Messi krijgt milde straf na uitdelen klap, Barcelona alsnog in beroep
FC Barcelona-trainer Ronald Koeman hoeft het korte tijd te stellen zonder sterspeler Lionel Messi. De tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond heeft de Argentijn voor twee duels geschorst na zijn rode kaart zondag in de finale om de Spaanse Supercup tegen Athletic Bilbao. Toch is Barcelona het niet eens met deze beslissing. De club maakte direct bekend dat het in beroep gaat.
Delen per e-mail
Met de straf mist Messi alleen de wedstrijden tegen Cornella (beker) van komende donderdag en de competitiewedstrijd van zondag tegen laagvlieger Elche. Uitgerekend tegen Athletic Bilbao kan hij op op 31 januari zijn rentree maken.
Toch is FC Barcelona het niet eens met de schorsing van twee wedstrijden. De Catalanen reageerde direct op het voorstel van de Spaanse competitie. ,,We moeten niet vergeten dat Messi, die nog nooit eerder een rode kaart kreeg voor FC Barcelona, werd weggestuurd in een aanvallende actie om de laatste aanval van de finale op te zetten”, gaf de club aan in een statement op de website. Barcelona gaat daarom in beroep en hoopt zo alsnog de komende wedstrijden over Lionel Messi te beschikken.
Er werd in eerste instantie gevreesd voor een lange schorsing voor de Argentijn. Messi was het zat dat hij meerdere keren in de 3-2 verloren Super Cup Finale onderuit was gehaald. In de slotfase van wedstrijd sloeg hij tegenstander Asier Villalibre met zijn vuist tegen de grond, nadat hij opnieuw werd geblokkeerd. Het was de eerste keer in 753 wedstrijden voor Barcelona dat Messi rood kreeg.
Bekijk hieronder waarom Lionel Messi afgelopen zondag een rode kaart kreeg.
Bekijk hier de hele samenvatting van de Super Cup-finale.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Agnelli vraagt topclubs om steun voor uitbreiding Champions League
Voorzitter Andrea Agnelli van de ECA, de belangenvereniging van topclubs uit het Europese voetbal, heeft al zijn leden gevraagd om de plannen voor uitbreiding van de Champions League te steunen. Het is de bedoeling dat het belangrijkste Europese bekertoernooi met ingang van 2024 wordt uitgebreid van 32 naar 36 deelnemers. -
Samenvatting
Ziyech-loos Chelsea zet goede reeks voort met zege op concurrent
Chelsea heeft de zege bij Liverpool van afgelopen donderdag een uitstekend vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg van bankzitter Hakim Ziyech met 2-0 te sterk voor concurrent Everton. De Londenaren lijken daarmee hard op weg naar een Champions League-ticket. -
Samenvatting
Chelsea deelt Liverpool opnieuw een gigantische dreun uit
Liverpool is er voor de zevende thuiswedstrijd op rij niet in geslaagd om te winnen, waarvan vijf op rij verloren. Op Anfield was Chelsea met 0-1 te sterk voor de ploeg van Georginio Wijnaldum, waardoor Liverpool zakt naar de zevende plaats in de Premier League. -
Video
Promes scoort voor Spartak bij ruime zege op Krasnodar van Vilhena
Quincy Promes heeft zijn eerste goal voor Spartak Moskou te pakken sinds zijn terugkeer in Rusland. De 29-jarige aanvaller uit Amsterdam maakte vanmiddag al na acht minuten de 2-0 tegen FK Krasnodar, de ploeg van Tonny Vilhena. Het werd uiteindelijk 6-1 in de hoofdstad van Rusland. -
Laatste kans voor Bosz? ‘Dit is geen finale voor hem’
Trainer Peter Bosz moet het bij Bayer Leverkusen tot aan de interlandperiode doen zonder Daley Sinkgraven. De 25-jarige Nederlander heeft een spierscheuring opgelopen tijdens de training. Volgens de medische staf van de Duitse club staat Sinkgraven zo’n drie weken aan de kant.
-
Herstelde Noa Lang meteen weer trefzeker voor Club Brugge
Hij was vanwege een coronabesmetting een paar weken uit de roulatie, maar Noa Lang heeft de draad alweer opgepikt bij Club Brugge. De Nederlander maakte tegen Zulte Waregem (3-0) zijn twaalfde goal van het seizoen. -
PREMIUM
Waarom Messi zich na 752 duels niet meer kon beheersen
In 752 officiële duels voor FC Barcelona kreeg hij nooit de rode kaart. Wat gebeurde er met Leo Messi in duel 753 waardoor hij een tegenstander van zich af sloeg? -
‘Zlatan Ibrahimovic definitief terug bij nationale ploeg van Zweden’
Zweedse media weten het zeker: Zlatan Ibrahimovic keert definitief terug bij de nationale ploeg. De 39-jarige spits wordt nog deze maand opgeroepen door bondscoach Janne Andersson.