Over armoede maak je niet ‘even’ een programma: ‘Wat is dat Chateau Bijstand van treur-televisie?’
COLUMNStel nou dat je iemand bent die het financieel niet breed heeft. Hard werken, weinig verdienen. Of misschien wel, om wat voor een reden dan ook, in de bijstand. Zijn van die programma’s als Chateau Bijstand en Steenrijk, Straatarm dan niet een keiharde tik in het gezicht?
Ik las na de eerste uitzending dat Martien Meiland ‘nu ook echt anders boodschappen doet, hoor!’. Potdikkie, wat is dat van treur-televisie? Het programma is geen eerlijke afspiegeling van het leven rondom de armoedegrens. Stel dat de koelkast kapot gaat. De magnetron. Wat als de kinderen al maanden kwijlen bij het idee een keer naar de Efteling te kunnen? Het is een utopie om te denken ook maar een flits mee te krijgen van het liefdevolle, maar tevens stressvolle bestaan.
Het voelt als een belediging dat die hysterische Meiland-caravaan al kakelend zo een leven ‘even’ induikt
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.
Jammer Tv.
Tussen de opnames door staan er gewoon koud en warme bufetten van een catering bedrijf
Ach ach wat zielig.
Robbert Scholten
1 jaar geleden
Het is nooit anders geweest,wat je menselijker wijs daar aan kan doen moet je ook doen maar daarna stopt het,ik vind wel dat die hijgerige meiland van de buis af mag
EJ Elings
1 jaar geleden
Het is inderdaad een beetje een 'sneu' programma, zeker voor mensen die daadwerkelijk betrokken zijn bij dit soort problemen.
Los daarvan stimuleert dit soort amusement de kollega TV-makers om daar qua smakeloosheid overheen te gaan, wat helaas ook nog vaak lukt.
En dat alles voor de kijkcijfers (= omzet mbv andermans beperkingen, ... uh, qua onderwerp bedoel ik dan natuurlijk ; )
Roy Wesselink
1 jaar geleden
Inderdaad Renske, SBS doet er beter aan een realistisch beeld van de ploeterende mensen met een minimaal inkomen te creëren, deze mensen moeten naar de voedselbank , maar meneer gaat na een dagje acteren waar hij per dag een bijstandsuitkering mee verdiend , weer naar zijn ‘echte’ leven om anders boodschappen te doen
4 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJacob Deen
Robbert Scholten
EJ Elings
Roy Wesselink