Turkse bondscoach wil Turkije weer vreugde geven na aardbeving: ‘Dat zou ons heel trots maken’
Bondscoach Stefan Kuntz hoopt dat de Turkse voetballers hun land met een goede start in de EK-kwalificatie weer wat vreugde geven. Turkije werd vorige maand getroffen door een zware aardbeving waarbij meer dan 50.000 doden vielen.
,,Als we de mensen met een goed resultaat in de wedstrijden weer even kunnen laten glimlachen, zou dat ons heel trots maken. Het bieden van vreugde en hoop is het belangrijkste voor ons”, aldus de uit Duitsland afkomstige Kuntz.
De Turken beginnen de EK-kwalificatie zaterdag in en tegen Armenië. Drie dagen later neemt de ploeg van Kuntz het in Bursa op tegen Kroatië, de nummer 3 van het WK in Qatar. Kuntz heeft uitgebreid met zijn spelers en staf over de aardbevingen gesproken, omdat veel spelers direct of indirect bij de ramp betrokken waren. ,,De focus voor iedereen ligt nu bij de wedstrijden. Kroatië is zeker een sterk team. Maar als we naar het EK willen, moeten we door deze groep komen. We gaan er alles aan doen.”
Feyenoord-aanvoerder Orkun Kökcü maakt deel uit van de Turkse selectie.
Programma EK-kwalificatie
Standen EK-kwalificatie
Statistieken EK-kwalificatie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ousmane Dembélé en Chirstopher Nkunku terug in Franse selectie
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
Nu Arne Slot bij Feyenoord blijft, gaat Tottenham Hotspur voor trainer van Celtic
Tottenham Hotspur wil Ange Postecoglou aanstellen als nieuwe trainer. Volgens diverse Engelse media heeft de 57-jarige Australische coach van Celtic mondeling al akkoord gegeven aan de Engelse topclub. -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Met video
Vader Lionel Messi over plannen zoon: ‘Hij wil terug naar Barcelona, maar er is nog niets’
Komt Lionel Messi deze zomer terug naar Barcelona? Die geruchten worden steeds heviger nu Jorge Messi, vader én zaakwaarnemer van de Argentijnse superster, gespot is bij het huis van FC Barcelona-president Joan Laporta.
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
-
-
-
Met samenvatting
Mark van Bommel viert feest na zinderende ontknoping in België: Alderweireld schiet Antwerp naar titel
Een ongekende ontknoping in België heeft het Royal Antwerp FC van trainer Mark van Bommel de landstitel opgeleverd. De oudste club van het land leek het bij Racing Genk helemaal te verspelen, maar Toby Alderweireld scoorde diep in blessuretijd: 2-2. Door de nederlaag van Royale Union Saint-Gilloise tegen Club Brugge (1-3) ging de Belgische titel voor het eerst sinds 1957 naar Antwerp. -
Niet Arne Slot, maar Ange Postecoglou nieuwe hoofdtrainer Tottenham Hotspur
Ange Postecoglou is de nieuwe trainer van Tottenham Hotspur. De 57-jarige Australiër, die overkomt van Celtic, ondertekende dinsdag een contract voor vier seizoenen bij de Londenaren. Tottenham had eerder interesse in Arne Slot, maar de trainer besloot zijn contract bij Feyenoord te verlengen.