegen het eerste puntverlies aangelopen. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi verloor in Portimão, bij concurrent Portugal: 2-1.