Kylian Mbappé nieuwe aanvoerder Oranje-opponent Frankrijk, Kevin De Bruyne captain van België
Kylian Mbappé is door bondscoach Didier Deschamps benoemd tot aanvoerder van de Franse nationale ploeg. De aanvaller van Paris Saint-Germain neemt die rol over van doelman Hugo Lloris, die na het WK in Qatar is gestopt bij de nationale ploeg.
De 24-jarige Mbappé, die 36 keer scoorde in 66 interlands, aanvaardde het aanvoerderschap na een gesprek met Deschamps. Antoine Griezmann is gepromoveerd tot vice-aanvoerder in de plaats van Raphaël Varane, die na het WK ook afscheid nam van ‘Les Bleus’.
,,Kylian voldoet aan alle eisen om deze verantwoordelijkheid te dragen. Zowel op het veld als daarbuiten in de groep, door een bindend element te zijn”, citeerde de Franse tv-zender TF1 Deschamps in een interview dat nog wordt uitgezonden.
Mike Maignan
Mike Maignan is de nieuwe nummer 1 onder de lat in het Franse elftal. De 27-jarige doelman van AC Milan krijgt voorlopig het vertrouwen van bondscoach Didier Deschamps. De bondscoach riep verder Alphonse Aréola en Brice Samba als keepers op.
Frankrijk, dat op het WK de finale verloor van Argentinië, is komende vrijdag de eerste tegenstander van het Nederlands elftal in de kwalificatiereeks voor het EK.
De Bruyne nieuwe aanvoerder België
Kevin De Bruyne is de nieuwe aanvoerder van het Belgische voetbalelftal. De 31-jarige middenvelder van Manchester City neemt de band over van Eden Hazard, die afscheid nam van de ‘Rode Duivels’ na het WK in Qatar, waar de Belgen al in de groepsfase werden uitgeschakeld. Doelman Thibaut Courtois en spits Romelu Lukaku zijn aangewezen als vice-aanvoerders, meldde de Belgische bond op Twitter.
,,Een trots moment”, zei De Bruyne over zijn benoeming op Sporza. ,,Ik ben hier al heel lang, maar op deze manier mijn land vertegenwoordigen, is een hele eer. Hopelijk kan ik die rol goed vervullen.”
De Belgische selectie trainde dinsdag voor het eerst onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco. Het nationale team start vrijdag de EK-kwalificatie in Solna tegen Zweden. Vier dagen later spelen de Belgen een oefeninterland tegen Duitsland, gastland van het EK van volgend jaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
1
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
Opgepakt in zijn pyjama: Brit die maandelijks voor 11,50 euro illegaal voetbal aanbood, elf jaar de cel in
Flawless TV is ontmanteld. Vijf Engelsen achter de illegale streamingdienst, die maandelijks voor 10 pond (11,50 euro) voetbalwedstrijden van niet-openbare rechtenhouders over de hele wereld aanbood, zijn opgepakt en veroordeeld tot jarenlange celstraffen. Ze hadden maar liefst 50.000 abonnees en verdienden 8,3 miljoen euro met hun frauduleuze handel. -
PREMIUM
Column Sjoerd Mossou | Het is onvoorstelbaar hoe achteloos het voetbal zijn imago laat bevuilen door de hoofdrolspelers zelf
Columnist Sjoerd Mossou vraagt zich af hoe lang het voetbal ‘schandvlek’ José Mourinho nog tolereert. ,,Juist in deze tijd heeft het voetbal een nieuw soort ethische commissies nodig, die de waardigheid van de sport beschermen tegen vervuilers zoals Mourinho.”
-
Zlatan Ibrahimovic (41) vertrekt bij AC Milan, afscheid lekt uit door tekst op reclamebord
-
-
-
Argentijnse voetbalfan overlijdt na ‘sprong’ van tribune, fans reageren geschokt
Een Argentijnse voetbalsupporter is zaterdag om het leven gekomen na een val van een tribune in Estadio Monumental in de hoofdstad Buenos Aires. Daar speelden River Plate en Defensa y Justicia op dat moment een competitiewedstrijd. Het duel werd direct stilgelegd. -
Lionel Messi vertrekt bij Paris Saint-Germain: ‘Het was een voorrecht om met hem te werken’
De kogel is door de kerk: Lionel Messi vertrekt definitief bij Paris Saint-Germain. Dat heeft trainer Christophe Galtier zojuist bevestigd. ,,Hij speelt komend weekeinde tegen Clermont Foot zijn laatste wedstrijd voor ons. Het was een voorrecht om met de beste speler in de geschiedenis te werken. Dit wordt zijn laatste wedstrijd in het Parc des Princes en ik hoop dat Messi een warm onthaal krijgt.”