Laporta vaag over toekomst Koeman bij Barcelona: ‘We hebben respect en waardering voor hem’
Barcelona-voorzitter Joan Laporta wilde vandaag niet meer duidelijkheid geven over de toekomst van Ronald Koeman bij de club. Hij verwees tijdens een persconferentie over de situatie van de club naar een nieuwe afspraak die hij volgende week met de Nederlandse coach heeft.
Door Edwin Winkels
,,We hadden afgesproken na afloop van het seizoen te evalueren, te praten over wat er gebeurd is,” zei Laporta. ,,We hebben respect voor Koeman voor wat hij voor de club heeft betekend, zijn rol in het succes in de Europa Cup in 1992. En we hebben waardering voor wat hij dit seizoen heeft gedaan.”
Maar dat betekent niet dat Koeman zijn coach voor het volgende seizoen is. Integendeel. Laporta wil tijd winnen, in zijn zoektocht naar een nieuwe coach, waardoor hij de Nederlander in een ongebruikelijke onzekerheid laat bungelen. De voorzitter ontkende niet dat hij Koeman dinsdag heeft laten weten dat de oud-bondscoach niet zijn voorkeur heeft als de trainer voor zijn nieuwe project en dat hij op zoek is naar een andere.
Voortgang rond Messi
Joan Laporta zei ook dat er voortgang wordt geboekt in het verlengen van het contract van sterspeler Lionel Messi. ,,Maar er is nog niets beslist of getekend.”
Mocht hij die niet vinden, dan mag Koeman blijven. Of een trainer in zo’n situatie nog kan functioneren? ,,Ja, ik denk het wel,” zei Laporta. ,,Als we een gezamenlijk project, een gezamenlijk doel hebben, dan is dat mogelijk.” Maar, zei hij ook, ,,ons project is er een van vernieuwing, en dat heeft betrekking op alles binnen de club, ook de selectie en de trainer.”
Koeman voerde afgelopen dinsdag in het bijzijn van zijn zaakwaarnemer Rob Jansen al een gesprek met voorzitter Laporta. Daar kwam toen ook geen duidelijke beslissing uit voort. Het contract van de oud-bondscoach van Oranje in Barcelona loopt nog een jaar door.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Aniek Nouwen houdt met Chelsea Vivianne Miedema en Arsenal van landstitel af
De vrouwen van Chelsea zijn voor de derde keer op rij kampioen van Engeland geworden. De ploeg van Oranje-international Aniek Nouwen won op de laatste speeldag van de FA Women’s Super League met 4-2 van Manchester United en bleef daarmee het Arsenal van Vivianne Miedema een punt voor. -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
samenvatting
Tottenham Hotspur stoot Arsenal van de vierde plek door winst op Burnley en Wout Weghorst
Tottenham Hotspur heeft de zege op Arsenal een uitstekend vervolg gegeven. Het Burnley van Wout Weghorst werd in Londen met 1-0 verslagen, waardoor Tottenham nu de vierde plek in handen heeft in de Premier League. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
PREMIUMLaporta zoekt opvolger
Onwerkbare situatie bij Barcelona: Laporta en Koeman lijnrecht tegenover elkaar
Het heeft niet de voorkeur van Joan Laporta om Ronald Koeman komend seizoen als trainer voor de selectie van FC Barcelona te hebben staan. Maar een ontslagbrief ligt ook nog niet klaar.
-
Koeman reageert op uitspraken Laporta over spoedopname: ‘Geloof niet alles wat je hoort’
Ronald Koeman heeft deze week een bezoek gebracht aan het ziekenhuis, maar alleen voor controle. Koeman liet via Instagram van zich horen. ,,Geloof niet alles wat je hoort. Ik ben gezond, dat is alles wat telt in het leven", schrijft hij, nadat Barcelona-voorzitter Joan Laporta aan Spaanse media had laten weten dat Koeman in het ziekenhuis was geweest. -
Luis Suárez haalt wederom uit: ‘Ronald Koeman heeft niet zo veel persoonlijkheid’
Luis Suárez heeft geen goed woord over voor Barcelona-trainer Ronald Koeman. De Uruguayaanse aanvaller die kampioen is geworden met Atlético Madrid baalt nog steeds van zijn vertrek uit Catalonië, de rol van de Nederlandse trainer zit hem daarin niet lekker. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen.