

- Pedri 60'
FC Barcelona en Frenkie de Jong danken jubilaris Pedri in Catalaans gevecht met Girona
Met videoMet het nodige kunst- en vliegwerk is FC Barcelona vanavond schadevrij gebleven in de Catalaanse derby tegen Girona. Met basisspeler Frenkie de Jong maakte de koploper van La Liga geen beste indruk, maar dankte het jubilaris Pedri. De 20-jarige invaller, die al zijn 100ste duel speelde voor Barça, maakte het enige doelpunt.
De ongeslagen reeks van Barcelona telt nu dertien wedstrijden in alle competities sinds de 3-0-nederlaag in de Champions League tegen Bayern München op 26 oktober. Met de zege bij Girona komt de ploeg van Xavi op 47 punten uit achttien wedstrijden. Naaste belager Real Madrid volgt op 6 punten, maar speelt zondag nog tegen nummer 3 Real Sociedad.
Barcelona had voor rust veruit het meeste balbezit, maar wist amper gevaarlijk te worden tegen het defensieve Girona. De spaarzame mogelijkheden voor de bezoekers ontstonden na slordigheden van de tegenstander. Ousmane Dembélé, de enige speler in het eerste kwart van de wedstrijd met een schot tussen de palen, moest ook nog eens geblesseerd naar de kant.
Barcelona wist pas na een uur uit een van de eerste vloeiende aanvallen het gaatje in de achterhoede van Girona te vinden. Pedri, de vervanger van Dembélé, tikte binnen nadat een pass van invaller Jordi Alba via de vingertoppen van de keeper voor zijn voeten was gerold. Aleix García was in de slotfase dicht bij de gelijkmaker, maar de middenvelder verprutste zijn schietkans.
De cijfers van La Liga
Bekijk onderaan dit artikel alle video's over La Liga, alle uitslagen, het programma en de stand van de Spaanse topcompetitie en alle statistieken (topscorers, gele en rode kaarten en assists).
Programma en uitslagen La Liga
Stand La Liga
Alle video's over La Liga
Statistieken La Liga
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt. -
PREMIUMhuisarts vertelt
‘Vroeger keken we ’s avonds samen naar Disney+, maar nu wil ze niet meer’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. Deze week behandelt hij een patiënt met ernstige buikklachten. -
Zlatan Ibrahimovic (41) meldt zich bij Zweden: ‘Maar ik ben niet terug omdat het leuk is voor mij’
Zlatan Ibrahimovic is na lange afwezigheid terug bij de selectie van het Zweedse nationale elftal, om een begin te maken aan de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal volgend jaar in Duitsland. -
Turkse bondscoach wil Turkije weer vreugde geven na aardbeving: ‘Dat zou ons heel trots maken’
Bondscoach Stefan Kuntz hoopt dat de Turkse voetballers hun land met een goede start in de EK-kwalificatie weer wat vreugde geven. Turkije werd vorige maand getroffen door een zware aardbeving waarbij meer dan 50.000 doden vielen. -
Traditioneel relletje bij Frankrijk voor duel met Oranje, maar Mbappé zegt Griezmann wel te begrijpen
Na een traditioneel relletje beginnen de Franse voetballers vrijdag met een thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal aan een campagne die ze een derde Europese titel moet opleveren. Kylian Mbappé is de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg. Volgens veel Franse media valt dat bijzonder slecht bij Antoine Griezmann, die zelf aanvoerder had willen worden. Mbappé begrijpt de aanvaller van Atlético Madrid, al goed voor 117 interlands, wel.
-
met video
Marokko boekt met Ziyech, Amrabat en Mazraoui historische overwinning op Brazilië
Marokko blijft ook na het WK indruk maken. De verrassende nummer vier van het toernooi in Qatar boekte zaterdagavond in Tanger een historische overwinning op Brazilië: 2-1. -
-
-
Celstraf geëist tegen Doetinchemmer voor witwassen acht ton van Fenerbahçe: ‘Wat een verhaal’
Tegen een 47-jarige man uit Doetinchem is vandaag achttien maanden cel geëist voor het witwassen van ruim 8 ton van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe. Het bedrag was bedoeld voor de Italiaanse club Empoli maar kwam terecht op de bankrekening van het autobedrijf van de verdachte. -
PREMIUMtips
De muren toe aan een likje verf? Zo kies je de juiste kleur
De gemiddelde Nederlander geeft de muren in huis elke drie tot vier jaar een nieuw kleurtje. Maar hoe kies je een goede tint? Heleen van Gent, kleurexpert bij AkzoNobel, geeft advies.