Het is november en nu al erop of eronder voor Koeman en Frenkie
Atlético vs. BarçaHet is pas november, de Spaanse competitie is nog geen tien speeldagen onderweg, maar vanavond al zal de wedstrijd bij Atlético Madrid voor Ronald Koeman en FC Barcelona bepalend zijn voor de rest van het seizoen.
Delen per e-mail
Door Edwin Winkels
Atlético en Barça begonnen vanwege hun verlate Europese verplichtingen uit het vorige seizoen twee weken later in de Primera División dan de meeste andere ploegen. Maar in de slechts zeven wedstrijden die beide hebben gespeeld, is het verschil op de ranglijst al zes punten. Een nederlaag van Barcelona bij het nog ongeslagen Atlético zou het gat al haast hopeloos groot maken, niet alleen ten opzichte van de roodwitten, maar mogelijk ook met andere sterke tegenstanders als koploper Real Sociedad, Villarreal en Real Madrid die de Catalanen ver voorgaan op de ranglijst.
Trainer Ronald Koeman kent vanzelfsprekend het belang van de wedstrijd, en hoopt dat zijn ploeg het goede spel en de laatste positieve resultaten van net vóór de intense interlandstop kan voortzetten. ,,Het zou mooi zijn een goed resultaat te behalen als tegen Juventus,” verwees de coach op zijn persconferentie naar de 2-0 overwinning in Turijn, waarvan hij vermoedelijk een groot deel van de opstelling zal herhalen. ,,Dat zal voor wat meer vertrouwen zorgen in wat we aan het doen zijn, wat we hebben veranderd.”
Want dat is waar de Nederlander op hamert, meer dan op de achtste positie op de ranglijst: de langzame, door talloze problemen bemoeilijkte wederopbouw van een ploeg die drie maanden geleden met 8-2 instortte tegen Bayern München.
Problemen die Koeman, of hij wil of niet, raken bij zijn werk. Barça moet van la Liga dit seizoen liefst 288 miljoen euro op de salarissen bezuinigen, iets waar het gros van de selectie nog niet aan wil meewerken; nieuwe aankopen in de winter als die van Depay lijken daardoor onwaarschijnlijk. En tegelijkertijd probeert Koeman Messi binnenboord te houden, verdedigt hij de Argentijn bij elke persconferentie en is hij al het van buitenaf veroorzaakte rumoer rond de sterspeler zat.
Messi is ongeschonden van zijn twee wedstrijden met Argentinië teruggekeerd en zal vanavond in het Wanda Metropolitano zijn liefst achthonderdste wedstrijd voor FC Barcelona spelen (de 58 vriendschappelijke wedstrijden meegerekend). Daarin scoorde hij liefst 677 doelpunten, waarvan 640 in officiële wedstrijden. En wat die doelpunten betreft is Atlético na Sevilla zijn tweede favoriete ‘slachtoffer’: de Argentijn scoorde al 32 keer tegen de Madrilenen.
Doet Messi wel mee, zijn beste voetbalvriend Luis Suárez, tegen de zin van beiden afgelopen zomer weggestuurd bij Barça, ontbreekt omdat hij bij de selectie van Uruguay positief op COVID-19 is getest. Niettemin zal de defensie van de Catalanen op de proef worden gesteld door de grote revelatie van dit seizoen, Joao Felix, die net als Suárez al vijf treffers in de competitie heeft gemaakt.
Bekijk hier alle La Liga-video's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Eerste trainersklus voor oud Real Madrid-middenvelder Gago
Twee maanden nadat hij zijn actieve voetbalcarrière had beëindigd, heeft Fernando Gago zijn eerste baan als trainer binnen. De 34-jarige Gago gaat aan de slag bij Club Atlético Aldosivi, dat uitkomt op het hoogste niveau in Argentinië. De voormalige middenvelder van onder meer Real Madrid en Boca Juniors begint donderdag aan zijn nieuwe baan. -
Vier punten los Müller behoedt Bayern voor nieuwe misstap, recordgoal Lewandowski
Bayern München heeft optimaal geprofiteerd van uitglijders van de naaste concurrenten. Dankzij een 2-1 thuisoverwinning op SC Freiburg staat de landskampioen nu vier punten los bovenaan de Bundesliga. Bij de bezoekers werd Guus Til opnieuw negentig minuten op de bank gehouden. -
Meevaller voor Koeman: blessure Busquets valt mee
Ronald Koeman van bij FC Barcelona snel weer beschikken over Sergio Busquets. De middenvelder heeft zaterdag slechts een knieband verstuikt in het uitduel van Spanje met Zwitserland in de Nations League. Het duel met Atlético Madrid van aanstaande zaterdag komt nog te vroeg voor Busquets. -
Getergde Messi: Ze moeten altijd mij hebben bij Barcelona
Trainer Ronald Koeman kan bij FC Barcelona een getergde Lionel Messi op de training verwachten. De Argentijnse sterspeler keerde woensdag na internationale verplichtingen terug in de Spaanse metropool en werd op het vliegveld opgewacht door tientallen fans en journalisten. -
Eerste prijs Pochettino wint Franse Supercup met PSG na zege op Olympique Marseille
Paris Saint-Germain heeft ten koste van Olympique Marseille de Franse Supercup gewonnen. In Lens werd het 2-1 voor PSG, dat 19 van de laatste 20 prijzen in Frankrijk won. Het betekende bovendien de eerste prijs voor trainer Mauricio Pochettino, die onlangs Thomas Tuchel opvolgde in Parijs.
-
samenvatting Leicester komt op punt van koploper United, Mount helpt Chelsea aan zege op Fulham
Leicester City is in de Premier League op één punt van koploper Manchester United gekomen. Leicester won met 2-0 van Southampton. Chelsea heeft de uitwedstrijd tegen stadgenoot Fulham nipt gewonnen. Op Craven Cottage werd het 0-1 door een doelpunt van voormalig Vitesse-speler Mason Mount. -
Koeman is vragen over Messi zat: ‘Ik snap dat Leo pissig was’
Ronald Koeman heeft middenvelder Philippe Coutinho terug bij de selectie van FC Barcelona voor de wedstrijd tegen Atlético Madrid. Dat vertelde Koeman tijdens de persconferentie richting dat duel. -
Inter - Juve Pirlo roemt Conte in aanloop naar topper: ‘Dankzij hem trainer geworden’
Andrea Pirlo treft zondag voor het eerst als coach van Juventus zijn vroegere trainer Antonio Conte, die nu Internazionale onder zijn hoede heeft. ,,Ik heb veel van Conte geleerd, ik ben hem dankbaar. Hij heeft ervoor gezorgd dat ik ook trainer wilde worden", zei Pirlo in de aanloop naar de topper in de Italiaanse Serie A.