Simon Kjaer en medisch personeel ontvangen UEFA-award voor cruciale rol bij reanimatie Eriksen
Het medische team dat het leven van Christian Eriksen redde en Simon Kjaer, captain van het Deense nationale elftal, hebben de UEFA President's Award 2021 ontvangen. De award is een eerbetoon voor hun belangrijke bijdrage aan het redden van Eriksens leven toen hij een hartstilstand kreeg tijdens de EK-wedstrijd tegen Finland in het Parken Stadion in Kopenhagen.
,,Dankzij de snelle reactie van het medische team en de deskundige spoedbehandeling werd Eriksen op het veld gereanimeerd en is nu gelukkig weer op weg naar herstel. Simon Kjaer hielp Eriksen onmiddellijk en toonde uitzonderlijke leiderschapskwaliteiten", zo schrijft de UEFA. ,,De echte helden van EURO 2020", voegt UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin daaraan toe. ,,Dit jaar overstijgt de President’s Award het voetbal. Deze dient als een belangrijke en eeuwige herinnering aan hoe kostbaar het leven is en plaatst alles in ons leven in perspectief”, voegde hij eraan toe.
Kjaer legde Eriksen in een stabiele zijligging, startte de reanimatie, zorgde ervoor dat de Deense spelers een kring om Eriksen vormden en troostte de vriendin van Eriksen. ,,Ik ben hem enorm dankbaar voor zijn voorbeeldige leiderschapskwaliteiten en zijn enorme moed in deze kritieke situatie", zo loofde Ceferin de verdediger van AC Milan.
Ik ben hem enorm dankbaar voor zijn voorbeeldige leiderschapskwaliteiten en zijn enorme moed in deze kritieke situatie
Kjaer zelf benadrukte de solidariteit van het gehele team: ,,Het is iets dat ons de rest van ons leven zal bijblijven. Het team reageerde als een eenheid en als team hebben we de maximale inspanning geleverd om bij elkaar te blijven en zo behulpzaam mogelijk te zijn. Ik probeer het team te leiden op en naast het veld, in elk aspect van het leven, als voetballers en als we samen zijn.”
Over Eriksen: ,,Ik ken Christian al vele jaren. Hij heeft een geweldige familie, hij heeft veel vrienden en veel teamgenoten die het beste voor hem willen. Zolang hij gelukkig is en zijn familie ook ben ik gelukkig.”
Medici
Mogens Kreutzfeldt, de hoofdarts op die dag in Kopenhagen, stelt dat hij en zijn collega's deden wat er gedaan moest worden. ,,We haastten ons naar het veld om Christian te helpen en om ons werk te doen. We hebben gedaan wat we moesten doen, wat ons werd geleerd en waarvoor we waren opgeleid. Iedereen kende zijn rol, iedereen wist wat hij moest doen. We waren niet emotioneel ter plaatse. Na afloop waren we natuurlijk zoals iedereen, maar we zijn heel blij en trots op het resultaat.”
Ceferin is dan ook vol bewondering over alle winnaars van de UEFA President's Award: ,,Toen Christian in elkaar zakte op het veld in Kopenhagen was ik samen met miljoenen andere voetbalfans diep geschokt en bezorgd. Tot ieders grote vreugde en opluchting werd het leven van Christian uiteindelijk gered dankzij de ongekende professionaliteit van het medische team. Ik heb de grootste bewondering voor de artsen en het medisch personeel voor hun uitstekende reactie en kalmte.”
Eriksen zelf reageerde ook via de UEFA-kanalen: ,,Ik wil Morten Skjoldager, Morten Boesen en het medische team bedanken voor de hulp. Jullie hebben fantastisch werk geleverd en mijn leven gered. Ook grote dank aan mijn vriend en aanvoerder Simon en mijn teamgenoten in het Deense team voor jullie steun, zowel op 12 juni als daarna. Dank aan alle fans die berichten naar mij en mijn familie hebben gestuurd. Het betekent veel en heeft ons kracht en steun gegeven. Bedankt.”
Ontvangers UEFA President’s Award
Medisch team:
Mogens Kreutzfeldt (hoofdarts)
Frederik Flensted (medisch manager stadion)
Anders Boesen (noodarts op het veld)
Peder Ersgaard (paramedicus)
UEFA-officieren:
Jens Kleinefeld
Valentin Velikov
Deens nationaal team:
Morten Skjoldager (fysio)
Morten Boesen (teamarts)
Simon Kjær (captain)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Juventus blijft verdachte in fraudezaak: Italiaanse club op 10 mei weer voor rechter
Juventus wordt op 10 mei opnieuw in de rechtbank van Turijn verwacht. Dat is het besluit van Marco Pizzo na de eerste hoorzitting van vandaag. Juventus wordt ervan verdacht door transferwaardes kunstmatig op te krikken bewust te hebben geknoeid met zijn boekhouding. -
Deense EK-selectie krijgt warm onthaal bij thuiskomst: ‘Nu moet ik toch weer huilen’
De Deense selectie is weer thuis. Na de 2-1 nederlaag tegen Engeland in de halve finale van het EK kreeg de ploeg van Kasper Hjulmand een warm onthaal op het vliegveld van Kopenhagen. -
Met samenvatting
Tien man Engeland dankzij recordgoal Harry Kane te sterk voor Italië: ‘Een magisch moment’
Engeland kent een uitstekende start van de EK-kwalificatie. In een herhaling van de laatste EK-finale wonnen de Britten in het Stadio Diego Armando Maradona van Napels van Italië: 1-2. Harry Kane tekende voor de tweede Engelse treffer en is nu met 54 treffers in zijn eentje topscorer allertijden van zijn land. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
met video
Chaos in Madrid: voetballers Peru raken in aanloop naar duel met Marokko slaags met Spaanse politie
De voorbereiding op de vriendschappelijke interland tussen Marokko en Peru, vanavond in Madrid, verloopt voor beide ploegen allesbehalve vlekkeloos. Nadat de selectie van Marokko racistisch werd bejegend, raakten de spelers van Peru slaags met de politie in de Spaanse hoofdstad. Doelman Pedro Gallese werd gearresteerd.
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
-
-
Ruud Vormer in hoger beroep alsnog vrijgesproken voor straatrace: ‘Er is geen enkel bewijs’
Ruud Vormer (34) is vrijdag vrijgesproken voor ‘aansporen tot overdreven snelheid’. De Nederlandse voetballer die momenteel de kleuren van Zulte Waregem verdedigt, werd eerder veroordeeld voor de feiten, maar kon door een sleutelbeenbreuk niet aanwezig zijn tijdens dat proces. Hij tekende beroep aan, met succes.Gent, Maldegem -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht.